Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Opony 18" - co wybrać?


grucha00

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupic opony ( 2 szt) na przod i zastanawiam sie czy lepiej kupic nowe ale z nizszej polki

np. http://www.moto.allegro.pl/item974802482_225_40zr18_letnie_opony_clear_hp_166_92w_2010.html

czy jakies uzywane Michelin albo inne ale bardziej znane i powazane marki. Cenowo to planuje przeznaczyc max 600 zl bo nie bede jezdzil dlugo tym autem i planuje je sprzedac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temet :cool1:

jezdzi ktos na takich oponkach lub podobnych bo tez nie chce majatku wydawac na 18" i sie zastanawiam czy na tkiach da rade jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam komus na forum w tamtym roku tego typu oponke rozdarlo :thumbdown:

lepiej juz kupic uzywke markowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życiu nie kupuj takich opon!!! miałem komplet Diamondback/Triangle wszystkie po 7mm bieżnika i przy 60km/h na deszczu jak dałem gazu na czwórce to mi się esp włączało :| na suchym trzymały, ale na mokrym miazga.. potem kupiłem na przód Fuldy Carat Exelero, a na tyle zostawiłem diamondback to się mnie znajomi pytali czy mam quattro, bo na rondach mi pupa uciekała jak w tylnym napędzie..

lepiej kupić używane, ale markowe opony. Ja polecam Fuldy, bo właśnie za 600zł można parę uzywanch, ale prawie nowych dostać. ostatnio byłem u wulkanizatora i mnie wyśmiał jak powiedziałem, że fulda to dobre opony :) więc teraz już nie wiem czy to szajs czy nie, ale mi się jeździ na nich bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to jest profil opony 40 to bocznych uszkodzeń się raczej nie naprawia! jeżeli były uszkodzone tylko z zewnątrz to na upartego można robić, ale jeśli były uszkodzone "na wylot" to nie ma bata :P na takim czymś się raczej nie jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temet :cool1:

jezdzi ktos na takich oponkach lub podobnych bo tez nie chce majatku wydawac na 18" i sie zastanawiam czy na tkiach da rade jezdzic

ja kupiłem w tamtym tygodniu, Nexeny N3000225/40ZR18,i jak dla mnie za tą cenę całkiem fajna oponka, na suchym trzyma elegancko, a w tym tygodniu jest okazja aby sprawdzić na mokrym, i spisuje się eleganko :wink4:, płaciłem 330zł za sztukę z montażem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexeny są z koreii :decayed:, a na Kumho też jeździłem sezon i też nie mam zastrzeżeń :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodze z założenia ze lepiej kupić nowe opony nie firmowe niz np 2 letnie firmowe które mają już najechane z 20 tys km.

Ja mam nowe 4 opony firmy IWENT czy jakoś tak i od listopada na nich pomykam. Na mokrym bardzo dobrze się spisują czego nie mogę powiedzieć o np. Goodyear F1 które były bardzo twarde i sie ślizgały na mokrym :thumbdown:

Co do suchej powierzchni to tez sie bardzo dobrze trzymają wręcz znakomicie :)

No i najważniejsza chyba sprawa nie robią hałasu a śmigam w 90% po autostradach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj o te opony kolegi wojtusania, ja kupowałem od niego

a wojtusania to jeszcze biznes prowadzi?

bo coś cicho, przestał się ogłaszać ...

zdrowaś

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzi prowadzi - trzeba tarabanić do niego na komórkę, bo chłopak mocno zabiegany :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale badziew te opony, aż strach się bać na takich kołach jeździć. Wolałbym już kupić używane ale normalnej produkcji byle nie chińskie. Problem jeden z wielu to taki, że ciężko je wyważyć. Niby nowe, dobry bieżnik a zakłada się na wyważarkę i okazuje się, że biją (nierówno nalewane), autem trzęsie - przynajmniej ja się z takimi cukierkami spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doradzcie ktory model wybrac bo marka juz wybrana(mialem taki eale 17 i bylo git wiec przy tej samej marce zostane)

1.http://allegro.pl/nowe-lato-nexen-n6000-225-40r18-225-40-18-gwar-fv-i2180670124.html

2.http://allegro.pl/225-40r18-225-40-18-nexen-radial-n3000-raty-nowe-i2160744992.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

też się zastanawiam nad nexenami.

z mojej strony prawdopodobnie padnie na wzór n3000

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeździł ktoś może na takich oponach:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/toyo-px4-205-40-r18-86-w ??

Miałem takie w b5 ... na suchym dość głośno a w deszcze tragedia :doh: auto ślizgało się jak by ktoś oliwą pomalował wszystkie zakręty :kox: polecam :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...