Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Problem z podnoszeniem szyby przedniej kierowcy


mikibu1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem i nie wiem czy jest powodem. Czasami nie chce mi się zamknąć szyba przednia kierowcy dusze na przycisk i nic:( ale jak już zadziała to słychać coś takiego jak zarazy by ta szyba miała pęknąć (jak by o coś tam ocierała) nie rozbierałem jeszcze tapicerki ale może ktoś miał podobny problem i powie co naprawić:) z góry bardzo serdecznie dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że masz porwaną linkę od mechanizmu podnoszenia szyby i to właśnie ona trze ja miałem tak samo radzę ci żebyś nie otwierał szyby bo z biegiem czasu może się porysować tak było u mnie (do tej pory mam takie 3 małe ryski). Niestety samemu tego nie naprawisz, jak ja ściągnąłem tapicerke boczka to jest tam za mało miejsca żeby coś zdziałać samemu. Oddałem auto to znajomego i zrobił wszystko siur :good:. Z tego co pamiętam to do wymiany była tylko linka i tam przeglądnął parę rzeczy i nasmarował, ale przy zakładaniu nowej kumpel trochę się nabluzgał :decayed:.

Ps. Moja linka była gdzie nie gdzie porwana i w jednym miejscu przyrdzewiała :shocked:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście samemu można się podjąć... za pierwszym razem we dwójkę to jakieś 3 godzinki roboty :kox:

dla ułatwienia dodam że linka z prawej strony pasuje na lewą i odwrotnie... mowa o lince a nie całym mechaniźmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poddepne sie pod wątk mam ten sam problem czy ktos to sam wymieniał ?[br]Dopisany: 28 Marzec 2010, 22:17_________________________________________________ciąg dalszy problemu

co się okazało przy silniczku z drugiej strony drzwi jest plastik i prowadzenie właśnie linek i tam właśnie ukruszył się plastik i spadł na linki i wciągło co spowodowało 1 pozgniatanie linek co było naspępstwem zniszczenia okrągłego plastiku prowadzenia linek na bębenku i teraz musze wymienić linke + plastikowy bębenek.

czy ktoś wymienił może to sam bo ja jestem na etapie ściągniętej tapicerki i czekam na częsći

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem ostatnio, musisz wymontować całą ramkę wraz z szybą i mechanizmem, najlepiej zmienić cały mechanizm, z wymiana samej linki jest problem i może nie działać dobrze, mi linki zachodziły na siebie na rolce i musiałem wymienić właśnie cały mechanizm, na allegro koło 200zł znajdziesz, pytałem w ASO to coś koło 400zł krzyknęli :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem i nie wiem czy jest powodem. Czasami nie chce mi się zamknąć szyba przednia kierowcy dusze na przycisk i nic:( ale jak już zadziała to słychać coś takiego jak zarazy by ta szyba miała pęknąć (jak by o coś tam ocierała) nie rozbierałem jeszcze tapicerki ale może ktoś miał podobny problem i powie co naprawić:) z góry bardzo serdecznie dziękuje i pozdrawiam

Szyba nie podnosi sie ponieważ jest czujnik oporu, ma za cięzko i się nie podniesie. Przykładowo jak będzie się szyba zamykać a ty włożysz na nia rękę i w czasie podnoszenia dociśniesz ją do dołu to przestanie się podnosić i zjedzie spowrotem na dół :wink4:

Wymieniałem ten mechanizm sam i miałem identyczne objawy jak ty, filozofi duzej nie ma z wymianą :rolleyes:

Na dzień dobry, zakup na allegro nowy/używany mechanizm podnoszenia szyby, potem ściągnij tapicerkę i wykręć całą ramkę z szybą. Wymieniasz mechanizm, skręcasz wszystko do kupy i wszystko działa jak ta lala.

Wymiana zajęła mi jakąś godzinkę ale dodam ze rozkręcałem już drzwi wcześniej i wiedziałem co jak i gdzie.

Najwięcej problemu jest z uszczelką okalającą drzwi i z takimi maleńkimi wciskami, masakra normalnie, ale wszystko do zrobienia :)

Ja za całą ramkę z szybą i mechanizmem zapłąciłem 140zł :naughty: tak więc jeszcze reszta mam na sprzedaż :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu można to zrobić z małymi problemami :) około tygodnia temu wymieniałem cały podnośnik szyby, gdyż samej linki nie mogłem dokupić, a moja była już poszarpana. Znalazłem rozbitą a4 z 2004r na allegro, zagadałem do gościa i za 100zł sprzedał mi cały podnośnik szyby w idealnym stanie. 3h roboty i szyba śmiga jak nówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Chciałem się podpiąć pod problem z szybą.

Na początku dziwny odgłos szurania, potem po opuszczeniu szyba nie chce się podnieść.

Silniczki działają normalnie.

Zdjąłem tapicerkę, wygłuszenie i nie wiem za co teraz się zabrać???

Dodam, że po odpięciu i podpięciu elektryki zauważyłem, że nie działa opuszczanie szyb z kluczyka :slina: , no ale może po kolei, ten problem potem.

ok 13 dołącze zdjęcia.... HELP!

http://www.dataplay.pl/a4klub/drzwi1.jpg

http://www.dataplay.pl/a4klub/drzwi2.jpg

http://www.dataplay.pl/a4klub/drzwi3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapnij vag-a, sprawdz czy nie ma błedów, zobacz jak wygladaja prowadnice, a co do kluczyka to trzeba kluczyk zakodowac na otwieranie i zamkanie szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem zdjęcia.

Dodam tylko że kluczyk 5min przed tym jak wypiąłem kabelki z silniczków działał normalnie.

Czego mam dokładnie szukać w związku z prowadnicami?

Pozdrawiam

PS. czy tą pierswszą blachę na której osadzony jest głośnik i elektronika można zdemontować czy nie nalezy tego robić...?

...........................................................................................

Zdemontowałem silniczek (sprawdzałem działa normalnie)

uwidocznił się biało niebieski trybik i teraz moje pytanie czy połączenie powinno tak wyglądać jak na zdjeciu nr 6 oraz czy to koło zębate powinno się obracać lekko czy stawiać opór. Obecnie stawia duży opór. Jak na mój gust silniczek tego nie pociągnie...

http://www.dataplay.pl/a4klub/drzwi4.jpg

http://www.dataplay.pl/a4klub/drzwi5.jpg

http://www.dataplay.pl/a4klub/drzwi6.jpg

Ps2. chciałbym przynajmnie dziś podnieść szybę bo zapowiadają opady, zanim trafie do majstra pewnie zrobie ze 200km jeszcze...[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2010, 10:56_________________________________________________Postawiłem wstępną diagnozę. Na zdjęciu nr 6 widać gołą stalową otulinę, plastikowa otulina pękła i wpadła w ślimaka na który nawinięta jest linka. Linka obecnie nawinięta jest jedna na drugą co powoduje zablokowanie ślimaka....

Doszedłem do momentu kulminacyjnego a mianowicie czy można siłowo rozwinąć tą linkę czy raczej w momencie kiedy szyba jest max. opuszczona rozwinąć ślimaka się nie da.????

Może ktoś wie jak działa ten system linek, widzę że do ślimaka idą linki od dołu i od góry.

Generalnie dobrze by była gdybym rozwinął linki ze ślimaka boję się tylko że jak użyje brutalnej siły to trybiki popękają...

Jest na to jakiś sposób???[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2010, 14:41_________________________________________________kolejny etap za mną...

Wystarczyło wyciągnąć szybę aby lnka się wyprostowała, pozostaje ustawić szybę bo od strony lusterka wchodzi w uszczelkę szybciej niż od strony klamki zewnętrznej.

Wie krtoś jak można to wyregulować.?

Za wszeklą pomoc będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzę, ze jesteś strasznie przerażony :wink4:

Jeśli nie chcesz naprawiać tego sam tylko zawieźć to majstrowi to proponuje założyć silniczek i pomoć szybie sie podnieść rękoma, ja tak zrobiłem zanim wymieniłem mechanizm.

Wiem jak działa ten system linek ale cięzko to wytłumaczyć, najlepiej wyciągnij ten cały bębenek który jest widoczny na zdjeciu nr 5 i przesuń go w dziurę obok i bedziesz widział jak jest nawinieta linka i czy jest postrzępiona.

Naprawde nie ma sie czego bać bo w tym duzej filozofi nie ma :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki już wyprostowne ale pozostaje problem nierównego domykania się szyby. Od strony lusterka szybciej wchodzi w uszczelkę. Czym to można regulować???

PS. do majstra oddam w ostateczności.[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2010, 18:43_________________________________________________Wyjąwszy kołowrotek nawinąłem nań linkę, niby wszystko ok a jednak przy zamykaniu okna lub otwieraniu chrzęst niesamowity, czasem szyba zamiast zamknąć się całkowicie opada. chyba pozostał zakup całej instalacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bolsblu jestem właśnie w trakcie naprawy tego mechanizmu :) po rozebraniu i wyjęciu szyby razem z ramka zauważyłem ze na osłonce od linki ukruszyła się blokada tej osłonki i to blokowało swobodne zamykanie i otwieranie wyciąłem to ale problem pozostał gdyż teraz ta osłonka jest wciągana do środka:) może u Ciebie jest podobnie teraz muszę poszukać mechanizmu albo linki:) jutro dzwonie do audi i pytam ile bedzie to kosztowało :) [br]Dopisany: 08 Czerwiec 2010, 22:32_________________________________________________Tak jak mówiłem zadzwoniłem do Audi krzyknęli 400 zł :shocked: a na Allegro znalazłem za 195 zł +25 zl przesyłka, jutro będę miał to napisze co i jak ( czy pasuje no i czy szybka śmiga jak nówka :) )

a jeśli chodzi o demontaż to znalazłem na forum instrukcje

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?327299-DIY-B6-A4-Window-Regulator-amp-Motor-Replacement

jak to zrobić filozofii dużej nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam, że podpinam się pod ten temat ale mam problem z przełącznikiem przedniej szyby w b7, trzeba mocno naciskać i pod kątem żeby zadziałał, ale mniejsza z tym.

Czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak wyjąć ten przycisk, wiem, że wydaje się to banalne i głupie ale próbowałem na różne sposoby i póki co tylko trochę powgniatałem plastik

wokół niego :kwasny:, bardzo bym prosił o "instrukcje" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak wyjąć ten przycisk, wiem, że wydaje się to banalne i głupie ale próbowałem na różne sposoby i póki co tylko trochę powgniatałem plastik

wokół niego :kwasny:, bardzo bym prosił o "instrukcje" :)

Musisz ściągnąć cały boczek, potem odkręcić podłokietnik - dopiero wtedy masz dostęp do mocowania panelu sterowania otwieraniem/zamykaniem szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie wykonane ;) szyba śmiga bez problemów :) Podziękowania dla Szpakosia za pomoc i cierpliwość ;) a czas pracy hmm 1h :)[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2010, 21:49_________________________________________________Kolego nie wiem jak to jest w b7 ale wyżej zamieściłem jaka jest zasada w b6 może jest podobnie albo tak samo jak by Ci to pomogło

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?327299-DIY-B6-A4-Window-Regulator-amp-Motor-Replacement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam mechanizm (nowy z allegro, od takiego dziarskiego gościa za 220, na 2 dzień był u mnie), z tego co widzę po zdjęciach b6-b7 to jedno. Zdjąłem wszystko tak jak w instrukcji, niestety nie mogę wyjąć szyby bo na jej końcu jest przyczepiony czarny plastik który cholernie mocno trzyma. To nie jest w sumie problem bo jakiś tam dostęp jest...

ALE...........

Utknąłem w martwym punkcie. Nie wiem czego trzymają sie szyny u góry.??? Na dole łatwo je odkręciłem (torxem od zewnątrz)

Chodzi dokładnie o to

http://i68.photobucket.com/albums/i36/YHWH333/DIY/IMG_0104Medium.jpg

Czego to się trzyma!!!!????(nie mam jak podejrzeć) Pomocy bo tracę wigor :wallbash:

Ps. tylko nie mówcie że trzeba całą ramkę wyjąć...[br]Dopisany: 12 Czerwiec 2010, 10:32_________________________________________________Doczytałem, że tam są wkręty, nie wiem jakie narazie ale na macanego to zrobie...

Postaram się opatentować metodę bez wybebeszania ramy...[br]Dopisany: 12 Czerwiec 2010, 11:34_________________________________________________Rama szyby wyjęta, mechanizm wymieniony i działa.

PS. bez wyjęcia ramy się nie dało, na szczęście uszczelka łatwo wychodzi a potem łatwo ją wcisnąć na miejsce.

Pozostaje uszczelnić wygłuszenie jakimś siuwaksem tak jak było oryginalnie...

PS2 Dizęki Mikibu1982 za link do manuala. Odwalił ktoś kawał dobrej roboty z tym fotostory. Bez tego ani rusz... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...