Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera


Q3KinG

Rekomendowane odpowiedzi

a czy podany nr wcześniej tłoczka 8E1 880 324 to ten sam dla B6 i B7???? laickie ale cóż... nie znam się a chciałem jutro zamówić, bo pewno trza bydzie poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy podany nr wcześniej tłoczka 8E1 880 324 to ten sam dla B6 i B7???? laickie ale cóż... nie znam się a chciałem jutro zamówić, bo pewno trza bydzie poczekać...

wiesz co, nie jestem w 100% pewien ale te schowki i reszta wnetrza jest identyko w b6/b7 wiec nie widze powodu zeby nie mialo byc to samo.

ale jak juz gdzies tam pisalem ten tloczek wystarczy wyjac, przeczyscic, rozebrac , prysnac silikonem i zlozyc.. robilem tak w kilku autach i dziala az milo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:

kupie jak zaproponują normalną cenę :) muszę sprawdzić wogóle jak będzie wyglądało zamawianie części przez ASO itp :) dzięki za info....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedząc, że pękają zaczepy, olałem sprawę i zaczep pękł :kox:

Dzwonie o spawanie plastiku a gościu pyta jakie auto? Audi. A jak audi to nie da rady.Plastik się ciągnie, nie to co w skodzie, uchwyt jak dzwon....

A to dziękuje...

Więc zabieram się to rękodzieła tak jak na obrazku w pierwszym poście. Przyszło mi do głowy tylko żeby zamiast demolki diaksem to wywiercić dziurę w drzwiczkach i wetknąć tam pręt. Dzięki temu nie będzie śladu po zabiegu. Dam niebawem znać jak to się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten tloczek wystarczy wyjac, przeczyscic, rozebrac , prysnac silikonem i zlozyc.. robilem tak w kilku autach i dziala az milo...

racja, nie należy tylko używać oleju,lub smaru bo od nich gumka w tłoczku pęcznieje,blokuje się co jest w konsekwencji przyczyną pękania zawiasu. Ja zapobiegawczo wazeliną techniczną to posmarowałem i też działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprzedni właściciel chyba zobaczył co się szykuje i wyrzucił kołek łączący drzwiczki z tłoczkiem. Zorganizowałem sobie kołek (w ASO ok 2zł), ale masakrycznie ciężko chodziło. Spróbowałem nasmarować smarem do łańcuchów Finish Line (tylko to miałem w domu) no i niestety nie wiele to dało, a powiedziałbym że nawet jest gorzej. Wczoraj zakupiłem nowy tłoczek więc mam nadzieję, że będzie działać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprzedni właściciel chyba zobaczył co się szykuje i wyrzucił kołek łączący drzwiczki z tłoczkiem. Zorganizowałem sobie kołek (w ASO ok 2zł), ale masakrycznie ciężko chodziło. Spróbowałem nasmarować smarem do łańcuchów Finish Line (tylko to miałem w domu) no i niestety nie wiele to dało, a powiedziałbym że nawet jest gorzej. Wczoraj zakupiłem nowy tłoczek więc mam nadzieję, że będzie działać :wink4:

tak to się robi :good: proponuje śrubę wkręcić i na pewno się nie nie urwie ,tylko więcej pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można igłą przedziurawić ten tłoczek i nie będzie stawiał już takiego oporu.Ja tak zrobiłem i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposobów tyle ile właścicieli zepsutych schowków. Najważniejsze to nie czekać na złamany zawias, bo wtedy zaczynają się większe problemy.

Ja wymieniłem cały hamulec i mam z głowy obawy o zawias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposobów tyle ile właścicieli zepsutych schowków. Najważniejsze to nie czekać na złamany zawias, bo wtedy zaczynają się większe problemy.

Ja wymieniłem cały hamulec i mam z głowy obawy o zawias.

wydaje Ci się... do czasu. Chyba że będziesz tłoczek wymieniał co roku... A nawet przy dobrym tłoczku potrafi się to urwać. To jest wada konstrukcyjna. Za bardzo przeciążony element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposobów tyle ile właścicieli zepsutych schowków. Najważniejsze to nie czekać na złamany zawias, bo wtedy zaczynają się większe problemy.

Ja wymieniłem cały hamulec i mam z głowy obawy o zawias.

wydaje Ci się... do czasu. Chyba że będziesz tłoczek wymieniał co roku... A nawet przy dobrym tłoczku potrafi się to urwać. To jest wada konstrukcyjna. Za bardzo przeciążony element

No to mnie pocieszyłeś. :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra przeczytalem caly watek :gwizdanie:

a pisaliscie i pisalscie :wink4:

ale za schowek zabieram sie po niedzieli i zdam relacje jak mi to poszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra przeczytalem caly watek :gwizdanie:

a pisaliscie i pisalscie :wink4:

ale za schowek zabieram sie po niedzieli i zdam relacje jak mi to poszlo

To wrzuć też fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra przeczytalem caly watek :gwizdanie:

a pisaliscie i pisalscie :wink4:

ale za schowek zabieram sie po niedzieli i zdam relacje jak mi to poszlo

To wrzuć też fotki.

jak bede robil to zrobie fotostory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, u mnie wymieniony tłoczek. Mając go w rękach wydawało mi się, że chodzi nie lepiej niż ten który mam założony, ale po wrzuceniu nowego wszystko śmiga tak jak trzeba. Jak zaczną się problemy to będziemy znowu myśleć, ale nad jakimś modem, bo następnym razem nie kupię nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i moj zawias ogarniety...

zastosowalem metode Diego...i tak:

po demontazu drzwiczek w zawias (ten z plastrem miodu) wrzucilem srube w ten sposob:

e3e29207c20f2dcbmed.jpg

dalej postepowalem tak samo jak opisal Diego na 3 stronie tego watku...w rezultacie po zlozeniu mamy taki oto widok:

4f941df057238038med.jpg

No i lamka swieci i drzwiczki dzialaja jak nalezy:

abbff720757fa696med.jpg

Jutro tylko obrobie ten klej i pomaluje

Dziekuje Diego za Twoj sposób :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie wyciagnac drzwiczki z zawiasami bez domontowania calego schowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da..a poza tym co to za robota..30 sekund i masz zdjęty schowek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...