Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera


Q3KinG

Rekomendowane odpowiedzi

nie da..a poza tym co to za robota..30 sekund i masz zdjęty schowek..

Da sie:)

Wybijasz bolce i ladnie wychodzi.A problem mialem,bo nie mam wyjmakow do zmieniarki.

Czekam,az klej wyschnie i mozna zakladac :)

Akurat mialem czarny to odpada mi malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie udao bolce wyjac bez zadnego wybijania...popsikalem ja czyms tam smarujacym i obracajac prawo, lewo wycignalem ja poprostu obcegami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie były mocno siedzące na swoim miejscu :) więc się nie dało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dolaczam do klubu zlamanych zawiasow:)

no to powodzenia przy naprawie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego w stalowej woli nie mogę zamówić owego tłoczka???

panowie z serwisu odpowiadają iż ów schowek w całości trzeba zamawiać :kwasny: cena ponad 800 zł :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego w stalowej woli nie mogę zamówić owego tłoczka???

panowie z serwisu odpowiadają iż ów schowek w całości trzeba zamawiać :kwasny: cena ponad 800 zł :kox:

bo są debilami.

Powiedz że chcesz zamówić część po numerze i muszą Ci sprzedać: 8E1880324

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj po raz kolejny zreanimowalem tloczek przy pomocy silikonu w sparyu zajelo to jakies 2 minuty i schowek dziala az milo...

wiem ze sie powtarzam ale to do tych co koniecznie chca wydac akse w ASO. efekt bedzie taki sam a silikon przyda sie do wielu innych rzeczy ;];]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem do tego samego 1 śruby stalowej czarnej (takiej do montowania stelaży do ścianek karton-gips ) długości 10 cm przewierciłem otwór od spodu pod kątem od strony zawiasu i wkręciłem owa śrubę. czas roboty jakies 15 minut - dział już ponad rok i trzyma się że hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem do tego samego 1 śruby stalowej czarnej (takiej do montowania stelaży do ścianek karton-gips ) długości 10 cm przewierciłem otwór od spodu pod kątem od strony zawiasu i wkręciłem owa śrubę. czas roboty jakies 15 minut - dział już ponad rok i trzyma się że hej.

Mógłbyś fotke wkleić jak to wyszło :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawias pękł mi miesiąc temu ale dopiero dziś sie za to wziąłem.ciężki temat ale śmiało wykonalny. najwięcej kłopotu miałem z wyjęciem tych bolców od zawiasów :sick3: jednak sie udało.wystarczyły dobre kombinerki.trzeba to dobrze chwycić za ten łepek(hujówka z miejscem) ścisnąć na maksa i prawo lewo rozruszać po tym wychodzą już lekko :good: reszta jak w tamacie.

dzięki chłopaki :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był objaw nieopadającego schowka - dzięki temu wątkowi zakupiłem nowy tłoczek i juz działa, jak powinno :-D A przy okazji uniknąłem "zabawy" z zawiasem :-)

--

Pozdr

Stachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też był do uratowania ale nie byłem w temacie,pewnie tak jak w chwili obecnej większość posiadaczy nie wie czym te objawy grożą :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też był do uratowania ale nie byłem w temacie,pewnie tak jak w chwili obecnej większość posiadaczy nie wie czym te objawy grożą :decayed:

wiedzą wiedzą... sporo widzę powyciąganych tłoczków... drzwiczki z hukiem opadają i światełka nie ma - w sumie może to nie przeszkadzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam cały schowek. Drzwiczki mają klejony zawias ale jest to tak zrobione że nie ma ch... we wsi żeby z tym się coś stało.

W plastiku jest zatopiony metalowy pręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniważ niedawno przerabiałem naprawę schowka a nie mam fotek w trakcie pracy, dzisiaj wziąłem sie za siłownik bo chodził tragicznie, po przeczytaniu 9 stron Waszych wypocin, nasmarowałem go smarem jakimś co znalazłem, i troche chyba za dużo bo otwiera się teraz za szybko :) muszę rozebrać i zabrać go troszkę. Wrzucam fotki siłownika rozebranego na części pierwsze bo nie widziałem nigdzie. Na zdjęciach widać tą nieszczęsną gumkę która powoduje całe zamieszanie

silownik1.jpg

silownik2.jpg

silownik3.jpg

silownik4.jpg

pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio miałem to samo urwał sie nie zawias a plastik w połowie na zawiasie.Fachowiec skleił mi we Wrocławiu za 30pln wymieniłem tłoczek i śmiga w serwisie zapłaciłem za tłoczek 72pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podczas otwierania schowka usłyszałem huknięcie i opadł cały schowek. Na początku myślałem, że coś się urwało, ale po zapoznaniu z tym wątkiem zdjąłem boczną część schowka i zobaczyłem, że tylko zsunął się zaczep schowka z siłownika. Dałem kropelkę oleju silnikowego na gumę, a następnie wszystko dokładnie wytarłem do sucha (środek tłoka także). Teraz schowek opada delikatnie. Wielkie szczęście, że tak się stało, bo schowek chodził mi niemiłosiernie ciężko i pewnie w niedługim czasie urwał by się zaczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...