Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł o nr 8E0 959 433 BC

Kodowanie: 06989

wywala po diagnozie vagiem następujący błąd:

01134 - Alarm Horn (H12)

49-00 - No Communications

Domyślam się, że chodzi o syrenę alarmu i braku komunikacji z nią. Odkąd mam auto (2dni) nie opanowałem jeszcze fabrycznego alarmu i do końca nie wiem jak sprawdzić jego działanie żeby go uaktywnić.

Jak uzbroisz alarm (trzeba odczekać chwilę po zamknięciu auta), idź na tył i zacznij bujać autem - czujnik przechyłu powinien zadziałać i aktywować alarm. Nawet jeśli syrena (a raczej pikające coś :decayed:) nie działa to po kierunkowskazach poznasz, że alarm zadziałał.

Można też zamknąć się w aucie i poczekać na uzbrojenie alarmu - ten sprawdzian będzie skuteczny jednak tylko wtedy, jeśli Twój alarm to wersja z czujnikiem ruchu.

Co do błędu - raczej wątpię aby uszkodzona była wiązka. Pewnie moduł syreny padł - masz ją pod prawą tylną lampą (trzeba ściągnąć boczek bagażnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie,u mnie MK 8E0 959 433 AF - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu, kodowanie 09024 czy ktoś to rozkoduje i czy dobrze kumam,że MK steruje centralnym zamkiem?otóż pojawiły się dwa błędy 01811 Suply Voltage for Door Controller Drivers Side(J386) i 01812 Suply Voltage for Door Controller Pass Side(J387),drzwi przednie lewe jak i prawe nie działa oświetlenie i centralny zamek.Przekręcając kluczem drzwi kierowcy się zamkną i otworzą,prawe nie reagują.AF wymienny na AH,AK,AJ,AG dobrze kumam?Podejrzewam uszkodzenie MK,co do błędów to nie mogę uzyskać jakiegoś konkretnego opisu.Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..luknij w wiązkie między drzwiami a słupkiem w tej gumie , często sie kabelki tam łamią i potem takie kwiatki wychodzą :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdzę,możliwe żeby padły kable w jednych i drugich drzwiach tak równocześnie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdzę,możliwe żeby padły kable w jednych i drugich drzwiach tak równocześnie? :mysli:

..wystarczy że pandną od kierowcy i już :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,u mnie MK 8E0 959 433 AF - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu, kodowanie 09024 czy ktoś to rozkoduje i czy dobrze kumam,że MK steruje centralnym zamkiem?otóż pojawiły się dwa błędy 01811 Suply Voltage for Door Controller Drivers Side(J386) i 01812 Suply Voltage for Door Controller Pass Side(J387),drzwi przednie lewe jak i prawe nie działa oświetlenie i centralny zamek.Przekręcając kluczem drzwi kierowcy się zamkną i otworzą,prawe nie reagują.AF wymienny na AH,AK,AJ,AG dobrze kumam?Podejrzewam uszkodzenie MK,co do błędów to nie mogę uzyskać jakiegoś konkretnego opisu.Dzięki za pomoc.

Sprawdziłeś czy bezpiecznik nr 22 jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr.22 nie sprawdzałem,podnośniki szyb działają dziś posprawdzam bezpieczniki i wiązkę między drzwiami i słupkiem.Dzięki za wskazówki.[br]Dopisany: 10 Styczeń 2012, 07:24_________________________________________________Właśnie ogarnąłem awarię,przepalony bezp.nr22, przyczyna spękane kabelki między drzwiami kierowcy a słupkiem :wallbash: Podziękowania dla Bart-S i domin79.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy jak mialem modul BD( fabryczny alram, 433, el.szyby itd.) to moge go wymienic na AR ( 433, el.szyby) Chodzi o to ze w opisie do AR nie ma podanego fabrycznego alarmu... wiec nie jestem pewien czy bedzie pasowac

z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie AR nie ma podanej obsługi alarmu bo ten moduł go nie obsługuje. Potrzbujesz tego samego modułu lub jeśli masz 4 elektryczne szyby - może być BC (inne nie będą pasować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam - ktoś już chyba próbował i nie udało się odpalić MK w takiej konfiguracji. Cierpliwie szukaj modułów, które wymieniłem wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, może ktoś by mi pomógł rozkodować mój moduł komfortu chodzi o alarm. Dodaje różnymi sposobami i nie mogę dojść do ładu, mam taką wartość 06986.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, może ktoś by mi pomógł rozkodować mój moduł komfortu chodzi o alarm. Dodaje różnymi sposobami i nie mogę dojść do ładu, mam taką wartość 06986.

w pierwszym podwieszanym poscie masz opis kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, może ktoś by mi pomógł rozkodować mój moduł komfortu chodzi o alarm. Dodaje różnymi sposobami i nie mogę dojść do ładu, mam taką wartość 06986.

w pierwszym podwieszanym poscie masz opis kodowanie

No widziałem i nawet próbowałem dodawać ale nic mi nie wychodzi wklepałem 02660 te podstawowe co potrzebuję ale nie wiem co z resztą skąd u mnie taki duży numer?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wladimir...

6986 = 2 + 8 + 64 + 256 + 512 + 2048 + 4096

4096 powinieneś zakodować (tą funkcję domyślnie ma zakodowane każde auto). Jeśli aku jest w dobrym stanie - zakoduj też 2048. Także fabrycznie koduje się zawsze 64. Reszta zależnie od wyposażenia (funkcje alarmu, wykodowanie zamka SAFE w wersji US, auta RHD i z szybami 2-warstowymi) i preferencji użytkownika samochodu (selektywny zamek lub zamykanie zamków drzwi i klapy gdy auto ruszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wladimir...

6986 = 2 + 8 + 64 + 256 + 512 + 2048 + 4096

4096 powinieneś zakodować (tą funkcję domyślnie ma zakodowane każde auto). Jeśli aku jest w dobrym stanie - zakoduj też 2048. Także fabrycznie koduje się zawsze 64. Reszta zależnie od wyposażenia (funkcje alarmu, wykodowanie zamka SAFE w wersji US, auta RHD i z szybami 2-warstowymi) i preferencji użytkownika samochodu (selektywny zamek lub zamykanie zamków drzwi i klapy gdy auto ruszy).

Oki dzięki bardzo jutro sobie przekoduję :hi: [br]Dopisany: 28 Styczeń 2012, 20:12_________________________________________________

Wladimir...

6986 = 2 + 8 + 64 + 256 + 512 + 2048 + 4096

4096 powinieneś zakodować (tą funkcję domyślnie ma zakodowane każde auto). Jeśli aku jest w dobrym stanie - zakoduj też 2048. Także fabrycznie koduje się zawsze 64. Reszta zależnie od wyposażenia (funkcje alarmu, wykodowanie zamka SAFE w wersji US, auta RHD i z szybami 2-warstowymi) i preferencji użytkownika samochodu (selektywny zamek lub zamykanie zamków drzwi i klapy gdy auto ruszy).

Teraz tak patrzę że napisałeś że tą wartość 6986 ma zakodowane domyślnie auto ja miałem inne chyba że ktoś przede mną coś zmieniał :mysli: ale wpiszę to co mi podałeś dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Panowie mój błąd :wallbash: zapisałem przed zmianą tą wartość i teraz patrzę że jest taka sama jaką podał mi Bart-S :oklaski:[br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 09:56_________________________________________________I już przekodowane :tongue4: a co do mojego modułu to mam 8E0 959 433 BC czyli pełna elektryka, pakiet oświetlenia (nogi, podsufitka, nawiewy, wizytownik, kubek) kontrola wnętrza. Chyba wszystko podałem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...