Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Kontrolka od hamulców


ar2rek

Rekomendowane odpowiedzi

cze!wczoraj zapalila mi sie pomaranczowa kontrolka hamulcow(wg.ksiazki servisowej wymiana klockow),jako ze jestem za granica chcialem wiedziec czy mam udac sie natychmiast do warsztatu czy mam jakis margines km.do przejechania(zawsze to troche taniej w PL! :):):).jakby nie bylo zatrzymam sie w ASO AUDI ITALIA i napisze ile chca za czesci i robocizne.THX!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do audi to nie wiem, ale w skodzie superb rodziców jest jeszcze ok. 5 TYŚ km przy spokojnej jeździe. Ot tak włącza się wcześniej dla bezpieczeństwa jak ktoś jest w trasie.

Najprościej odkręć koło i sam zerknij :evil:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij na grubosc klocka w zacisku masz na pewno jeszcze zapas , chociaz sprawdz jeszcze plyn hamulcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze śmiało pojezdzić,oczywiście nie szarżując jak chcesz jak najpózniej wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zapalenia się kontrolki-około 150 km,w zależności od jazdy-w trasie więcej,a w mieście-to lepiej wymien najszybciej jak się da,bo to światła,jakiś przechodzień,a potem pies Ci wyskoczy i się zdziwisz,jak podczas hamowania usłyszysz szum i tarcie metalu :naughty::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:>podjechalem do ASO AUDI aby dowiedziec sie ile co kosztuje i tak:4B069151J,tj komplet klockow z czujnikiem zuzycia 288x25mm-98,21 euri :>,8E061501Q,tj tarcze autowentylowane przod 288x25mm 5/112-152,50€,8E0698451K,tj klocki tyl(F-8E-4-180 000*)??245x10mm,60.77€,8E0615601P-tarcze tyl 245x10mm 5/112,114.44€...total 425.92€ plus 20% VAT=511.10€ :gwizdanie: ale robia znizke 20% wiec jakby bez VATU.teraz robocizna!!!!cena za calosc tj.wymiana klocki+tarcze przod 60€,tyl 60€ :gwizdanie: i tu tez znizka 20% :>...tak wiec reasumujac..425.92€+100€=525.92€...niezle co!!! :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zapali sie kontrolka, jest jeszcze ok 3mm okladziny, pod warunkiem ze obydwie strony rowno sie zuzywaja, spokojnie zrobisz 2tkm normalnej jazdy

u mnie kpl tarcz I klockow przod calosc Ferodo 320 + 100 wymiana, tarcza tyl Ate + klocek TRW 300 + 100 wymiana + plyn hamulcowy Ate Typ200 razem z wymiana 80zl

czyli 900zl/ 235E :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w planie powrót niedługo do PL to wracaj i wymieniaj na porządny zestaw ATE albo ori. Ja przerabiałem taką sama sytuacje. Zapaliła mi się kontrolka, a akurat wyjeżdżałem w trase 1400km, po powrocie pojechałem, wymieniłem i git. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniaj na porządny zestaw ATE albo ori

jak juz to ori zadnego Ate :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniaj na porządny zestaw ATE albo ori

jak juz to ori zadnego Ate :wink4:

Teoretycznie to tak, tyle, że jak ori to z ASO, a niekoniecznie kolega będzie skłonny tyle ile trzeba zapłacić. Ja się wykosztowałem w ubiegłym roku na 2 tarcze i komplet klocków ORI i jestem z tego bardzo zadowolony, i każdemu to polecam, tyle, że większość jest zdania, że szkoda kasy na ori. I dla tych proponuję niezłą jakość za rozsądną cenę- ATE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezła jakośc za rozsadna cene to Bosch albo TRW :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze!looknalem dopiero dzis na szczeki podczas wymiany opon na letnie :tongue4: i zauwazylem ze klocki maja jeszcze troche "miesa" ok.0.5cm!na zewnatrz od wewnatrz nie widac?zauwazylem tez ze z lewej strony z przodu kabelek od czujnika zuzycia tarcz jest urwany!!!!!moze byc to przyczyna zapalenia sie kontrolki?jesli tak to jutro odpalam Audiczke i jezdze spokojnie az do przyjazdu do PL.tam sie zobaczy!co myslicie?THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu też zapaliła mi się ta kontrolka. Okładziny wewnętrzne 5,5mm i 7mm, zewnętrzne minimalnie grubsze. Oczyściłem styki we wtyczkach aby wykluczyć że zaśniedziały - kontrolka pali się dalej.

Czy kontrolka ta odpowiada jeszcze za jakąś funkcję, i drugie pytanko - czy jak wymienię klocki to kontrolka zgaśnie czy trzeba podpiąć się pod komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze!looknalem dopiero dzis na szczeki podczas wymiany opon na letnie :tongue4: i zauwazylem ze klocki maja jeszcze troche "miesa" ok.0.5cm!na zewnatrz od wewnatrz nie widac?zauwazylem tez ze z lewej strony z przodu kabelek od czujnika zuzycia tarcz jest urwany!!!!!moze byc to przyczyna zapalenia sie kontrolki?jesli tak to jutro odpalam Audiczke i jezdze spokojnie az do przyjazdu do PL.tam sie zobaczy!co myslicie?THX

Ja tez mialem taki dylemat zmieniac czy dojechac do PL 2500km i objechalem w obie strony :decayed: i ok 3000 na miejscu ale wiekszosc poautostradzie

Zepnik kabelki do kupy i swiatelko zgasnie i jeszcze troszke pojezdzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...