Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Zamek nie działa po trzeba zakodować nowe klucze w MK:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=74077.0;highlight=kluczyk

Wskaźnik paliwa i temperatury to sprawa zegarów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wskaźnik paliwa

jak kodowałem kontrolkę świateł mijania Grupa 17 wskaźniki i przez pomyłkę źle wpisałem kod to też wskaźnik poziomu paliwa oszalał i pokazywał minimum a było w baku prawie pełno może tutaj jest też złe kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację na ten temat. A czy pasują one idealnie? nic nie trzeba cudować z nimi? i czy bez problemu da się zakodować? nigdy nie przekładałem modułu więc nie do końca wiem co i jak

Dokładnie tak jak napisał Andrzej - MK tylko podmieniasz. Wcześniej zapisz sobie jego kodowanie (po podłączeniu interfejsu do adresu 46 - "Convenience", interesuje Cię pole CODING). Jeśli zapomnisz, nic się nie stało - w pierwszym poście masz instrukcję jak poprawnie zakodować sterownik.

No i zaczeły się schody. Na wstępie dodam że auto jest kolegi ja mu tylko podpowiadam co i jak zrobić.Jakiś elektryk wymienił mu moduł na nowy(kupił z tym samym numerem co miał) ale problem nie zginął. Nadal nie działa centralka i nie podnosi się wskaźnik paliwa ani temperatury.(nie wiem czy jest to spowodowane błedem w module ale tak twierdził mechanik)

Mówił, że nie działa teraz dlatego, że trzeba coś tam z tego starego modułu do tego nowego przenieś, ja nie mam pojecia o czym on mówi przecież to są identyczne moduły. Może czaruje bo nie wie o co tak naprawdę chodzi? Mówił że on się tego nie podejmie i ktoś inny musi to zrobić. Wiecie o co kaman? :kox: Może wystarczy dokodować kluczyki a może złe wartości wpisał w kodowanie modułu? A może skurczybyk ma rację?? :chytry:

Liczę na waszą pomoc

pozdro a4

..z tymi zegarami to zróbcie vagiem test zegarków tak ze 3 razy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nadal lipa wiec jeszcze raz prosze o pomoc;) przypomne moze jak przebiegala awaria podczas zalewania modulu: wariowaly swiatla i zamki w tylnych drzwiach - te wkoncu padly i niemozna bylo ich zamknac nawet manualnie. Mam szyby w korbach z tylu , wsadzilem nowy modul BC i problem nie znika. Vag pokazuje sterowniki tylnich drzwi. Zamykaja sie tylko drzwi przednie manualnie. Z elektrykiem spotkanie w piatek - powiedzial ze poplyne.... mam tydzien. wartosc z 2 zamienilem na 0 i nadal nic:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nadal lipa wiec jeszcze raz prosze o pomoc;) przypomne moze jak przebiegala awaria podczas zalewania modulu: wariowaly swiatla i zamki w tylnych drzwiach - te wkoncu padly i niemozna bylo ich zamknac nawet manualnie. Mam szyby w korbach z tylu , wsadzilem nowy modul BC i problem nie znika. Vag pokazuje sterowniki tylnich drzwi. Zamykaja sie tylko drzwi przednie manualnie. Z elektrykiem spotkanie w piatek - powiedzial ze poplyne.... mam tydzien. wartosc z 2 zamienilem na 0 i nadal nic:(

Zrozumiałem, że masz 4x elektrykę - spróbuj jeszcze raz z kodowaniem w adaptacjach kanału 61 (tym razem wartości "1" lub "3").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie próbowałeś z "0" i "2" spróbuj teraz z "1" i "3".

46 Convenience ---> 10 Adaptation ---> Channel 61 ---> W polu VALUE zapisujesz wartość 1 (lub 3 jeśli masz pakiet oświetleniowy) i potwierdzasz wciśnięciem przycisków TEST a potem SAVE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-s muszę podziękować za kolejny świetnie przygotowany wątek :hi:

Ostatnio pogrzebałem w module komfortu bo miałem od zawsze błędy (od zawsze tzn od wyrezania szyb tył w elektryce):

01561 - Left Rear Door

59-10 - Can't Unlock - Intermittent

01561 - Left Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

01562 - Right Rear Door

59-10 - Can't Unlock - Intermittent

01562 - Right Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

wszystko działało normlanie - centralny otwierał i zamykał bo nie raz sprawdzałem ze strachu :tongue: ale błędy wywalał :eusathink:

próbowałem kilka razy zmieniać kodowanie a okazało się że trzebabyło zrobić adaptację :rolleyes:

oczywiście bez tego wątku nie byłoby szans - dzięki jeszcze raz :hi:

w kanale 61 zmieniłem 3 (oświetlenie+szyby korby) na 2 (oświetlenie + elektryka szyb tył)

ale w kanale 62 nie wiedzieć dlaczego miałem ustawione 95 jakbym był szyber :eusathink: i bylo włączone zamykanie szybru z kluczyka i pilota :eusathink:- zmieniłem na 15

teraz dzięki zmianie w kanale 61 nie wywala żadnych błędów :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w mojej a4 2001 występuje problem z otwieraniem szyb raz jest to możliwe a raz nie do tego jeszcze nie ma światła po otwarciu w tylnej klapie czy to może być moduł komfortu??czy tez wiązka w drzwiach się gdzieś przetarła??? z góry dziękuje za podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. Mam w koncu odpowiedni modol komfortu, wszystko dziala, oprocz kluczykow. obejrzalem filmik domjenick, ale pokazywal on jak zaprogramowac kluczyk podczas gdy pierwszy z nich dziala, u mnie nie dziala zaden, co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w mojej a4 2001 występuje problem z otwieraniem szyb raz jest to możliwe a raz nie do tego jeszcze nie ma światła po otwarciu w tylnej klapie czy to może być moduł komfortu??czy tez wiązka w drzwiach się gdzieś przetarła??? z góry dziękuje za podpowiedzi:)
Wszędzie musisz sprawdzić przewody bo gdzies sie przetarły .

---------- Post added at 09:32 ---------- Previous post was at 09:30 ----------

Bart-s muszę podziękować za kolejny świetnie przygotowany wątek :hi: Ostatnio pogrzebałem w module komfortu bo miałem od zawsze błędy (od zawsze tzn od wyrezania szyb tył w elektryce): 01561 - Left Rear Door 59-10 - Can't Unlock - Intermittent 01561 - Left Rear Door 61-00 - Won't De-Safe 01562 - Right Rear Door 59-10 - Can't Unlock - Intermittent 01562 - Right Rear Door 61-00 - Won't De-Safe wszystko działało normlanie - centralny otwierał i zamykał bo nie raz sprawdzałem ze strachu :tongue: ale błędy wywalał :eusathink: próbowałem kilka razy zmieniać kodowanie a okazało się że trzebabyło zrobić adaptację :rolleyes: oczywiście bez tego wątku nie byłoby szans - dzięki jeszcze raz :hi:
Mikrostyki w zamkach masz zaśniadziałe , opis masz w DZIALE WARSZTAT .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrostyki w zamkach masz zaśniadziałe , opis masz w DZIALE WARSZTAT .

wrc ale nie robiłem nic poza adaptacja i teraz nie wywala już błędów i wszystko jest ok nawet dzis sprawdzałem i błędów nie ma :wink:

czemu mam zaśniedziałe? co o tym świadczy? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem bład ten bład nie mogłem skasować błedu więc musiałem zamek wymienić .

Tu masz temat o czyszczeniu mikrostyku :arrow2:http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?190569-ALL-B6-Czyszczenie-mikrostyku-drzwi-przednich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) zalany modul BD zamieniony na BD, kodowanie i adaptacja wykonane, kluczyki zakodowane ( wszystko dzieki forum = dzieki za pomoc ) wszystko wrocilo do normy lecz kiedy skanuje wyskakuje blad sterownikow drzwi tylnych ( obu ) i kiedy otwieram prawe drzwi na wyswietlaczu pokazuje otwarcie drzwi prawych. co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) zalany modul BD zamieniony na BD, kodowanie i adaptacja wykonane, kluczyki zakodowane ( wszystko dzieki forum = dzieki za pomoc ) wszystko wrocilo do normy lecz kiedy skanuje wyskakuje blad sterownikow drzwi tylnych ( obu ) i kiedy otwieram prawe drzwi na wyswietlaczu pokazuje otwarcie drzwi prawych. co to moze byc?

Czyli otworzenie drzwi pokazuje prawidłowo? (upewniam się).

Adaptacje MK, kanał 61 - jaką masz tam wartość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry moja pomylka :) z podniecenia ze kluczyki znowu dzialaja;) otworzenie drzwi wyswietla nieprawidlowo ....

Bo masz zakodowane auto z kierownicą po prawej stronie - odejmij od głównego kodowania MK wartość 256 i to co Ci wyjdzie zapisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...w moim autku zamontowali moduł BN....przejrzałem listę modułów i rozumiem że aby dorezać pakiet światło w boczkach muszę zmienić moduł?...:eusathink:

Nie. BN to wersja z alarmem czyli full opcja - po podłączeniu lampek wystarczy zmienić kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...w moim autku zamontowali moduł BN....przejrzałem listę modułów i rozumiem że aby dorezać pakiet światło w boczkach muszę zmienić moduł?...:eusathink:

Nie. BN to wersja z alarmem czyli full opcja - po podłączeniu lampek wystarczy zmienić kodowanie.

Dzięki Bart..bo mam kompletne wiązki pakietu światło w boczkach i przymierzam się do zamontowania ich...niestety nie ma instalacji żeby to podłączyć ale to już chyba inny temat i trza szukać i pytać gdzie indziej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...