Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Bateria do kluczyka (scyzoryk)


RALF76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przepraszam z góry ale może wątek jest banalny aczkolwiek chciałem wymienić baterie w jednym kluczyku i po otwarciu trochę się zdziwiłem gdyż widzę coś na wzór małej baterii jak w telefonie komórkowym. Czy to jest taka bateria czy trzeba coś dodatkowo rozebrać/otworzyć i tam są jakieś mini "paluszki". :mysli:

Z góry dziękuje za pomoc i podpowiedź.

Przeszukałem forum ale wszędzie jest info na temat AAAA mini a ja u siebie nie widzę takich baterii :confused4:

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Masz bardzo duży problem kolego. Jak rozpołowisz kluczyk na 2 części to jeszcze nic nie masz. Ale jak rozłożysz tą część bez grotu na połowę (powinieneś widzieć łączenie 2 elementów jak popatrzysz z boku) to ujrzysz bateryjkę. Jest to bateria standardowa jesli dobrze pamiętam CR 2032 3V.

Tylko ja z doświadczenia wiem, że po zmianie bateryjki czyli od momentu rozpięcia tych plastików nawet na 2 s to później nie działał mi pilot otwierania i zamykania! Wtedy musiałem go kodować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedź - sprawdze dokładniej pod kątem tego opisu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno go będziesz musiał kodować jak rozepniesz nawet na 1s... przerabiałem to ostatnio..

instrukcja kodowania tu http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_dopasowanie_pilotow_centralnego_zamka_i_alarmu-t74077.0.html

da sie też zakodować bez vaga poprzez włożenie kluczyka do drzwi kierowcy i otwieranie i zamykanie auta przekręcając kluczyk i wciskając przyciski otwórz, zamknij na pilocie.. ale jak i co po kolei to już nie wiem

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno go będziesz musiał kodować jak rozepniesz nawet na 1s... przerabiałem to ostatnio..

instrukcja kodowania tu http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_dopasowanie_pilotow_centralnego_zamka_i_alarmu-t74077.0.html

da sie też zakodować bez vaga poprzez włożenie kluczyka do drzwi kierowcy i otwieranie i zamykanie auta przekręcając kluczyk i wciskając przyciski otwórz, zamknij na pilocie.. ale jak i co po kolei to już nie wiem

Pozdrawiam!

Ja ostatnio wymieniałem w dwóch pilotach i nie musiałem nic kodować. W pierwszym wymieniłem od razu a drugi leżał bez baterii klika dni i też działa od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bateryjka do klucza CR2032 numer części N10528301

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzeję kotleta, padła mi bateria w jednym z kluczyków (scyzoryk), jak kupię nową to muszę kodować kluczyk vagiem czy nie? mam A4 B7.

dzięki za info :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzeję kotleta, padła mi bateria w jednym z kluczyków (scyzoryk), jak kupię nową to muszę kodować kluczyk vagiem czy nie? mam A4 B7.

dzięki za info :)

Witam nie nie musisz kodować otwórz drzwi kluczykiem włoż kluczyk do stacyjki zapłon i ewentualnie odpal silnik i już działa z pilota zamykanie/otwieranie :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzeję kotleta, padła mi bateria w jednym z kluczyków (scyzoryk), jak kupię nową to muszę kodować kluczyk vagiem czy nie? mam A4 B7.

dzięki za info :)

Witam nie nie musisz kodować otwórz drzwi kluczykiem włoż kluczyk do stacyjki zapłon i ewentualnie odpal silnik i już działa z pilota zamykanie/otwieranie :oklaski:

wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta instrukcja wymiany baterii w kluczyku (scyzoryk) audi a4 b6 zawarta jest w poniższym linku:

https://youtu.be/5p4Af7vKKSs

Okazuje się, że sprawa jest banalnie prosta.

1) rozdzielamy element pilona od brzeszczota klucza rozsuwając obie te części.

2) odkładamy brzeszczot klucza i zabieramy się za otwarcie pilota. Część, która wygląda jak (zespolone ogniwo elektryczne) jest obudową pilota.

3) otwieramy (zespolone ogniwo elektryczne :) ) i ukazuje się nam okrągła świecąca bateryjka.

4) teraz pozostaje nam jedynie udać się do sklepu i nabyć takową baterię, którą po kupnie wkładamy do pilota, zamykamy obudowę (zespolonego ogniwa elektrycznego), a na końcu składamy w całość kluczyk zsuwając ze sobą pilota z częścią z brzeszczotem klucza.

Po wykonaniu tych czynności pozostaje nam jedynie cieszyć się na nowo poprawnym zamykaniem i otwieraniem zamków drzwi w naszym audusiu :banan:

ps. właśnie z tego powodu dzisiaj spod sklepu wracałem pieszo do domu bo mi baterii brakło na otworzenie drzwi :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...