Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem następującego typu.

Spalił mi się MK o numerze 8E0 959 433 AS. Kupiłem na Allegro dokładnie taki sam, z tą samą końcówką numeru czyli AS. Różnica jest tylko w dacie produkcji. Mój pochodzi z 21/2003, a nowy z 41/2002 , ale wg w/w opisów jest to moduł: wersja II* – od lipca 2002, od VIN 8E*3*100001.

Po podłączeniu i zakodowaniu Nie działa u mnie Otwieranie i zamykanie centralnego zamka z pilota.

Czy macie może jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić? Niestety nie jestem prymusem jeżeli chodzi o Vaga.

Może znacie kogoś w okolicy Katowic kto pomógł by mi z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie mam problem następującego typu.

Spalił mi się MK o numerze 8E0 959 433 AS. Kupiłem na Allegro dokładnie taki sam, z tą samą końcówką numeru czyli AS. Różnica jest tylko w dacie produkcji. Mój pochodzi z 21/2003, a nowy z 41/2002 , ale wg w/w opisów jest to moduł: wersja II* – od lipca 2002, od VIN 8E*3*100001.

Po podłączeniu i zakodowaniu Nie działa u mnie Otwieranie i zamykanie centralnego zamka z pilota.

Czy macie może jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić? Niestety nie jestem prymusem jeżeli chodzi o Vaga.

Może znacie kogoś w okolicy Katowic kto pomógł by mi z tym problemem?

Wsadz kluczyk do stacyjki naciśnij przycisk otwierania i trzymając go przekrec zapłon i spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem następującego typu.

Spalił mi się MK o numerze 8E0 959 433 AS. Kupiłem na Allegro dokładnie taki sam, z tą samą końcówką numeru czyli AS. Różnica jest tylko w dacie produkcji. Mój pochodzi z 21/2003, a nowy z 41/2002 , ale wg w/w opisów jest to moduł: wersja II* – od lipca 2002, od VIN 8E*3*100001.

Po podłączeniu i zakodowaniu Nie działa u mnie Otwieranie i zamykanie centralnego zamka z pilota.

Czy macie może jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić? Niestety nie jestem prymusem jeżeli chodzi o Vaga.

Może znacie kogoś w okolicy Katowic kto pomógł by mi z tym problemem?

Wsadz kluczyk do stacyjki naciśnij przycisk otwierania i trzymając go przekrec zapłon i spowrotem.

Próbowałem już kodowania w ten sposób i nie pomaga. Próbowałem też innych sposobów opisanych na forum (nie z Vagiem) i nic nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu tylko pomoże zaprogramowanie VAGiem i będzie wszystko działać. Czyli wykasowanie starych zaprogramowanych pilotów z kupionego używanego modułu i w kodowanie nowych - swoich (lub po prostu nadpisanie nowych).

Nie ma innej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu tylko pomoże zaprogramowanie VAGiem i będzie wszystko działać. Czyli wykasowanie starych zaprogramowanych pilotów z używanego modułu i w kodowanie nowych (lub po prostu nadpisanie nowych).

Nie ma innej opcji.

Postaram się z tym pobawić i mam nadzieję , że się uda.

Dzięki za pomoc.

---------- Post dopisany 25-07-2014 at 14:13 ---------- Poprzedni post napisany 20-07-2014 at 19:02 ----------

Bo tu tylko pomoże zaprogramowanie VAGiem i będzie wszystko działać. Czyli wykasowanie starych zaprogramowanych pilotów z używanego modułu i w kodowanie nowych (lub po prostu nadpisanie nowych).

Nie ma innej opcji.

Postaram się z tym pobawić i mam nadzieję , że się uda.

Dzięki za pomoc.

Niestety nie daję rady. Czy może jest ktoś na terenie Katowic kto pomógł by mi z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy .Mam takie pytanie wiem że w pierwszym poście jest wszystko opisane ale chciał bym się upewnić i nie wydać kasy na marne.

Posiadam audi a4 b6 1.9TDI 2004r przód elektryczne szyby tył korby. Czyli jak z tego schematu wynika jest to druga grupa MK po 2002r. Miałem 8E0 959 433 AR - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby). Spalił się zalany przez wodę Czyli jak dobrze myślę będą pasowały moduły:

8E0 959 433 BA

8E0 959 433 BD

A jak to jest z tym że np. kupił bym moduł z elektrycznymi szybami z tyłu a ja posiadam korby to by się z sobą gryzło?.

Napisali byście dokładnie które mogę kupić bo z tymi lub korby są tylko 3 do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tym MK 8E0 959 433 BB. Moduł ma alarm 315Mhz. Gdzieś czytałem, ze ta częstotliwość jest niedozwolona w Polsce.

To prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Mam u siebie w EXEO sterownik komfortu taki: 8E0 959 433 CL

Podsystem 1 - Oznaczenie elementu: 8E1959801G
Komponent: Tőrsteuer.FS BRM 0706
Podsystem 2 - Oznaczenie elementu: 8E1959802G
Komponent: Tőrsteuer.BF BRM 0706
Podsystem 3 - Oznaczenie elementu: 8E0959801E
Komponent: Tőrsteuer.HL BRM 0606
Podsystem 4 - Oznaczenie elementu: 8E0959802E
Komponent: Tőrsteuer.HR BRM 0606

Chciałem dołożyć oświetlenie w drzwiach: lampki białe pod drzwiami i lampki czerwone ostrzegawacze. W adaptacjach mam opcje do dodanie w kanale 61 wartości +2 (oświetlenie nóg) ale jak dodaje robię TEST i zapisz to nie zapisuje tej wartości. Pytanie czy coś robie źle czy przez to że niby mój sterownik nie ma pakietu oświetlenia ? Tylko czemu opcja adaptacji jest dostępna ?

Jeśli zmienie sterownik na taki co ma dodatkowo pakiet oświetlenie to mam zakodować go tak samo jak mój obecne a dodatkowo zaadoptować jeszcze tylko kanal 61 +2 dla pakietu oświetlenia ? I zadziała mi tebn sterownik plug and play ?

I wtedy tylko dolutowac się kablami w drzwiach do odpowiednich pinów we wtyczce ?

I czy jakbym dołożył moduł z fabrycznym alarmem to też zadziała bez problemu ? Proszę o jasne wytłumaczenie gdyż jestem początkujący.


Aha i czy bez problemu jak zakupie sterownik 433 to dokoduje do niego piloty które mam obecnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tym MK 8E0 959 433 BB. Moduł ma alarm 315Mhz. Gdzieś czytałem, ze ta częstotliwość jest niedozwolona w Polsce.

To prawda???

315Mhz to wersja na USA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, ze to wersja USA tylko chodzi mi o podejscie praktyczne. Czy jest dozwolone stosowanie i czy stosujac taki alarm nie okaze sie, ze piosenka w radiu odblokuje auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiecie mi jak to jest z tym podświetleniem na nogi i w drzwiach ? Czemu opcje w adaptacji mam a nie chce sie zapisac ?

Czy moge wymienic modul i wtedy podpiac sie do przewodow w drzwiach ?

Czy modul po wymianie tylko wystarczy ze zakoduje czy musze jakos do niego VIN zaposac ? Tylko jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiecie mi jak to jest z tym podświetleniem na nogi i w drzwiach ? Czemu opcje w adaptacji mam a nie chce sie zapisac ?

Czy moge wymienic modul i wtedy podpiac sie do przewodow w drzwiach ?

Czy modul po wymianie tylko wystarczy ze zakoduje czy musze jakos do niego VIN zaposac ? Tylko jak ?

MK obsługuje lampki pod nogami z przodu i z tyłu twój z końcówką CL nie tej funkcji musisz wymienić na odpowiedni,

oświetlenie w drzwiach (czerwone i białe lampki) podpinasz do sterownika, wszystko masz opisane w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak mam z koncowka CL to moge zminic na z koncowka BC ?

I jak zakodowac go pod moj VIN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak mam z koncowka CL to moge zminic na z koncowka BC ?

I jak zakodowac go pod moj VIN ?

wszystko masz opisane w pierwszym poscie, rozpiskę jakie modułu pasują i kodowanie dodatkowo trzeba jeszcze przyuczyć piloty centralnego zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam opisane ale z pierwszego posta nie wiem czy w audi b7 mozna uzyc modulu z audi b6 po 2002 roku ?Czyli jakby czy w seacie exeo 2010 moge uzyc modulu z audi b6 po 2002roku ?

Kodowanie wiem ze trzeba zrobic oraz przyuczyc piloty. Ale czy jakos w module komfortu zapisuje sie jakos vin nadwozia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam opisane ale z pierwszego posta nie wiem czy w audi b7 mozna uzyc modulu z audi b6 po 2002 roku ?Czyli jakby czy w seacie exeo 2010 moge uzyc modulu z audi b6 po 2002roku ?

Kodowanie wiem ze trzeba zrobic oraz przyuczyc piloty. Ale czy jakos w module komfortu zapisuje sie jakos vin nadwozia ?

szukaj z B7 np.

8E0 959 433 CN - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)

8E0 959 433 CH - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 CJ - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_%288E%29_Comfort_System

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 959 433 BM
Ten tez zadziala ?

Aha i czemu np przy tym CJ sa szyby albo korba albo elektryczne ? Z elektrycznymi zadziala bez problemow...i z domykaniem z pilota?

I czy jak nie mam obecnie fabrycznego alarmu i zakupie moduł komfortu z fabrycznym alarmem to czy będę musiał coś dodatkowo dokładać czy wystarczy że zakoduje i będzie mi działać z pilota centralnego zamka ? Bo wiem że przy alarmie chyba były jeszcze przyciski na boczku drzwi od alarmu i zastanawiam się czy bez tego zadziała ?


Halo halo pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł juz do mnie idzie. Chciałem zapytać... Bo czytam w ELSA że aby dostać się do modułu komfortu trzeba wymontować fotel kierowcy. Czy jest to konieczne aby wymienić moduł w tej całej skrzynce ?

Czy wie ktoś w jaki sposób dołożyć czujniki ruchu do fabrycznego alarmu ? Skąd wziąć schemat wiązki elektrycznej ? Czujniki ruchu jak patrzyłem w ETKA jest w lampce podsufitki. I od niej pewnie muszą gdzieś iść przewody... Tylko czy aby mieć czujniki ruchu trzeba mieć też przyciski od deaktywacji na drzwiach kierowcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z wyjetym fotelem masz najlepszy dostęp a demontaż fotela to 5min roboty, ale bez wyciągania też sie da tylko wiecej się umeczysz

Panowie z których pinów w module idzie sygnał na centralny zamek zamknij/otwórz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...