Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera


Q3KinG

Rekomendowane odpowiedzi

to drobne pytanko Panowie... schowek mam już zamknięty chyba z pół roku i tak się zastanawiam czy tłoczek można wyciągnąć nie ściągając schowka? bo żeby go ściągnąć muszę go otworzyć...i może strzelić

gdzieś chyba czytałem ze tłoczek można wyciągnąć po zdjęciu boczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a czy ten tłoczek powinien mieć otwór na końcu (na spodzie) Ja rozebrałem swój i okazało się żę ma ale ktoś musiał go zrobić albo powiększył ten co był Teraz tłoczek nie spełnia swojej roli wię dlatego pytam czy powinien być ten otwór (mały) żeby nie gromadziło się podciśnienie czy ma go nie być wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnij boczek masz tłoczek dobrze dostepny. wyjmij klinik i wsówke kostki przekrec tłoczek i gotowe :good:

Dokładnie. Ja u siebie również wymieniałem tłoczek bez demontażu (niepotrzebnego) schowka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja naprawilem zawias podobnie do metody DIEGO. zamiast sruby uzylem jednak dlugiego wkretu. wkrescilem go w drzwiczki (podobnie jak DIEGO zamocowal srube), ucialem leb i ta strone wlozylem do wywierconego otworu w zawiasie. zalalem to wszystko dobrym, dwuskladnikowym klejem do plastiku i zostawilem na 48h. na razie trzyma :good:

co do tloczka, to jest w pelni rozbieralny, przeczyscilem go i kumple w pracy potraktowali go dobrym smarem (grafitowym chyba) do plastiku/gumy. chodzi dobrze, nie jest za luzny. mam nadzieje, ze ta naprawa dlugo posluzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tłoczek ma dwa oznaczenia:

* 8E1 880 324

i

* 8E1 880 324 A

Ten A to jakaś poprawiona wersja? Możecie sprawdzić w ETCE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tłoczek ma dwa oznaczenia:

* 8E1 880 324

i

* 8E1 880 324 A

Ten A to jakaś poprawiona wersja? Możecie sprawdzić w ETCE?

w ETCE nie ma z literką A. jeden jest taki jak podałeś a drugi 8e2 880 324. jeden ma oznaczenie modelu kzl, a drugi kzp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tłoczek ma dwa oznaczenia:

* 8E1 880 324

i

* 8E1 880 324 A

Ten A to jakaś poprawiona wersja? Możecie sprawdzić w ETCE?

w ETCE nie ma z literką A. jeden jest taki jak podałeś a drugi 8e2 880 324. jeden ma oznaczenie modelu kzl, a drugi kzp

Wejdź na tę stronę: http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

i wpisz 8E1 880 324

Może masz stare bazy ETKI? :mysli: Albo to literówka w tym "gajosie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konieczny jest demontaż całego schowka?

Klapa schowka mocowana jest dwoma kołeczkami, dostęp do nich jest z zewnątrz. Po zdjęciu bocznej klapki zdemontować można feralny tłoczek.

Po co więc demontaż całości? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, do tloczka mozna dostac sie z boku sciagajac tylko klapke. ale jezeli chcesz naprawic pekniety zawias to lepiej jest zdemontowac calosc (tylko 5 wkretow) niz kleczec w samochodzie i probowac wyciagnac kolki. wbrew pozorom nie jest tak latwo je wyciagnac (chyba, ze juz raz byly wyciagane). ja wole polozyc sobie zdemontowany schowek na stole i przy nim dlubac niz zginac sie i kleczec w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez niestety doswiadczylem awarii schowka i juz jestem po udanym zabiegu reanimacji.Operacja sie udala :good:!!!Ja moj tloczek naprawilem wiercac w tylniej sciance maly otworek,nasmarowalem tloczek oliwka i co najwazniejsze zalozylem odwrotnie gumke na tloczku.Teraz schowek otwiera sie lekko i opada powoli :> :> :> :> :> :>.Zamyka sie z troszke wiekszym oporem ale jak bym nie wiedzial o takiej naprawie to myslalbym ze jest tak oryginalnie :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie ile kosztuje nowy schowek w ASO? :mysli:[br]Dopisany: 27 Sierpień 2009, 13:00_________________________________________________Zmieniłem schowek na uzywany + nowy tłoczek (8E1 880 324) z ASO (obecny koszt w W-wie ASO Gajewska - 95 PLN) - moim zdaniem nie da sie zreanimować starego tłoczka. Szkoda zawiasów.

Do wymiany samego tłoczka wystarczy zdjąć boczną klapkę, nie trzeba wyjmować całego schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnowię temat. Na audizine pojawiła się ciekawa rada co do przedłużenia żywotności mechanizmu tłoczka. Wystarczy nawiercić malutką dziurkę aby do środka dostawało się powietrze. Schowek będzie otwierał się oczywiście znacznie szybciej.

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?t=314796

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musicie pozbywać się oświetlenia w schowku. Ja po sklejeniu zawiasu rozebrałem tłoczek i wymontowałem gumową uszczelkę, potem założyłem tłoczek na swoje miejsce, oświetlenie jest a schowek otwiera się bez oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję nieco temat.

Czy ten sam patent jest w B7? Ostatnio zauważyłem, że schowek ciężko się otwiera. Trzeba mu zwykle pomóc, albo długo poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję nieco temat.

Czy ten sam patent jest w B7? Ostatnio zauważyłem, że schowek ciężko się otwiera. Trzeba mu zwykle pomóc, albo długo poczekać.

B7 = B6...nie tylko ze schowkiem... także do roboty :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję nieco temat.

Czy ten sam patent jest w B7? Ostatnio zauważyłem, że schowek ciężko się otwiera. Trzeba mu zwykle pomóc, albo długo poczekać.

To samo.

Wymienić tłoczek na nowy zanim zawias się połamie i będziesz musiał go kleić ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...