Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera


Q3KinG

Rekomendowane odpowiedzi

tez nie dałem rady wyciągnąć tego bolca , nawierciłem dziurki po obu stronach pęknięcia wkleiłem ułamany gwóźdź i skleiłem obie połówki, co do słowniczka tego rozebrałem gumkę potraktowałem papierem ściernym aby zmniejszyć jej obwód, nasmarowałem , złożyłem i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z racji faktu że było już sporo tematów dotyczących naprawy schowka, napiszę już w istniejącym temacie moje rozwiązanie.

Mój schowek przeżył już 3 naprawy, pierwsza była wykonana przez poprzedniego właściciela bolcem oraz klejem. Niestety klej puścił i pewnego pięknego dnia zawias się urwał.

Pojechałem do spawania plastiku. N

ie wszyscy są chętni aby spawać plastik połączony z klejem dlatego dość długo szukałem kogoś kto jest w stanie mi to wykonać.

Po spawaniu plastikiem schowek wytrzymał dosłownie 30 minut. Pierwsza dziura i wszystko puściło. Jeździłem tak z kilka miesięcy nie używając schowka aż znalazłem:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XAudi+A4+B6++Glove+Box++Repair.TRS0&_nkw=Audi+A4+B6++Glove+Box++Repair&_sacat=0

Zakupiłem dokładnie to, a powinienem był kupić to

Blaszki które przyjechały nie pasują idelanie ale po małej modyfikacji udało sie to wpasować.

Do wykanania zadania potrzebne:

- blaszki z ebay

- taka mała wiertarka z końcówkami do szlifowania, wiercenia i cięcia plastiku

- klej. Ja użyłem poxiliny(albo czegoś na poxi)

u6mom87xxi04qot4g.jpg

gg5xs2oavyfo4pb4g.jpg

be5ui8b289r96v94g.jpg

5bkj2raj7b6wk2w4g.jpg

lym27w71y31wu474g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też zrobiłem na wkręcie i trzyma elegancko:) W siłowniku podciąłem gumę i chodzi już luźno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się przydało to być może i Wam się przyda. Link do blaszek na allegro http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-schowka-audi-a4-b6-b7-box-repair-i5989788868.html

Sposób montażu:

https://www.youtube.com/watch?v=13ZkG5INlLI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie podciąłem na około gumkę i działa super:)

ja zrobiłem to samo, co prawda klapa leci szybko, ale można się przyzwyczaić i trzymać ręką do otwarcia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że najlepiej nawiercić ten cylinderek żeby drzwiczki opadały bez przeszkód?

Mam jeszcze cały schowek a chciałbym uniknąć naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki z ebay.... widzisz i nie grzmisz

Identyczną blaszkę zrobiłem z kątownika metalowego w 2 min i kosztowało mnie to 0.69 zł :)

Polecam przewiercić siłownik i dobrze nasmarować, bo prędzej czy później spowoduje on złamanie zawiasu.

http://images75.fotosik.pl/376/bf321eb7ed57a46a.jpg

Edytowane przez Sayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował lekko naciąć gumkę i wtedy zobaczyć jak będzie opadało, jak za słabo to jeszcze bardziej podciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników A4 B6. Ja to zrobiłem w ten sposób, znajomy przyspawał mi zawias a po spawaniu wkręciłem ostrożnie długiego wkręta i wypełniłem wszystko lutownicą i spoiwem do spawania abs także nic nie widać. (spoiwo jest twarde i bardzo ładnie piłuje się pilnikiem)

8426f20db19c83afmed.jpg

ff33980c72bc6973med.jpg

Od środka pokrywy wywierciłem 3 dziury i wypełniłem szczeline pomiędzy plastikiem a wkrętem strzykawką z poxipolem ponieważ była pusta przestrzeń. Na koniec znalazłem szpachlówkę i wykończyłem to sprayem czarnym. Jeżdżę już niecały rok i nie ma śladów. Siłownik ma przyciętą gumkę został nasmarowany smarem. Tak wygląda ta operacja :)

7332c1a7c35f16f3med.jpg

398d284d86f1a7a2med.jpg

Ja z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony koszt dosłownie poxipolu którego nie miałem (12zł) i spawania (20zł). Resztę rzeczy posiadałem w domu. Pozdrawiam:)

Edytowane przez zimmeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Poznaniu ktoś zajmuje się naprawą schowka w B6? Wolałbym zlecić to komuś znającemu temat - ja nie znam jeszcze auta i pewnie zajmie mi to cały weekend, a szkoda czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie znałem tematu kompletnie, łącznie z przestudiowaniem tematu w necie, wyjęciem schowka i złożeniem tego zajęło mi to max 1.5h ;) Teraz bym to zrobił w 20 min, zależy tylko który sposób naprawy wybierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie znałem tematu kompletnie, łącznie z przestudiowaniem tematu w necie, wyjęciem schowka i złożeniem tego zajęło mi to max 1.5h ;) Teraz bym to zrobił w 20 min, zależy tylko który sposób naprawy wybierzesz

A jakie mam możliwości w Twoim wykonaniu? Wiem, że najprościej to przewiercić zawiasy i złączyć je bolcem. Dla mnie wystarczy najprostszy sposób, który pozwoli używać schowka. Daj znać jakie to by były koszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kosztowało to może 5 groszy albo jeśli posiadasz wkręta to koszta zerowe ;)

schowekPN_ssqsheh.png

Wyżej foto gdzie szukać wszystkich śrub by odkręcić schowek, polecam nasadowy klucz, 10 albo 12 bodajże, ale głowy sobie uciąć nie dam ;)

Ja to zrobiłem w taki sposób, że po prostu wkręciłem wkręta na dole schowka w środek tej łapy co trzyma cały schowek (która się łamie, zgaduje, że w Twoim przypadku schowek również jest pęknięty w tym miejscu), trzyma już kilka miesięcy i będzie trzymało na wieki wieków myślę że. Według mnie jest to najprostszy sposób na rozwiązanie tego problemu. Nie widać tego kompletnie, chyba że ktoś wsadzi głowę w nogi pasażera, według mnie zabawa w klejenie tego lub spawanie nie ma sensu, no i polecałbym naciąć gumkę do okoła siłownika by znowu nie pękł uchwyt z drugiej np strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował lekko naciąć gumkę i wtedy zobaczyć jak będzie opadało, jak za słabo to jeszcze bardziej podciąć

Tak właśnie zrobiłem, ostatecznie gumka prawie nabrała kształtu kwadratowego. Ale opada powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem klapę schowka i prosty sposób na wybicie bolców przy pomocy młotka i szczypców.... może się komuś przyda :wink:

20160618_174129.jpg20160618_174148.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dla potomnych, ale tego w inny sposob nie byloby zabardzo jak wyciagnac jak wlasnie tym sposobem :) 4 schowki tak kiedys ogarnalem i zawsze błyskawicznie szło.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...