Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Układ kontroli ciśnienia w oponach w A4 B6 i A4 B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

"Bart-S" :notworthy: opis :oklaski: będę może z tym działał :wink4:

Ale mam pytanie czy to połączenie mostka linii K A76 dla zegarów na tym diagramie poniżej jest już zrobione czy trzeba go też dorezać czyli czy trzeba ciagnąć ten kabel od 7 pinu złącza OBD :mysli:

TyrePressure2.jpg

Linia diagnostyczna zegarów jest już podpięta - ten element schematu możesz pominąć :good:

Podpinasz tylko diag ze sterownika kontroli ciśnienia (A159). Jeśli masz PDC to możesz wpiąć się w jego wiązkę (K-line PDC też jest na pinie 15 złącza diag).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia diagnostyczna zegarów jest już podpięta - ten element schematu możesz pominąć :good:

Podpinasz tylko diag ze sterownika kontroli ciśnienia (A159). Jeśli masz PDC to możesz wpiąć się w jego wiązkę (K-line PDC też jest na pinie 15 złącza diag).

OK dzięki za info. Tak mam PDC dlatego ten mod byłby u mnie w miarę prosty do zrealizowania i dlatego pyałem się o tą linię K do zegarów bo musiałbym tylko dla niej pruć sporo plastików :confused4: a tak to tylko boczek bagażnika. Kupiłem fele z czujnikami więc zainteresowalem się tematem tylko że jeszcze nie wiem z którego roku są czujniki (jeszcze ich nie widziałem) a z tego co pisałeś to baterie są na 7lat i to mnie ciekawi czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tej bat. tzn. czy jest demontowalna czy też nie bo na zdjęciach tych czujników w necie nic nie widzę żeby było widać jakąś "klapkę" czy te czujniki są "jednorazowe" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterii nie wymienisz (jest zalana w czujniku). Poziom zużycia zależy od trybu pracy - w trybie "Storage" zużywają się o wiele wolniej. Teraz tylko pytanie czy 7 lat deklarowane przez producenta to okres pracy czujnika w normalnym trybie, czy w trybie magazynowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się uaktywnia tryb pracy normalnej względem magazynowej :mysli: czy czujnik np. wykrywa ruch i wtedy się uaktywnia a gdy "stoi" to jest tryb "storage" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbował ktoś już montować czujniki w b6 z czerwonym wyświetlaczem??? wczesniej było że 'chyba' nie da rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego? Przecież masz jeszcze kontrolkę układu ciśnienia na zegarach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widziales u mnie :wink4: pojawila kontrolka na FISIE z przekreslona zolta oponka . Po podpieciu VAGA mam taki blad 01325 brak komunikacji

beztytuluw.png

Oczywiscie wszystkie procedury robilem wchodzilem w zegary (17 – Instruments) w adaptacji (10) kanał 61 dodalem +512 a tu takie kwiatki :) W MENU na panelu tunelowym wciskalem Tyre Pressure i na FISIE nie mam info o Store Pressure i Wheel change :confused4:

Moze cos przeoczylem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - kodowanie FIS jest OK (w przeciwnym przypadku nie miałbyś wiersza Tyre Pressure w dodatkowym menu).

Albo wpiąłeś się nie w tą magistralę CAN (w co raczej wątpię) albo komunikację masz zakłóconą ponieważ nie skręciłeś ze sobą przewodów LOW i HIGH.

U siebie masz PDC więc ściągnij lewy boczek, załóż nowe przewody CAN do sterownika kontroli ciśnienia, skręć je i zmostkuj z CAN wiązki PDC (to ta sama magistrala).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PDC ale VALEO :wink4: i nie jest po Canie :decayed: Na FISIE mam tylko jak na fotce :)

Tak sobie mysle , moze jak zmienialem wzmacniacz antenowy i sterownik od webasta moze cos sie odlaczylo :mysli: musze to sprawdzic

img6133p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro PDC jest nie ori to zostaje jeszcze moduł haka (który z tego co pamiętam masz ori :decayed:). Jego CAN to też magistrala "komfort".

CAN HIGH - pomarańczowo/zielony (w module haka, kostka 6-pin, pin nr 3 // w module ciśnienia pin 15)

CAN LOW - pomarańczowo/brązowy (w module haka, kostka 6-pin, pin nr 4 // w module ciśnienia pin 31)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pilne pytanie. Czy czujniki 4D0907275 beda dzialaly z modulem 8E0?? Prosze o pilna odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pilne pytanie. Czy czujniki 4D0907275 beda dzialaly z modulem 8E0?? Prosze o pilna odpowiedz

To sensory przeznaczone dla A8 - częstotliwość pracy się zgadza ale nie wiem czy zadziałają ze sterownikiem dla A4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u Siebie z tymi czujnikami mam problem a mianowicie ciągle na kompie mi się wyświela komunikat że mam pane w oponach ta czerwona ikonka, kiedyś mi sie tak robiło jak mi ciśnienie spadało w oponach,dopompowałem i było git a teraz pąpie do 3,0 bara (dla testu czy komunikat zniknie) i nic ciągle się świeci :wallbash: co moze być przyczyną że tak świruje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w sterowniku "Tire Pressure" zapisał się jakiś błąd?

Sprawdź bloki pomiarowe i zidentyfikuj z którym czujnikiem jest problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge kupic wtyczke sterownika 1J0 972 977 D zamiast 1J0 972 977 . Orientujecie sie jaka fachowa nazwe maja te piny w tej wtyczce oraz wtyczce anteny?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge kupic wtyczke sterownika 1J0 972 977 D zamiast 1J0 972 977 . Orientujecie sie jaka fachowa nazwe maja te piny w tej wtyczce oraz wtyczce anteny?? Pozdrawiam

Trudno powiedzieć - piny na pewno są te same ale kostki mogą różnić się jeszcze mocowaniem (D jest przeznaczona dla sterownika memo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...