Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtku - wystarczy, że dołożysz 4 kable do czerwonej kostki pod fotelem kierowcy... CAN(y) (najbliżej z wiązki PDC), linia diagnostyczna i połaczenie ze sterownikiem w drzwiach kierowcy.

Sterownik w drzwiach kierowcy musi być w wersji HIGH (jeśli nie miałeś memo, składania lub fotochromu zewnętrznego lusterka to raczej będzie do zmiany). Podłącz się do modułu komfortu i sprawdź jakie oznaczenie ma twój obecny (numery silników pokazane są na głównym ekranie MK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku - wystarczy, że dołożysz 4 kable do czerwonej kostki pod fotelem kierowcy... CAN(y) (najbliżej z wiązki PDC), linia diagnostyczna i połaczenie ze sterownikiem w drzwiach kierowcy.

Sterownik w drzwiach kierowcy musi być w wersji HIGH (jeśli nie miałeś memo, składania lub fotochromu zewnętrznego lusterka to raczej będzie do zmiany). Podłącz się do modułu komfortu i sprawdź jakie oznaczenie ma twój obecny (numery silników pokazane są na głównym ekranie MK).

No to lipa.

Dzisiaj kupilem piny i myslalem, ze to wszystko :wink4:

Szukam sterownika.

Dzieki za odpowiedz :notworthy:[br]Dopisany: 26 Marzec 2011, 14:16_________________________________________________Bartku jak nie mam PDC to gdzie blizej moge jeszcze szukac canow?

Srednio chce mi sie za zegary pchac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cany możesz podpiąć wszędzie gdzie są :) możesz do navi podłączyć..do pdc..do złącza diagnostycznego chyba też :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cany możesz podpiąć wszędzie gdzie są :) możesz do navi podłączyć..do pdc..do złącza diagnostycznego chyba też :decayed:

W sumie do navi tez bralem z zegarow. wiec chyba powtorka mnie czeka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Can navi i PDC to nie to samo :gwizdanie:

Ja can pamięci foteli podpiąłem w okolicach lewego przedniego słupka i wyjścia wiązki drzwi kierowcy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Can navi i PDC to nie to samo :gwizdanie:

Ja can pamięci foteli podpiąłem w okolicach lewego przedniego słupka i wyjścia wiązki drzwi kierowcy .

Dziwne bo cany do pamieci wg schematu powinno brac sie wlasnie z zegarow...

Czym sie wg Ciebie roznia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się wszystkie idą do zegarów, ale to są oddzielne magistrale. I jest ich więcej niż dwie. Przekonałem się o tym jak podłączyłem can sterownika pamięci (w nic nie wnikając) nie do tej magistrali, co skutkowało błędami w tym właśnie sterowniku, dotyczącymi can.

Jak już napisałem can podłączyłem głównej wiązce w okolicy wiązki drzwi tam gdzie wchodzi w słupek. Są tam węzły dwóch magistral w tym jedna komfortu (nie wiem czy to prawidłowa nazwa) i do niej trzeba się podłączyć. Trzeba się tylko przedostać przez materiałową osłonę, zdjąć kapturki z węzłów dolutować się do nich, nic nie trzeba ciąć.

Ja podłączyłem się tutaj dlatego, bo wcześniej grzebał tu już ktoś przy podłączaniu alarmu. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Bromchit - w tym przypadku nie można podłączyć się do dowolnej szyny CAN. W A4 masz 3 magistrale: napędu (np. silnik lub ABS), komfortu (np. PDC, moduł komfortu) i infotainment (np. navi lub radio). Memo korzysta z magistrali komfort i tylko po podłączeniu do tej konkretnej komunikacja z modułami będzie poprawna (dana magistrala wymienia informację jedynie w zakresie swoich urządzeń). Odnalezienie się w tym nie jest aż tak trudne ponieważ każda z magistrali ma specyficzny kolor przewodu. Komfort ma przewody pomarańczowo/czarny (HIGH) i pomarańczowo/brązowy (LOW).

Jeśli nie będziesz w stanie odszukać przewodu - pozostaje wbić się w kostkę bezpośrednio przy zegarach. Jednak poszperanie w okolicach dolnego słupka A powinno dać pozytywny efekt (chciażby okolice modułu komfortu - przejrzyj wiązki wychodzące z MK i na pewno znajdziesz wymagane przewody).

Pamiętaj aby przewody CAN skręcić ze sobą - inaczej mogą pojawić się problemy z komunikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u wszystko jasne a ja się zastanawiałem czemu pamięć lusterek nie działa po zmianie sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku a powiedz mi od czego jest zielona i czarna wtyczka w podłodze ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona jest od grzania foteli...

Czarna - czujnik zapięcia pasów + w B7 czujnik zajęcia fotela pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to wszystko jasne. Możliwe, żeby przednie fotele recaro nie były grzane ? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdarza się. Dla nas to dziwne ale spójrz na to z tej strony - auto składane dla strefy "Hot Climate" nie potrzebuje grzanego tyłka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to wszystko jasne. Możliwe, żeby przednie fotele recaro nie były grzane ? :blink:

Ja takie teraz kupilem :)

Szkoda ale dla wygladu Recaro jestem w stanie z tego zrezygnowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem przednie fotele w pelni elektryczne bez pamieci:( Czy ja dobrze rozumuje ze musze dolozyc 25 przewodow i popodlaczac je miedzy silnikami, czujnikami a sterownikiem memo?? Moze ma ktos taka instalacje wraz ze sterownikiem?? Dzis sie biore za przekladanie stelaza od pasazera:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - najlepiej będzie jak dorwiesz na allegro gotową wiązke fotela pod memo i po prostu ją przełożysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel pasazera zrobiony ale jest maly problem:) Chwile podzialal i gdy odsunolem na max do tylu przestal juz dzialac:( Okazalo sie ze kable po podlaczeniu w podlodze i zalozeniu klapki przy polozeniu najbardziej odsunietym sa za krotkie:(? Czy do foteli el. sterowanych jest przewidziana inna klapka w podlodze?? Co to jest za bezpiecznik S45 (bezpiecznik termiczny)?? Gdzie on jest?? Posprawdzalem bezpieczniki po lewej stronie deski kierowcy i sa wszystkie ok a pradu w fotelach (kierowca i pasazer) niema:( Dzieki za szybka odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś tylko lędźwia w elektryce to bezpiecznik elektryki foteli ma tylko 10A. Teraz masz kilka silniczków i dlatego siada...

Bezpiecznik S45 masz pod MCE, na środku (czerwony). Zapakuj tam 30A i będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz ale juz udalo mi sie go zlokalizowac:) Niestety wsadzilem 10A (najwyzej nastepnym razem jak padnie to go zmienie na 30A bo nie chce mi sie juz tego rozbierac:) Mam dylemat czy zakladac ta pamiec (sterownik najtanszy jaki znalazlem 300zl plus wiazka ktorej nigdzie niema:( ). Jakby ktos mial te czesci to chetnie kupie:)

Bart powiedz mi czy jak teoretycznie uda mi sie ta wiazke kupic to czy ona jest z wtyczkami do silniczkow, czujnikow bo teraz przekladam poszycia i mam dobre dojscie do wszystkiego:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później bezpiecznik na pewno klęknie...

Wiązka będzie gotowa - razem z wtyczkami. Całość przepinasz plug'n'play - lepsze to niż przewalanie wszystkich kabli. Sterownik memo i tak musisz kupić (chociaż 300zł za driver to żadna rewelacja - z drugiej strony to towar deficytowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...