Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera


Q3KinG

Rekomendowane odpowiedzi

mnie tez to spotkalo ciezko chodzil 2 lata;) a dzisaij opadl no i lampa nie pali w srodku:(

... "Polak mądry po szkodzie" ... :wallbash:

sorki za :ot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem auto z połamanym zawiasem i była chamsko wkręcona śruba dodatkowo klej a i tak się słabo trzymało. A w dodatku jak sie pozniej dowiedziałem to światełka nie miałem bo był odłączony tłoczek. Ah te niemcuchy :wallbash:

Postanowiłem poprawić tą fuszerke w taki o to sposób.

Wywierciłem mały otwór w drzwiczkach i włożyłem gwoździa a w zawiasie wyciąłem troszke plastiku i go cisnąłem jak na zdjęciu

imggwz.th.jpg

Wszystko zalełem poxipolem bezbarwnym i pomałowałem markerem :wink4:

Gwoździa wkładając w drzwiczki oczywiście też zatopiłem w kleju.

Efekt jest taki.

img0854q.th.jpg

img0858d.th.jpg

A juz po zamontowaniu wygląda tak

img0863hh.th.jpg

Chyba nienajgorzej wyszło :mysli:

Tłoczek strasznie ciężko chodził wiec go rozebrałem i nałozyłem troszke smaru.

Światełko działa a z zawiasem juz nie powino byc problemu.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi, u mnie też padł ten je....bany zawias.

Czy trudno się demontuje te drzwiczki??

Zrobię podobnie jak Ty i będę miał święty spokój.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem z tym problem ale ja go spkejiłem takim klejem 2 składnikowym i narazie trzyma nie pamiętam nazwy ale były to 2 czarne szczykawki złączone razem w motoryzacyjnych widziałem go kilka razy postaram się znaleść nazwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymontowałem cały schowek i zdemontowałem drzwiczki. Schowek to 5 śrubek kluczem 8 i jedna kostka od światełek i ładnie schodzi do dołu. Pózniej z zawiasów trzeba wyciągnąć dwa bolce. Ja ścisnąłem kombinerkami troszke pokręciłem i wyszło bez wiekszych problemów. Dalej jak w opisie wyżej. Później przykręciłem schowek a drzwiczki zamontowałem dopiero jak wysechł klej. Mała uwaga do klejenia zawiasu, trzeba kilka razy sprawdzic czy jest dobrze dopasowany bo jak bedzie troszke krzywo to cieżko jest włożyc ten bolec. U mnie tak było i musiałem troszke postukać żeby wszedł natomiast z drugiej strony nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to w następujący sposób:

SAM_0676.jpg

Nie wiem za bardzo jak się za to wziąść, nigdy takiego czegoś nie robiłem a koszt nowych drzwiczek nie jest tani:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki.... a podałby mi ktoś nr tego całego siłownika ( ten element z tłoczkiem) ze schowka co z biegiem czasu coraz ciężej chodzi? Auto jak w profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki.... a podałby mi ktoś nr tego całego siłownika ( ten element z tłoczkiem) ze schowka co z biegiem czasu coraz ciężej chodzi? Auto jak w profilu

8E1880324 - element hamul. z przełącznikiem oświetlenie schowka

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo

Mi sie zawias urwał i to po prawej stronie ten cypek-bolec plastikowy u gory co trzyma tą cała pokrywę od schowka. Zawias skleiłem ale w środku ( w samej pokrywie ) lata mi ten cypek( cięgło, prowadnica,patyczek czy jak to sie zwie :D ) i na dziurach mi pokrywa telepie ( bo Tylko lewa strona trzyma, przytrzymuje ten bolec ) Da sie jakoś rozkleić sama ta pokrywe od schowka ? albo jakoś dostać sie do tego Cięgła- pałąku ( da sie w ogole to kupić? ) w środku pokrywy samej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie rozumiem po co pakować się w taką ingerencję w zawias instalując tam taki długi pręt. No chyba że ktoś będzie siadał na tej klapie od schowka. Wystarczy wywiercić dziurkę w zawiasie i drzwiczkach wzmocnić śrubą lub innym metalem i skleić dobrym klejem odstawiając na 24h do usztywnienia. Poza tym wymienić siłownik i wszystko gra. Szacun dla autora za wątek ale ja bym tak schowka nie zeszpecił. kolega YOGI3000 z gwoździem np. ładnie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj połamałem a dzisiaj pokleiłem :) Użyłem drewnowkrętu 6X90 z łbem stożkowym.

Technika:

1) 2/3 wkrętu wkręciłem w drzwiczki (otwór uprzednio nawiercony)

2) resztę zakrzywiłem pod kątem ok. 30st (zakrzywić przed wkręceniem)

3) w złamanej części zawiasu wydrążyłem miejsce na wkręt (co ważne, wkręt musi przebiegać możliwie blisko otworu osi zawiasu)

4) resztki tworzywa, które pozostały po drążeniu wykorzystuje do klejenia lutownicą (im więcej przetopisz tym lepiej) resztę zalewam poxipolem

5) miejsce operacji można pomalować czarną matową farbą :evil:

Jutro dodam zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat bolączka w b6 i b7:(

jak kupiłem to już był złamany ten zew. zawias... kupiłem nowy "hamulec" i dałem kolesiowi do sklejenia-lutowanie plastikiem... wytrzymało pół roku... wywierciłem w końcu w obu elementach dziurki średnicą wiertła 6 i ze śruby 6 spiłowałem główkę. Przygotowany w ten sposób pręcik zgięty odpowiednio zamontowałem na dwuskładnikowym kleju... w następny dzień pomalowałem spreyem w czarnym macie i wyszło cacy....

element hamujący muszę jeszcze przesmarować np silikonem w Sprayu... WD raczej odpada gdyż wysycha i po niedługim czasie brak już smarowania... a takowy silikon zawsze zostanie

jakby ktoś ze śląska miał podobny problem służę pomocą, poradą bo po co pakować kupę kasy w nowy schowek skoro można zrobić to samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja znalazłem sposób na "naprawę" siłownika schowka. Działa on tak jak zaślepiona strzykawka.

Użyłem:

Szpilkę,

Kombinerki,

Kuchenkę gazową

Rozebrałem siłownik a następnie nagrzałem szpilkę i w górnej części siłownika wytopiłem mały otwór. Całość przesmarowałem, złożyłem do kupy i działa o wiele lżej.

Jeszcze całości nie zmontowałem (szukam serwisu zajmującego się spawaniem plastiku - może wytrzyma)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze całości nie zmontowałem (szukam serwisu zajmującego się spawaniem plastiku - może wytrzyma)

jeżeli ktoś Ci to very very dobrze zrobi to może wytrzyma....mnie nie wytrzymało niestety.... polecam jednak spróbować patentu ze śrubą i klejem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja znalazłem sposób na "naprawę" siłownika schowka. Działa on tak jak zaślepiona strzykawka.

Nic nowego ;) ten sposób już był opisany :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...