Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wymiana rozrządu


agart

Rekomendowane odpowiedzi

a czy ktoś mogłby podać proszę numery tych części do AVF (2004)?

czy są one takie same jak do AWX?

Spisane z mojej faktury (wymiana rozrządu w ASO Audi Szewczyk Warszawa):

038121011JX - pompa wody z uszczelką

038198119A - zestaw naprawczy (pasek zębaty i rolka napinająca)

022903119C - koło pasowe wielorowkowe do alternatora

03G145276 - rolka odwracająca

03G903137E - pasek wielorowkowy

038903315AH - napinacz

G 012A8GM1 - płyn chłodzacy

--

Pozdrawiam.

Sławek

Edytowane przez steve69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem dzisiaj poszukam. Bo wczoraj to tylko spałem w domu.[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2010, 11:51_________________________________________________znalazłem tylko wycenę ale w niej był błąd bo zrobili mi do awx zamiast avf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do AVB takie same będą graty jak AWX,AVF:

Pasek klimy

Rolka zwrotna

Pasek rozrządu

Rolka

Pompa wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to wkoncu jest z tym rozrządem w AWX 2003 rok bo mam obecnie nalatane 184 tys km wczesniej był wymieniany przy 114tys km. czas juz na wymiane czy do 200 mozna spokojnie smigać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20tys spokojnie mozesz jeszcze smignac a pozniej komplet wymienic:-) widze ze masz auto z 2003 r a wiec masz tansza wersje rozrzadu bez napinacza hydraulicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W awx pierwsza wymiana jest po 120 tys km, bo wszedzie tylko pisze ze wymiana co 90 a z tego co widze u wiekszosci pierwsza wymiana była w okolicach 120 tys :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W awx pierwsza wymiana jest po 120 tys km, bo wszedzie tylko pisze ze wymiana co 90 a z tego co widze u wiekszosci pierwsza wymiana była w okolicach 120 tys :gwizdanie:

No ja zmieniałem przy 144 tyś zaraz po kupnie auta bo poprzednik tego nie zrobił.

ale instrukcje piszą że dla wersji rozrządu gdzie kompresor klimy jest po prawej strony - co 90 tyś

dla rozrządu gdzie kompresor jest z lewej strony - wymiany co 120 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie stojąc naprzeciw auta?

Zawsze się podaje w kierunku jazdy do przodu ... ZAWSZE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie stojąc naprzeciw auta?

Jak siedzisz za kierownicą.Tak się zawsze określa stronę auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić rozrząd ale nie mam ETKI(jeszcze) i nie wiem już co powinienem kupić... mój AWX jest z czerwca 2002r. nr VIN: WAUZZZ8E02A078645. Części oczywiście z górnej półki nie jakieś tam badziewie;). [br]Dopisany: 23 Maj 2011, 15:17_________________________________________________Co sądzicie o tym zestawie do AWX z 2002r?

http://moto.allegro.pl/rozrzad-pompa-wody-audi-a4-1-9-tdi-130km-avf-awx-i1583259243.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw ok, ale czy na pewno będzie pasował..(powinien) ??

Osobiście nie jestem zwolennikiem zakupów takich rzeczy przez internet - nigdy nie wiesz do końca co kupujesz - takie jest moje zdanie, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić rozrząd ale nie mam ETKI(jeszcze) i nie wiem już co powinienem kupić... mój AWX jest z czerwca 2002r. nr VIN: WAUZZZ8E02A078645. Części oczywiście z górnej półki nie jakieś tam badziewie;). [br]Dopisany: 23 Maj 2011, 15:17_________________________________________________Co sądzicie o tym zestawie do AWX z 2002r?

http://moto.allegro.pl/rozrzad-pompa-wody-audi-a4-1-9-tdi-130km-avf-awx-i1583259243.html

Zagadaj do Tom77 możesz kupić u niego ori rozrząd lub/i zamienniki

Polecam wszystko kupić ori poza rolką alternatora (łącznie z paskami), nie wiem jak wygląda sprawa zamieników napinaczy na paskach wielorowkowych )co sie opłaci)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Panowie szybkie pytanko: Czym różnią się zestawy naprawcze paska rozrządu o numerach części podanych w ETCE: 1. b 038 198 119 - nr nadwozia : 8-E-2-297-100 oraz 2. b 038 198 119 A o nr nadwozia: 8-E-2-297-101 ?

Tutaj wrzucam link z przykładowym rozrządem pasującym do numeru nadwozia 8-E-2-297-100:

http://www.rozrzad.pl/pl/p/Rozrzad-pompa-wody-Audi-1.9-A4-TDI-AVB-AWX-AVF-5549471-65409/1678

Czy to oznacza, że do nadwozia gdzie jest końcówka numeru "101" już nie podejdzie?

Dołączam też linki z paskami wieloklinowymi klimy i alternatora, oraz ich napinaczami. Proszę o potwierdzenie czy podejdą do AWX'a 2002r ;)

http://www.rozrzad.pl/pl/p/Komplet-dwoch-paskow-wieloklinowych-alternatora-i-klimatyzacji-Audi-A4-1.9-TDI-AVB-AWX-AVF-4PK841-5PK1432/2444

http://www.rozrzad.pl/pl/p/Napinacz-paska-wieloklinowego-alternatora-Audi-A4-1.9-TDI-AVB-AWX-AVF-55480/2245

http://www.rozrzad.pl/pl/p/Napinacz-paska-wieloklinowego-klimatyzacji-Audi-A4-1.9-TDI-AVB-AWX-AVF-55464/2437

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie musisz sprawdzić w aucie jedną rzecz - mianowicie z której strony silnika masz sprężarkę klimatyzacji.

Jak po stronie prawej silnika (po stronie pasażera) to masz stare rozwiązanie rozrządu.

Jak masz po lewej stronie (kierowcy) to nowsze ... ale dotyczy to aut produkowanych od ok. połowy 2003 roku

Starsze rozw. polega na tym że kompresor jest napędzany osobnym paskiem oraz układ ten posiada swój napinacz. Druga żesz to napinasz na pasku wielorowkowym do npędu alternatora i wspomagania jest taki duży (jak podałeś w linkach). 3 sprawa to sam rozrząd też jest troszeczkę inny - ogóle parę rzeczy w silniku pozmieniano i wydłużono przeglądy z 90 na 120 tyś. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, auto mam z czerwca 2002 roku i wiem, że zastosowano u mnie hydrauliczny napinacz paska rozrządu także pewnie jest tak jak napisałeś, że sprężarkę klimatyzacji mam po prawej stronie, ale sprawdzę dla pewności. Dzięki za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze z tymi wymianami pasków niepowinno sie sugerowa w 100% przebiegiem jezeli jedno autko lata trasy a drugie jezdzi po miescie to nikt nieliczy moto godzin w tym drugim przypadku (stanie w korkach) wiec ci 2 powinni skrucic o polowe wymiane przynajmniej mi sie tak wydaje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...