Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera


Q3KinG

Rekomendowane odpowiedzi

Ja podobnie, ale 1mm żeby pozostał efekt amortyzacji. I jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wyłamał się ten zawias z powodu tłoczka i mam 2 uwagi:

1 rozebranie siłowniczka jest banalnie proste. Po rozebraniu napuściłem mu silikonu w sprayu i chodzi już miesiąc aż za lekko:decayed:

2 aby wymontować klapę wcale nie potrzeba wymontowywać schowka - zbędna robota i tak sworznie zawiasu są łatwo dostępne od spodu - potrzebne dobre obcążki oraz jakby nie szło ostry śrubokręt i oczywiście młotek-zajęło mi to niewiele ponad minute aby je wyszarpnąć.

Osobiście nie bawiłem się w klejenie ale zawiozłem do gościa co zajmuje się spawaniem plastiku. 30 czy 40zł i nie ma śladu a na pewno jest mocniej niz ori:decayed: Jeśli ktoś oglądał ten zawias to widać jak badziewnie i delikatnie jest on zrobiony. Chyba celowo jest tam fabryczny karb aby jeszcze łatwiej się wyłamywał:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, ale uporałem się z nim szybko i tanio:) Na początku próbowałem skleić zawias ale okazało się to za słabe i w końcu przyspawałem zawias do klapy(akurat kumpel ma spawarke to mi za free pospawał) i nie znac że coś było robione. A tłoczek rozebrałem i wystarczyło przesmarować i do tej pory wszystko chula:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada dla klejących "pstryszek" od urwanej klamiki schowka. Żadek klej nie da takich efektów, jak zgrzanie dwóch elementów i złączenie ze sobą, ja tak zrobiłem i trudno tera to rozdzielić. Nie traćcie kasy na kleje, po prostu zgrzejcie te dwa elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z jakiego plastiku jest zrobiony schowek w B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest jakiś patent na wyciągnięcie tych trzpieni ze środka zawiasów? Za cholerę nie chcą się ruszyć, próbowałem śrubokrętem, kombinerkami ciągnąć i obracać oraz chwyt szczypcami i bicie po nich młotkiem. Ani drgnie, jeszcze kilka prób końcówki się obrobia i będzie po zabawie.

Nawiercic od zewnętrznej strony i próbować wybić? Po takim zabiegu będzie się dało to wszystko później zmontować bez żadnych luzów? To jest tylko na wcisk czy może klejone?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wciśnięte, pierwszy raz zawsze z oporem wychodzą.

Można w śrubokręcie wypiłować wgłębienie w kształcie "U" potem założyć i stukać młotkiem w śrubokręt

Dawno już naprawiałem zawias, ale coś sobie przypominam że chyba też wierciłem otwór z drugiej strony.

Potem gwoździem lub czymś podobnym można wybić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem radę jednak bez wiercenia. Chwyt obcegami plus pobijanie młotkiem z wyczuciem i trzpienie wychodzą bez większego problemu. Wcześniej też tak próbowałem ale nie chciały puścić ponieważ robiłem to opierając schowek o kolana i biłem dosyć lekkim młotkiem. Więc solidna podstawa oraz odpowiedni młotek to klucz do sukcesu :)

Jutro zamontuje jak tylko klej wyschnie. Co za luksus - amortyzowane drzwiczki i podświetlenie schowka. Będę się tym bawił aż pewnie znowu zawias pęknie :D

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyciągnąć trzpień który łączy tłoczek z zawiasem, później obrócić tłoczek do odpowiedniej pozycji - w mocowaniu tłoczka do schowka sa odpowiednie nacięcia. Jak poczujesz ze na nie trafiłeś wyciągasz tłoczek.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, udało się wyciągnąć. Nawierciłem dziurkę ale nic to nie pomogło. Nalałem do środka oleju to teraz chodzi jak by tłoczka w ogóle nie było (za lekko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem silikonu i działa dokładnie tak jak opisałeś, czyli jakby go nie było :-\

Pracuje w firmie która zajmuje się produkcja części gumowo metalowych do samochodów na pierwszy montaż. W zwrotach pustych pojemników często przychodzą różne zabłąkane gumki i różnego rodzaju zaślepki. Może uda się coś dorezac zamiast tej nieszczesnej gumki...

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam otworzyć schowek z ułamana raczka? z prawej strony wciskam blokadę ukryta pod plastikowa osłona , to zamek puszcza z prawej a z lewej trzyma

2a6e29edd93faf4dm.jpg

146ebea88d3c8597m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa, chyba że ułamana rączka zablokowała blokadę z lewej strony.

Chyba że "języczek" masz cały z klamką

Można spróbować wyciągnąć bolce z zawiasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie może jakiś pomysł na schowek, z tym że zawias mi nie pękł natomiast strasznie ciężko pracuje.

Nie wiem czy rozbebeszyć go i przesmarować czy może coś tam jest zatarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wielokrotnie omawiane w tym temacie, wystarczy poświęcić chwile i poczytać. Tłoczek do wymiany lub regeneracji

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak podpowie ktoś jak otworzyć klapę schowka jak zablokowany jest lewy bolec? schowka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wsadzić cienki śrubokręt tam gdzie wchodził ten języczek od klamki i przesuń w prawo takie cięgno czy coś nie wiem jak to nazwać ewentualnie wyłam resztę klamki i bd miał dostęp do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...