Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Problem z otwarciem bagażnika w Avancie


designer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w ciepłe dni pojawia się u mnie taki problem że czasem nie mogę otworzyć klapy bagażnika - szczególnie jak auto postoi długo na słońcu. Z pilota normalnie się otwiera ( zapala się lampka wewnątrz ) ale nie można uchylić klapy. Podejrzewam więc kwestię mechaniczną, ale WD40 nie pomogło. Może ktoś wie co może być przyczyną i jak temu zaradzić na przyszłość :mysli:?

Dzieje się to tylko przy mocnym słońcu i temepraturach 15st +, całą jesień i zimę problem nie występował :no:

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz to

gdzieś był cały temat o naprawie zamka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z kolei inny problem a mainowicie nie moge zamknąć klapy bagażnika czy jest jakiś sposób żeby naprawić zatrzasnik zamka który jest w klapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w silniczku klapty jest "cięgno" napedzane sprężyną zacieła się i cały czas zciąga musisz wymontować cały sterownik rozebrać go i przesmarować wazeliną tech mechanizm przy okazji napnij sprężynę ja też to przerabiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego jutro bede podejmował temat a jest moze jakies fotostory całego zabiefu na forum bo szukałem ale niesety nic nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foto niemam ale demontaz do banal tapixerki niemusisz demontowac odkrec sroby 4szt i lekko unies do gory tapicerke wyskoczy z dwoch zatrzaskow zobaczysz sterownik 2 sroby go trzymaja potem jeszcze dwie od ramy calosc sterownika rozpolawiasz i widzisz caly mechanizm uwazaj na sprezyne bo moze wskoczyc przesmaruj wazelina techniczna a sprezyne naciagnij mocniej.2 3 obroty zloz do kupy i bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zrobiłem jak napisałes z tym ze nie do konca poniewaz juz nie rozbieerałem tego mechanizmu bo jest zanitowany tylko najpierw wd 40 pozniej smar i pare razy postukałem srubokretem i jest ok ;) DZIEKUJE ZA POMOC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem w ciepłe dni. Czasem nie mogę otworzyć bagażnika. Jako że nie jestem zbyt techniczny szukam kogoś kto usunie mi tą usterkę. Okolice Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...