Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wymiana rozrządu


agart

Rekomendowane odpowiedzi

A ja kilka razy już słyszałem żeby rozrząd wymieniać co 60k. Co sądzicie? Nie ma konieczności? Fakt, że głównie jeżdżę po mieście i w korkach też się stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo ale AWX też są chyba dwa typy ( i nie myślę tu o AWX i AVF)

Tak zgadza się i właśnie próbuje znlaeźć czym różni się nowy typ rozrządu od starego w AWX

Podobnie jak kolega tez jestem na etapie wymiany rozrzadu...

Mam pytanie dotyczace pasków osprzetu (klima,wspomaganie i alternator). Sklep w którym brałem czesci twierdz ze powinienem miec 2 paski wielorowkowe... czy to faktycznie prawda ? Silnik AVF (vin WAUZZZ8EX4A175709) Moze mi ktoś looknac w ETCE jak to wyglada z tymi paskami i ich numerami ? BEde bardzo wdzieczny :)[br]Dopisany: 18 Styczeń 2012, 07:42_________________________________________________

a czy ktoś mogłby podać proszę numery tych części do AVF (2004)?

czy są one takie same jak do AWX?

Spisane z mojej faktury (wymiana rozrządu w ASO Audi Szewczyk Warszawa):

038121011JX - pompa wody z uszczelką

038198119A - zestaw naprawczy (pasek zębaty i rolka napinająca)

022903119C - koło pasowe wielorowkowe do alternatora

03G145276 - rolka odwracająca

03G903137E - pasek wielorowkowy

038903315AH - napinacz

G 012A8GM1 - płyn chłodzacy

--

Pozdrawiam.

Sławek

Panowie...ostatnio kupowalem czesci w "zaprzyjaźnionym" sklepie... Moglby mi ktoś zweryfikować listę ?

ZESTAW ROZRZĄDU

Pasek ROZRZĄDU 038 109 119P

Napinacz 038 109 243 M

Rolka odwaracająca 038 109 244 J

Nakrętka oraz śruba

NAPINACZ PASKA alternatora 038 903 315 AH

TERMOSTAT 044 121 113

Rolka pod alternatorem 03G 145 276 A

Pasek ALTERNATORA 03G 903 137 E

Pasek KLIMATYZACJI 038 260 849 A

Zamiast tych dwóch pasków chyba powienien isc u mnie jeden... A jak reszta czesci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie małe. Auto mialo wymieniany rozrzad przy 106 kkm, teraz mam nalatane 168kkm. Za ile km mam mniej wiecej wymienic rozrzad ?? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie małe. Auto mialo wymieniany rozrzad przy 106 kkm, teraz mam nalatane 168kkm. Za ile km mam mniej wiecej wymienic rozrzad ?? :wink4:

Za 28 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie małe. Auto mialo wymieniany rozrzad przy 106 kkm, teraz mam nalatane 168kkm. Za ile km mam mniej wiecej wymienic rozrzad ?? :wink4:

Za 28 ...

:good::hi: Podziekował. :notworthy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas myślałem że pasek powinno się zmieniać co 60 tys. ale czytam że jednak nie koniecznie. zbliżam się do wymiany jeżeli chodzi o ten pierwszy przebieg i próbowałem zapytać jaki muszę zakupić. mój silnik to AVF 2004 i gość w sklepie powiedział że są dwa rodzaje. za cholerę nie wiem jaki przechodzi to mojego modelu. prosiłbym o podpowiedź. zastanawiał się czy jest jest coś związane z draganiami. dokładnie nie powtórze. w tym drugim zestaw był dużo większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat troche :) mam auto z 2003 roku i u mnie wystepuja dwa paski klimy i alternatora cy jeden ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie masz trzy paski; rozrządu, klimy i tzw. wielorowkowy napędzający alternator i pompę wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli moje A4 jest z poczatku 2002r to mma pewnosc ze mam starszy typ rzorzadu z napinaczem hydraulicznym czy moze byc jednak ten nowszy juz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję uważać na zestawy rozrządu a zwłaszcza paski, które są "przeterminowane", przekazywane przez serwis do "wyzłomowania" a nastepnie jakims cudem dostają drugie życie za połowe ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, karol-str napisał:

Panowie, jaki rozrząd najlepiej założyć?

Dayco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...