Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Cena wymiany rozrządu szybki wątek


hutto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czeka mnie wymiana rozrzadu z mechanikiem jestem umowiony za kilka dni i teraz jaka cena jest przystepna (na dzien dzisiejszy) mam najprostrzy silnik 1,6 benzynowy nie wiem czy tylko trzeba bedzie wymieniac tylko rozrzad i napinacze czy i cos jescze wyjdzie.

A wlasnie co jeszcze warto wymienic zeby potem na jakas pierdółkę nie trzeba bylo rozbierac rozrzadu?

Jaki moze byc zakres cen wariant najbardziej optymistyczny do wariantu najbardziej pesymistycznego?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymieniasz rozrząd to odrazu polecam ci abyś wymienił pompę wody. Roboty jest sporo, trzeba rozebrać cały przód więc mechanik może sobie trochę kasy zażądać. Co do ceny, kompletnie nie mam pojęcia ile taka operacja u ciebie może kosztować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem właśnie na etapie wymiany Pompy wody silnik 1.8 adr... mógłbym zrobić rozrząd ale mam jeszcze czas jak dla mnie to cena za wymianę rozrządu w 1.6ADP to max 200zł.... przystępną ceną było by 150zł takie moje zdanie...dlatego fachowców który śpiewają 300-400 olewam.... :hi: :hi: i wszystko robię sam w samochodzie wymieniając rozrząd wymień też pompę wody kolego :) pozdróki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 - 200zł :good: [br]Dopisany: 27 Marzec 2010, 15:53_________________________________________________no i oczywiście jak robisz rozrząd to pompa wody też :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ADP pompa nie jest na rozrządzie więc nie musisz jej wymieniać, silnik AHL ma pompę na rozrządzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700zł chyba za wymianę z częściami :naughty: a nie za samą robociznę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 do wymiany rozrządu nie trzeba sciągać przodu auta :] Wiadomo jest trudniej ale odchodzi mnóstwo bezsensownej roboty która w zakładzie kosztuje :good:

Wymiana rozrządu w 1.8T kosztowała mnie 1200 z wszytskimi częsciami i robocizną. Części brałem z ori na pierwszy montaż i przy oakzji powymieniałem pare pierdół z tąd taka wysoka cena :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loco87 ma racje - nie trzeba rozbierac przodu, ale nie każdy mechanik potrafi wymienic rozrząd bez demontażu przodu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt roboty z rozebraniem przodu jest mnostwo ale za to nic cie nie ogranicza luz robilem sam [br]Dopisany: 28 Marzec 2010, 17:08_________________________________________________w sumie znajomy mechanik u ktorego kiedys pracowalem krzyknal 700zl plus czesci nastepne 700zl troche szalony pomysl wiec za 700zl kupilem czesci poswiecilem dzien i sam zrobilem nic strasznego pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ADP nie wymienia się pompy wody. 700 zł za same części? :slina: dużo troszkę, Tutaj masz opisane ile kosztuje mniej więcej taka wymiana, może się przyda :hi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na 330 zł skasowali za oryginalny napinacz hydrauliczny (sam musiałem kupić) bo tak podpięli go za pierwszym razem, że jak wracałem do domu to się odczepił i auto na holu do mechanika dojechało drugi raz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem pasek rolkę i napinacz hydrauliczny za kwotę 450 zł oczywiście oryginał, a za wymianę biorą u mnie około 250-300 zł mechanicy z ASO VW-Audi po pracy :przebiegly:[br]Dopisany: 29 Marzec 2010, 19:53_________________________________________________ja kupiłem pasek rolkę i napinacz hydrauliczny za kwotę 450 zł oczywiście oryginał, a za wymianę biorą u mnie około 250-300 zł mechanicy z ASO VW-Audi po pracy :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za pasek Conti chyba 50 zł dałem, rolka nie wiem ile kosztowała ale jak się ten napinacz wypiął to i tak nowy pasek musiałem kupować więc przynajmniej tyle, że gość nic nie wziął za robociznę tylko części musiałem kupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz jestem po rozmowach z mechanikiem wiec powiedzial ze za robote okolo 200 zł + czesci a czesci jakiej 150-170 zł takze autko juz stoi i czeka na rozbiorke poza tym powiedzialem zeby sprawdzili mi hamulce bo cos mi szoruje chyba sie klocki skonczyly :kwasny: :kwasny: :kwasny:

jutro bede wiedzial wiecej po pierwszych diagnozach co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej wymieniłem kpl rozrząd + filtry oleju, powietrza, kabinowy, paliwowy + olej + płyn chłodniczy + termostat + gałkę stabilizatora i wraz z robocizną 1070zł [br]Dopisany: 31 Marzec 2010, 11:51_________________________________________________ale wszystko ma na to wpływ jakie miasto jakie części jaki olej itd

więc cena będzie się wahać

normalne

nawet jak po pytasz w kilku firmach to usłyszysz różne ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno miałem wymianę to koszty były niewielkie

- pasek rozrządu (conitech)

- pasek klinowy (conitech)

- pasek wieloklin-owy (conitech)

- pompa wody (ori)

- rolka napinacza (SKF)

za to dałem 305zł

za wymianę dałem 200zł wraz z płynem chłodniczym (wymiana pompy to trzeba) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...