Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana tylniej wycieraczki z A4 B8 Q5


RS

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20120727_00063.jpg

<br /><br />

A tak wygląda ta wycieraczka w B6. Cały komplet wyniósł mnie prawie 200zł. Nie wymieniałbym gdyby nie to, że bolec trzymający sprężyne w starej wycieraczce wyłamał się. Z tego co widzę uchwyt wycieraczki z Q5 jest nadal plastikowy ale bolec już metalowy.

Trochę pomęczyłem się z demontażem, mimo użycia ściągacza.

Na razie nie mogę skomentować skuteczności gdyż nie ma deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem taki mod. Cały komplet z Q5 zakupiłem w ASO za cenę 150 zł, demontaż starego ramienia i montaż nowego zajął mi 5 minut. Nieodzownym okazał się ściągacz do łożysk, który pożyczyłem od znajomego mechanika za dwa piwa. Efekt końcowy jest piorunujący. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samo ramię, to RAMIĘ WYCIERACZKI TYŁ + PIÓRO Audi Q5 (2797977927) - motoAllegro

rózni się od WYCIERACZKA SZYBY TYLNEJ AUDI Q5 A1 VW 8R0955407 (2774998897) - motoAllegro tego ?

czy to będzie pasować ?

poza tym pytanie.. nie działa mi spryskiwacz tylny.. jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie nie różnią się i będą pasować :wink:

Spryskiwacz można naprawić na wiele sposobów, zależy czy nie spika w ogóle - czy chodzi pompka, czy psika delikatnie - najlepiej zacząć od najprostszego sposobu - zdejmij osłonkę spryskiwacza następnie zdejmij samą dyszę i wtedy zobacz czy leci płyn - jeśli leci to wszystko jasne :decayed: dysza do czyszczenia lub do wywalenia :wink:

Jak nie psika to słuchamy czy działa pompka itd. itd - po nitce do kłębka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem to pierwsze ( zamiennik od Q5 ) do B6 - pasuje i bangla jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a może ktoś podać numer i cenę spryskiwacza tylnego z B7? Wczoraj ustawiałem kierunki psikania, a dzisiaj psikało zupełnie inaczej, i nie na szybe:/ Pewnie kulki są luźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej kupić zamiennik

RAMIĘ WYCIERACZKI TYŁ + PIÓRO Audi Q5 (3109120675) - motoAllegro

czy lepiej dołożyć do ASO?? Różnica znaczna.

zamienniki w Audi :thumbdown:

Kupuj ori , to przecież nie jakiś kosmiczny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej kupić zamiennik

RAMIĘ WYCIERACZKI TYŁ + PIÓRO Audi Q5 (3109120675) - motoAllegro

czy lepiej dołożyć do ASO?? Różnica znaczna.

zamienniki w Audi :thumbdown:

Kupuj ori , to przecież nie jakiś kosmiczny wydatek.

Artur nie każdy robi tak grubo jak TY :wink:

:whistling:ale co ori to ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj po raz trzeci podchodziłem do zdjęcia wycieraczki tylnej, Nawet ściągacz YATO nie dał rady, rozwaliła się ta końcówka niestety, teraz muszę ją spiłować bo jest zmasakrowana :facepalm: I nie wiem co dalej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj po raz trzeci podchodziłem do zdjęcia wycieraczki tylnej, Nawet ściągacz YATO nie dał rady, rozwaliła się ta końcówka niestety, teraz muszę ją spiłować bo jest zmasakrowana :facepalm: I nie wiem co dalej ..

zapiekła się na wieloklinie. Zapodaj jakiś preparat typu rost-off i ruszaj góra/dół energicznie, jak masz ściągacz to powinno dać radę.

U mnie ramie zeszło bez użycia ściągacza, beż żadnego oporu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spsikać wd40 ?

wd czasem robi robote ale ja używałem Wurth-a autokosmetyki.pl - Odrdzewiacze, smary, penetratory..., Wrth Rost Off odrdzewiacz w aerozolu - 300ml

w tym przypadku o niebo lepiej działa :wink: i w inny przypadkach w sumie też :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michail55 pamiętam jak dziś jak Boseron zobaczył u mnie tego moda i mówił, że sam się za to zabierze. Widać B7 nie doczekała się tego w jego rękach :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...