Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera


Q3KinG

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że tłoczek to tylko w ASO. A macie może numer części?

Tutaj gdzieś jest numer części: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_schowek_problemy_pekajacy_zawias_rozwiazanie_problemu-t26422.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Znalazłem.

I tak ku pamięci: tłoczek ma numer 8E1 880 324.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu wyrzucac ta gumke. one po prostu pecznieja od wypracowania. ja swoja przeciagnelem lekko dookola papierkiem sciernym zeby zebrac nadmiar co specznial. posmarowalem jakims silikonem w spray, wytarlem nadmiar i smiga jak z fabryki.... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może najpierw spróbuję to naprawić, a jak nie będzie dobrze działało, to dopiero wtedy kupię nowy tłoczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A częsta usterka pojawia się przez ciężko działający siłowniczek.
Postanowiłem go rozebrać i posmarowałem wewnętrzną uszczelkę smarem silikonowym po tym tłoczek działał znacznie lżej.
Jeśli chodzi o zawias nie posunąłem sie aż do tak drastycznej operacji jak kolega wycinająć kupę plastiku i wkładając metalowy pręt.
Ja postanowiłem zastosować długiego wkrętu.Po nawierceniu i wkręceniu śruby cała konstrukcja działała jak fabryka chciała bez żadnych luzów.

nQuii.jpg

nQVJS.jpg

CzTFA.jpg

1eA4oi.jpg

CA7Dr.jpg

CAcCJ.jpg

Ys6fJ.jpg

CAhC0.jpg

nRoFA.jpg


Potrzebny sprzęt

20140202_125421.jpg | karolek18183 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl



Teraz trzeba zdjąć pokrywę górną z siłownika

20140202_125715.jpg | karolek18183 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
20140202_125432.jpg | karolek18183 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl


Następnie obcinamy gumkę pod skosem dzięki temu zmniejszamy powierzchnię tarcia ( w zależności jak bardzo nam spuchła gumka tak mocno obcinamy testujemy kiedy porusza się ww cylinderku bez większych oporów u mnie aż była luźna tak spuchła )

20140202_125436.jpg | karolek18183 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
20140202_125023.jpg | karolek18183 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
20140202_125042.jpg | karolek18183 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl


Po tym zabiegu siłownik chodzi lekko i nie dopuszcza do gwałtownego uderzenia drzwiczek na dół ( drzwiczki poruszają się z gracją :grin:)




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się stało to samo w B7, tłoczek zamówiony 75zł i zaraz idę demontować schowek.

W ASO da się kupić samą klapę ale za jedyne 540zł......no to ide do garażu..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko otwierał mi się schowek ale myślałem że tak ma być,cóż byłem w błędzie :confused4:.Ciężkie otwieranie schowka spowodowane jest zacieraniem się tłoczka.Dzisiaj było trochę zimno i szybko chciałem otworzyć schowek i cóż urwałem zawias.Po przeczytaniu lektury o zawiasie wziąłem się do naprawy.Zrobiłem to troszeczke mniej inwazyjnie .Poniżej foto -story.Operacja zakończona sukcesem ,zawias sprawny.Dodam że po rozebraniu tłoczka spryskałem go WD 40 i chodzi naprawde super.

357a4ad8be40fd66med.jpg

04c2b7efbf093385med.jpg

2cc42f8551963818med.jpg

80cf0fe93fd3af03med.jpg

c46c3d3967553512med.jpg

dd6ac92c1fc975e2med.jpg

4c5d3389b245fec4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało estetycznie to zrobiłeś a WD40 Nie na długo pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że się mylisz .Moja naprawa pozostawia mniej blizn niż naprawa poprzednika .Ale może nie miałeś czasu na przejrzenie całego materiału i porównanie go .Jeżeli porównałeś obie prace z foto -story to zgłoś się do okulisty i poproś o duży rabat :).Jeżeli będę trzymał rękę na pulsie i w odpowiednim momencie znowu spryskam w środku ten siłownik to nic podobnego nie może się powtórzyć.Dla porównania obu prac obejrzyj to raz jeszcze.Dodam tylko że praca mojego poprzednika pomogła mi w znacznym stopniu .Dzięki Q3King.

Praca poprzednika

20080223058ow4.th.jpg

I dla porównania moja praca:

dd6ac92c1fc975e2med.jpg

Jeżeli nie widzisz różnicy to współczuje zdrowia :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawię tutaj mój sposób na pęknięty zawias! Wiem, że były już 3 wątki na ten temat, ale chyba im więcej różnych rozwiązań tym lepiej, więc zrobiłem to swoim sposobem:

Cała robota to około godziny.

Wyciągamy schowek z samochodu, śruby pod schowkiem i na górze po otwarciu drzwiczek.

Zamykamy auto i zabieramy do domu :). Tutaj czeka nas trochę rzeźby.

Jako, że u mnie cały ten zawias już odleciał, wyglądało to tak:

1002913w.th.jpg

Moim sposobem było wywiercenie otworu, wycięciu paru tych 'plastrów miodu' ze środka zawiasu i przełożeniu śruby przez otwór, o tak:

1002917.th.jpg

Następnie to samo robimy w drugiej części schowka, tzn drzwiczkach. Wiercimy otwór od dołu a potem od środka drzwiczek, następnie przekładamy śrubę przez otwór i nakręcamy nakrętkę od strony drzwiczek:

1002925z.th.jpg

Całość wygląda tak:

1002926.th.jpg

Otwór od strony drzwiczek wypełniamy czarnym silikonem, a łączenie zawiasu z drzwiczkami utwardzamy dobrym, sprawdzonym klejem do plastików. ( niestety u mnie jest to do poprawki bo użyłem jakieś gówno które w ogóle nie trzyma, muszę jeszcze raz zdjąć schowek i wyskrobać ten klej i posmarować innym więc na razie nie wrzucam zdjęcia końcowego bo mnie efekt nie zadowala w 100% :@.

Oprócz tego, dobrze jest wyciągnąć ten cylinderek i psiknąć do środka WD-40, lub ew. tak jak ja zrobiłem, wywiercić mały otwór od dołu cylinderka, będzie tamtędy zasysał powietrze i powinien chodzić płynniej.

Good Luck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz takie same krzesla jak moja mama :-)[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 04:23_________________________________________________p.s napisz czy musiales rezac ten otwor w klapie czy jest tam juz jakis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu naprawiłem zawias w B7 za pomocą wspomnianych wcześniej 3 blaszek + wymiana nowego tłoczka, narazie nie zanosi się, żeby miało się ponownie urwać, także jeszcze tylko jakimś lakierem pomaluje i powinno być OK... oto efekt :

blaszka.jpg

zawias.jpg

toczek.jpg

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że się mylisz .Moja naprawa pozostawia mniej blizn niż naprawa poprzednika .Ale może nie miałeś czasu na przejrzenie całego materiału i porównanie go .Jeżeli porównałeś obie prace z foto -story to zgłoś się do okulisty i poproś o duży rabat :).Jeżeli będę trzymał rękę na pulsie i w odpowiednim momencie znowu spryskam w środku ten siłownik to nic podobnego nie może się powtórzyć.Dla porównania obu prac obejrzyj to raz jeszcze.Dodam tylko że praca mojego poprzednika pomogła mi w znacznym stopniu .Dzięki Q3King.

Praca poprzednika

20080223058ow4.th.jpg

I dla porównania moja praca:

dd6ac92c1fc975e2med.jpg

Jeżeli nie widzisz różnicy to współczuje zdrowia :cool1:

widzę :) porównaj kolejną pracę Widzisz róznicę [br]Dopisany: 08 Kwiecień 2010, 22:57_________________________________________________

Jakiś czas temu naprawiłem zawias w B7 za pomocą wspomnianych wcześniej 3 blaszek + wymiana nowego tłoczka, narazie nie zanosi się, żeby miało się ponownie urwać, także jeszcze tylko jakimś lakierem pomaluje i powinno być OK... oto efekt :

blaszka.jpg

zawias.jpg

toczek.jpg

Pozdr.

:good: i o to chodzi :good: super praca ja robię tak samo tylko wkręcam śrubę. Nic nie widać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało estetycznie to zrobiłeś a WD40 Nie na długo pomoże

a wystarczy w denku tłoczka dziurkę wiertełkiem 1 lub rozgrzaną igłą zrobić, będzie się mniejsze podciśnienie robić i nic pękać ani urywać się nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bedę cos z tym tłoczkiem zrobić bo u mnie chodzi coraz ciezej ten schowek ale cały czas sobie wmawiam ze mi takie coś jak urwanie zawiasu stać sie nie może dlatego sie za to nie biorę :naughty:

Ja jeszcze pamietam i otwieram powolutku ale moja kobitka to już na to nie zwraca uwagi i jak to widze to zaraz :bicz3:

Musze zrobić dziurke w tłoczku a jak będę w PL to kupie nowy.

Duzo jest problemu z wyciągnieciem go?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnięcie bardzo proste: demontujesz boczek konsoli przy schowku, wyciągasz zawleczkę pomiędzy tłoczkiem a kieszenią schowka,odpinasz wtyczkę, obracasz tłoczek do góry aby wyskoczył z zapięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo jest problemu z wyciągnieciem go?? :mysli:

No. Cała operacja wymiany, to jakieś 10 minut z przerwą na browara :decayed:

oj to chyba wolno pijesz browara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec ja na tą chwile zrobiłem to tak:

- wyciągnąłem tłoczek,

- nasmarowałem ale to nic nie dało :kwasny:

- rozebrałem go,

- zdemontowałem tą gumową uszczelke/oring która jest odpowiedzialna za to ze tak ciężko pracuje tłoczek

- zamontowałem na swoje miejsce,

- tym samym mam światło w schowku a drzwi schowka sie lekko otwierają.

Ten oring/uszczelka nie wyglada na zniszczoną, a guma jest mięciutka więc nie wiem dlaczego tak cięzko pracuje ten tłoczek?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...