Klima z jednej strony grzeje, z drugiej chłodzi - Adaptacja Siłowników Klap

wielki1980

kurcze wiem ze kreciłem potencjometrami ale nie mam pojecia ile obrotów i w która strone, przekładałem całe mechanizmy ale nic to ne dało ponieważ nie mogłem skasować błedu, nawet po całkowitym odpieciu silniczka nie da sie tego usunąć

Nie wazne ile kreciłes masz tylko 2 mozliwosci włozenia potencjometru do obudowy, jezeli w tej chwili masz błedy to wyjmij sam potencjometr i przekrec srubokretem sam suwak o 180st i włoz na miejsce . Nie musisz wyjmowac całego mechanizmu, wystarczy jak 2 srubokretami podważysz zatrzaski pokrywy i spokojnie wyjmiesz sam potencjometr.

ps. Jak całkowicie odłaczysz to juz napewno nie skasujesz błedu bo sterownik nie pozwoli na to. (usterka musi zostac fizycznie usunieta to jest podstawa).

Powodzenia

Moje potencjometry maja wyłamane te ograniczniki i kreca sie do okoła :facepalm:

Czym można przeczyścić ten potencjometr? jest szansa, że po przeczyszczeniu zacznie działać? bo widze jak drga ale tak jakby siły nie miał, więc może coś z niego będzie. A jeżeli to nie to mam drugie pytanie czy podejdzie silniczek od anglika do wersji EU?

No i niestety też dopadł mnie ten problem ;/ otóż lewa strona (strona kierowcy) leci cały czas chłodne powietrze czy dam 18 stopni czy 29 to cały czas chłodne a prawa strona działa normalnie jest zimno przy 18 i leci goraco przy 29 . Co mogło się stać z lewą stroną ?

Co kuzwa wam z tymi klimami co drugi temat to komus klima siada.

Każdemu na koncu okazuje się że ciegla sie zablokowaly lub spadły.

Tapatalk 4.

Spróbuj wykonać VAG-iem nastawy podstawowe silniczków. Czasami polega na zablokowane.

V158 jest po stronie kierowcy

klimalokalizacjasy6.jpg

Robiłem ustawienia podstawowe i nic nie dało co trzeba rozebrać aby się do niego dostać zaglądam pod kierownicę ale tam wszystko zabudowane i nic nie widać

Akurat masz pecha bo do tego silniczka jest najgorszy dostęp z wszystkich. Musisz zdemontować osłonę/schowek z pod kierownicy i tam po prawej stronie nad pedałami będzie to ustrojstwo.

Trzeba się ostro nagimnastykować żeby wykręcić 3 śruby trzymające ten silniczek. Wymieniałem go osobiście u siebie i namordowałem się z nim dobrą godzinę na same wyciągnięcie, nie wspomne o tym że przykręcenie go na swoje miejsce też wymaga nie lada wyczynów

zółta strzałka

IMG_3861_www.jpg

A ile to kosztuje taki nowy czy lepiej spróbować go przywrócić do życia ?

8E1820511G

522zł brutto

to już od ciebie zależy co zrobisz. Ja kupiłem wszystkie silniczki używane z A4 B7 2008r bo małym przebiegu i chodzą idealnie

Dziękuję bardzo za pomoc i jeszcze jedno ile dawałeś za używki

40pln/szt. Szukaj z młodych B7 lub Seata Exeo (to samo). Najlepiej uderzyć do ludzi którzy mają całe nagrzewnice na sell.