Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera


Q3KinG

Rekomendowane odpowiedzi

Wymontujcie te amortyzatorki z prawego zawiasu .To ich dzialanie powoduje to uszkodzenie -sa zbyt mocne i plastik pęka.

Mozna zrobic tak zeby amortyzator nie mocowal sie z zawiasem a swiatelko sie zapalało.Rozebrac amortyzator i pozbawic go gumowej uszczelki zeby nie stawial oporu i wszystko gra!!

Wrzuć kolego jakieś foto tego "amortyzatorka" gdzie to jest?? chyba ze masz na mysli teleskopik?? Ale wyjasnij dokladniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyciągniesz całkiem gumkę która stawia opór w tym "siłowniku" to drzwiczki od schowka będą opadać z dużą szybkością i to też nie jest zbyt fajne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wywierciłem dziurkę 3mm z tyłu tłoczka i spokój.

Otwiera się się szybciej ale nie wali na kolana pasażera

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli jak piszesz "teleskopik" czyli ten czarny plastikowy element pod prawą boczną pokrywą deski rozdzielczej .

Ja swoj amortyzatorek rozebralem , wybebeszyłem gumowa uszczelke ze środka i zalozylem zpowrotem zeby nadal działa lampka schowka.

Ten patent inżynierom z Audi raczej nie wyszedł bo zawiodła jakosc materiałów .Taki sam patent jest w VW ale tam plastik jest lepszej jakosci i nie pęka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie ta gumka wyjęta i tłoczek nie będzie miał żadnego oporu to drzwiczki schowka będą opadały siłą własnego ciężaru i wkrótce znowu będzie ułamany zawias. Najlepiej jest go po demontażu przesmarować delikatnie żeby lżej pracował albo zrobić malutki otworek jak pisze kolega wyżej. Mam tak u siebie i nie mam problemu ze schowkiem juz ponad 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam sprawę

jak ktoś będzie miał wyciągnięty schowek to prosił bym o sprawdzenie napięcia na wtyczce tłoczka i lampki schowka oraz jak się da to wtyczki tej dużej od oświetlenia schowka

bo ja mam u siebie na dużej wtyczce i na tłoczku i na lampce schowka - 4,43 i nadal mam problem z podświetlaniem schowka, nie świecie i na zwykłej żarówce i na ledach i zachodzę w głowę dlaczego

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że i mnie dotknął problem urwanego zawiasu,pozwolę sobie wrzucić tu rozwiązanie które ja zastosowałem(przede mną też kilku) a mianowicie: zdemontować schowek i dać do pospawania, nie kombinujcie z gwoździami, śrubami i klejem, poprzedni własciciel użył właśnie tych "czarów" i odpadło. Zdemontowany chowek, pospawany, przeczyszczony i nasmarowany tłoczek i działa.

Edytowane przez GOLI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego GOLI, u mnie takie właśnie "czary" jak Ty to nazwałeś, trzymają się już 2 lata i przypuszczam że wytrzymają więcej niż Twój pospawany zawias. Jeśli wszystko dobrze przed klejeniem jest wyczyszczone i klej jest wymieszany tak jak ma być to nie ma siły że coś się stanie chyba że tłoczek będzie dalej nienaprawiony/wymieniony to prędzej czy później może się ponownie zawias wyłamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem tylko zapytać, czy do wymontowania schowka nie należy odłączyć akumulatora, z tego co pamiętam to w książce napraw Sam naprawiam audi a4 b7 napisane jest, że wyjmowanie schowka bez odłączenia akumulatora może doprowadzić do uruchomienia poduszek powietrznych pojazdu. Proszę tylko nie drwić ze mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź przestań.Jak w schowek bedziesz walił młotem to i tak poduszka nie strzeli.Czujniki są gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czy do wymontowania schowka nie należy odłączyć akumulatora

:grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem nie drwić ze mnie :P Tak jest napisane w książce, a tak na marginesie to wyjąłem schowek po odkręceniu 5 śrub, nie powinno być jeszcze dwóch śrub z boku schowka pod dekielkiem? I Na marginesie żyję, nic nie wybuchło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie powinno być jeszcze dwóch śrub z boku schowka pod dekielkiem?

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich u mnie też parę miesięcy drzwiczki schowka ciężko chodziły i tydzień temu zawias się urwał OCZYWIŚCIE :kox::facepalm::kwasny::doh: ,ale już wszystko sklejone,jest ładnie i nic nie widać :banan: :banan: :banan::whistling: :whistling: :whistling:

Edytowane przez Piter75r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jutro skleje u siebie dostałem klej ktory nie jest dostępny w sklepach a klei podobno wszystko ze wszystkim i raz na zawsze :) zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też takim niby superpancernym klejem u siebie zadziałałem i.. nic z tego. Więć demontaż, byle jaki klej dwuskładnikowy i wkręt do drewna. Wszystko ładnie wyczyscic papierem sciernym i pomalowac czarnym matem. Działa aż miło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się klapa od schowka niechce zamykac, te bolce co zatrzaskują klape zeby sie nie otwierala wgl nie obijają ;/ Czy ktoś mial z tym problem i to rozwiązał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się klapa od schowka niechce zamykac, te bolce co zatrzaskują klape zeby sie nie otwierala wgl nie obijają ;/ Czy ktoś mial z tym problem i to rozwiązał?

Coś było na temat, że trzeba by jakość rozklejać drzwiczki schowka, ale chyba nikt tego nie robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...