Skocz do zawartości
IGNOROWANY

FIS wyświetla info o otwartym bagażniku A4 B6


bobek80081

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie fis wyświetla ze otwarty a bagaznik jest zamknięty. Na początku wystarcztło mocniej trzasnac i problem znikł,teraz nie pomaga,Dodam ze zamek otwiera i zamyka sie normalnie.Tylko jak zamkne auto to świeci sie ta lampka na klapie w srodku.Czytałem że to jakiś czujnik tylko nie wiem gdzie on jest i czy to napewno jego wina.Pomocy :notworthy:

[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2010, 19:29_________________________________________________Witam. Widze ze brakuje pomysłów :gwizdanie: :no:

\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio szukając przyczyny nieświecącego światła w bagażniku rozkręcałem tapicerkę na klapie.

Czujnik ten jest umieszczony w okolicach zamka [wkładki w którą wsuwasz kluczyk]. Powinny być tam 2 styczniki: jeden podający sygnał na centralny zamek, drugi - podający sygnał o otworzonym lub zamkniętym bagażniku. Proponuję sprawdzić, czy blaszki które się stykają nie "skleiły" się na stałe i stąd Twój problem.

Jeśli piszę źle - proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku kiedy to fis pokazywał otwarty bagażnik (początkowy środek leczniczy był taki sam- trzaśniecie klapą pomagało :gwizdanie: na jakiś czas)

Przy próbie wymiany żarówek podświetlenia rej. nie mogłem odkręcić wkrętów trzymających szkiełka, musiałem wyjąć całą listwę wraz z zamkiem i tu okazało się iż zamek był luźny. Aby dostać się do zamka musisz zdjąć tapicerkę(wystarczy powoli pociągnąć do siebie i schodzi,do tego są wkręty trzymające uchwyt na trójkąt ostrzegawczy-mówię o sedanie) klapy bagażnika i tam będziesz widział cały mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy zarowka podswietlania bagaznika nie robi zwarcia :)

No właśnie jedna mi nie pali,może to zwarcie :mysli:A ma to związek z moim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdjałem tapicerke z pokrywy bagażnika, posprwdzałem wszyskie kostki popsikałem mechanizmy wd40 i jest ok :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem info na fisie zapala sie gdy wjade w jakies nierówności na drodze lub gdy włanczam tylnią wycieraczke ,avant, ale tylnia wycierka nie działa,tylko sprysk działa.I co wy na to dziwne :slina:

Tak jak i u mnie płyn spryskiwaczy zalewa ci zamek klapy i elektronike silnika wycieraczki.

Czy na pewno czujnik otwarcia klapy jest tam gdzie sie kluczyk wkłada??

Wydawało mi sie że jest on razem z zamkiem (dochodzą do niego dwa kabelki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Płyn zalewa czujnik i swieci na fis-ie ze klapa otwarta. Czujnik napewno nie jest przy zamku. Z tego co wyczytałem w innych postach to trzeba wymienic oring w silniczku i powinno byc git. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawić problem sygnalizacji otwartego bagażnika w avancie? Dziś zaobserwowałem, że komunikat otwarcia klapy pojawia się podczas jazdy. Jak zdjąć tapicerkę bagażnika w avancie? Dolna część jest tak jakby przytrzymywana przez górną, wchodzi pod nią i nie można jej wyciągnąć.

Udało mi się zdjąć tapicerkę. Okazało się, że po prostu metalowe zatrzaski tak mocno trzymały, że nie mogłem jej ściągnąć. Przyczyną problemu okazał się nieszczelny układ spryskiwania wycieraczki, który prawdopodobnie powoduje zwarcie. Spróbuję wymienić oring, albo założyć nawet więcej niż jeden.

Edytowane przez easymoonrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawić problem sygnalizacji otwartego bagażnika w avancie? Dziś zaobserwowałem, że komunikat otwarcia klapy pojawia się podczas jazdy. Jak zdjąć tapicerkę bagażnika w avancie? Dolna część jest tak jakby przytrzymywana przez górną, wchodzi pod nią i nie można jej wyciągnąć.

Udało mi się zdjąć tapicerkę. Okazało się, że po prostu metalowe zatrzaski tak mocno trzymały, że nie mogłem jej ściągnąć. Przyczyną problemu okazał się nieszczelny układ spryskiwania wycieraczki, który prawdopodobnie powoduje zwarcie. Spróbuję wymienić oring, albo założyć nawet więcej niż jeden.

Witam i co udało się wymienić oring??? Mam podobny problem,trochę kombinowałem ale nie wiem co i jak,nie chce czegoś zniszczyć :kwasny::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawić problem sygnalizacji otwartego bagażnika w avancie? Dziś zaobserwowałem, że komunikat otwarcia klapy pojawia się podczas jazdy. Jak zdjąć tapicerkę bagażnika w avancie? Dolna część jest tak jakby przytrzymywana przez górną, wchodzi pod nią i nie można jej wyciągnąć.

Udało mi się zdjąć tapicerkę. Okazało się, że po prostu metalowe zatrzaski tak mocno trzymały, że nie mogłem jej ściągnąć. Przyczyną problemu okazał się nieszczelny układ spryskiwania wycieraczki, który prawdopodobnie powoduje zwarcie. Spróbuję wymienić oring, albo założyć nawet więcej niż jeden.

Witam i co udało się wymienić oring??? Mam podobny problem,trochę kombinowałem ale nie wiem co i jak,nie chce czegoś zniszczyć :kwasny::wink:

Wymiana jest bardzo prosta. Najwięcej czasu zajęło mi zdjęcie tapicerki. Odpisałem na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ten mikrostyk jest w błędzie wraz z wkładka zamka gdzie się wkłada kluczyk czy w zamku. Posprawdzalem przewody, żarówki i nadal nie mam sygnalizacji na FIS o otwarciu klapy i lampki w bagażniku nie świecą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dami8705 napisał:

Czy ten mikrostyk jest w błędzie wraz z wkładka zamka gdzie się wkłada kluczyk czy w zamku.

Sprecyzuj zapytanie bo juhc (czyt.od tyłu)  go wie o co pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dami8705 napisał:

Witam. Czy ten mikrostyk jest w błędzie wraz z wkładka zamka gdzie się wkłada kluczyk czy w zamku. Posprawdzalem przewody, żarówki i nadal nie mam sygnalizacji na FIS o otwarciu klapy i lampki w bagażniku nie świecą. 

Wygląda na to że mikrostyk po prostu nie zwiera i dlatego brak światła i infa na fisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten mikrostyk jest?  Dodam że auto sie zamyka , otwiera nie mam z tym problemu...??

Edytowane przez dami8705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo rok temu... Fis się odezwał pierwszy raz... i ogólnie był spokój, ale od czasu do czasu, głównie w mokre dni był kłopot. Aż ostatnio nie udało się zamknąć klapy... Zamek przestał chwytać. Rozebrałem zamek i wywaliłem połowę sprężynek i jakichś plastików ze środka, które uznałem za niepotrzebne :-D
Zamiast nitowania skręciłem zamek na śruby z płaskimi nakrętkami i całość wlazła z powrotem i działa do dziś bez problemów.
Także nie był to mikrostyk, a uszkodzenie mechanizmu zamka.
Aby zajrzeć do zamka musisz zdjąć tapicerkę, zdemontować cięgna i odkręcić zamek. Mikrostyk jest w środku.
Sprawdź styki od wtyczki i samego mikrostyku czy nie są skorodowane w pierwszej kolejności.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...