Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

antena CB, przykręcana czy na magnes, gdzie montujecie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Niedługo chcę kupić radyjko i się zastanawiam, czy lepsza byłaby antena na magnes?? Czy wersja przykręcona do relinga?? (Audi AVANT).

Co o tym sadzicie?? Jakie anteny polecacie??

Opublikowano

przykręcenie do relinga nie jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na mase(styczność z karoserią) kolego... przy magnesie masz to samo musi być dłuższa antena... lepiej użyj uchwytu do klapy bagażnika będzie masa co za tym idzie krótsza antena a ten sam dobry zasięg ;] ja osobiście jeżdże na magnesie ale chyba niedługo jednak zmienie na uchwyt do klapy bagażnika choć teraz nie nażekam moja antenka to ML 145 Sirio ;] jest troszke czuła na silne stacje ale nie utrudnia to jakoś komfortu w jeździe ;]

Opublikowano

ja mam magnesową ca. 50cm Presidenta i robi świetnie :oklaski:

acha testowana do 195km/h i nie spada :naughty:

Opublikowano

hehehe no ładnie ładnie ja narazie moją jechałem 160 i sie utrzymała ;] bat 150cm ;] nie mowie ze to jest złe tylko qrde ja mam problem z wjeżdżaniem na parkingi podziemne musze ją chować i troszke mnie to irytuje brak motylka niestety :/

Opublikowano

ja mam magnesową ca. 50cm Presidenta i robi świetnie :oklaski:

acha testowana do 195km/h i nie spada :naughty:

Mam również tą antenkę i jestem bardzo zadowolony! Dobry zasięg, mało szumów. ;)

Osobiście nie lubię dłuuuuuugich bacików :thumbdown: Ale jak ktoś chce robić klikudziesięcio kilometrowe łączności, to bez lassa się nie obędzie.

Opublikowano

wczoraj dowadywalem sie o Cb i o to rezultaty - Radyjko President Johny II +antena midland 1.2 m na stałe do klapy bagaznika .. podpiecie do masy i Ok :naughty: cena zestawu +robocizna = 640 zł :shocked:

Opublikowano

miałem antenę na uchwycie do klapy bagażnika, wszystko ok, tylko że w końcu uchwyt się osrał od otwierania i zamykania bagażnika. Ostatecznie przykręciłem na stałe w tym samym miejscu - na rogu klapy i wszystko super. A ten uchwyt mimo że miał podłożony kawałek gumy pod spód to i tak przetyrał mi lakier. I jeszcze musiałem się strasznie narzeźbić żeby go założyć. Nie wiem jak u innych ale u mnie jest strasznie mała szczelina między klapą a dachem. Wydaje mi się że lepiej dać ma stałe. Ja np. i tak nie będe tego nigdy zdejmował. Antena na motylek, w razie co szybko można odkręcić. Takie moje zdanie

Opublikowano

Osobiście poszukiwałem godnego dla siebie zestawu dość długo. I jeżeli chodzi o radio to nie miałem wątpliwości Uniden 520XL i nie zraża mnie że cofnęli mu homologacje. To Nalepsze rozwiązanie cena/jakość.

Z anteną miałem spore kłopoty - wybór ogromny i ceny również w dużej rozpiętości.

Rozmawiałem w tej sprawie z wieloma osobami, również na forum cb-radio.pl

mój typ:

1. Jeżeli zależy ci na dalekim zasięgu (15km i większy) i nie zraża cię długoś ani wygląd anteny na poziomie 1,3m to proponuję Sirio DV 27 S Black (koszt ok 70zł) przykręcana na stałe lub na podstawie magnesowej ma również możliwość pochylenia. To najlepszy CNC na rynku (pół-helikal)

2. Ja zakładam antenkę jutro do sedana i mój wybór padł na Sirio Performer 600 P (koszt 135zł) mocowanie na stałe, długość 1,20cm.

3. Jeżeli nie zależy ci na dużych osiągach (zasięg nadawczy 5-6km, 15km odbiorczy) polecam antene Sirio Tajfun 27, Wygląda jak zwykła antena UKF od radia a jest 100% helikalem. Można ją zamontowac w miejscu oryginalnej anteny (to najlepsze na złodziei)

90% wypowiedzi o których czytałem radzi stały montaż lub magnes na środku dachu. Ale wiadomo jak to wygląda więc trzeba iść na kompromis i wybrać coś dla siebie żeby było estetycznie i hulało jak trzeba.

ogólnie jeżeli magnes to kupuj długą - powyżej 1,0m (dobry wybór to Sirio ML-145)

jeżeli na stałe to można się ograniczyć do tego 1,0m a jeszcze jak by to była antena helikalna to nic więcej nie potrzebujesz.

Od razu wyjaśnię: helikal ma nawiniętą cewkę na pręcie anteny - stąd wymaga grubszej i mocniejszej konstukcji (najczęściej włókno węglowe) dzięki takiej konstrukcji zasięg w stosunku do długości anteny jest sporo lepszy od tradycyjnej. Wielu uważa jednak że antena nie ma wyglądu bo nie ma charakterystycznego zgrubienia w podstawie gdzie w tradycyjnych antenach jest właśnie cewka.

Wiele jest opinii i zdań na ten temat. Co do jednego są wszyscy zgodni. Im dłuższa tym lepszy zasięg nadawczo/odbiorczy.

Jak coś to zapraszam na PW

Opublikowano

uniden 520xl, jest w allegro ostatnie 10 sztuk :drool:, tez sie chyba zdecyduje bo same pozytywne opinie o nim krążą :)

Opublikowano

uniden 520xl, jest w allegro ostatnie 10 sztuk :drool:, tez sie chyba zdecyduje bo same pozytywne opinie o nim krążą :)

Potwierdzam, bardzo dobre radyjko za rozsądne pieniadze.Do tego antena np.President Ohio lub Missouri i zestawik jak ta lala ;)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam wszystkich

Chciałbym dowiedzieć się jak i gdzie macie zamocowane swoje anteny CB. Mile widziane zdjęcia. Dodam ze mam a4 sedan i antenę New Alaska (PRESIDENT) i problem ze znalezieniem miejsca na nią. Pozdrawiam

Opublikowano

Używam UNIDEMA 520XL - bardzo dobre radyjko za dobrą cene, należy pamiętać że UNIDEM = PRESIDENT, to jest ta sama konstrukcja. Antena minmum 140 i magnes min 120. Polecam SIRIO ML-145. Ja używam SIRIO AS-100 działa dobrze, ale zasięg mały maks to 7km (aby było czysto i zrozumiale)

Co do anteny, mocowanie na reling, wygląda ochydnie, pozostaje mocowanie na klapie - trwałe i pewne, i magnes estetyczne ale magnes min 120mm. :a4fan: :a4fan:

Tak na marginesie niżej fotki zamontowania CB w aucie, montaż bezinwazyjny, zewnątrz nie widać CB co nie korci złodzieji :)

cb1.jpgcb2.jpg

Opublikowano

uniden ostatnio się posrał z legalizacją na Polskę - nie mająhomologacji dal wszystkich odbiorników, niestety bo to dobre i tanie radio jest...

cena ponad 600 zł za radio do osobówki, używane amatorsko to jakiś chory temat.... :shocked:

[br]Dopisany: 23 Lipiec 2007, 19:26 _________________________________________________

Witam wszystkich

Chciałbym dowiedzieć się jak i gdzie macie zamocowane swoje anteny CB. Mile widziane zdjęcia. Dodam ze mam a4 sedan i antenę New Alaska (PRESIDENT) i problem ze znalezieniem miejsca na nią. Pozdrawiam

jak nie używasz codzienie - kup sobie magnesową np, Presidenta - jest jakaś tam nadzieja że nie zgubisz :tongue4, wywal na dach i spoko :cool:

ja wywalam na pokrywę kofera i jest w porzo do 180km/h, zasięg radja ( zestrojonego oczywiście) to ca. 6km.

Opublikowano

witam ja miałem kiedys b. dobra antene prezydenta(nie pamietam nazwy) miala 2,1m była skladana z 2 czesci mialem ja w sedanie na tylnej klapie. teraz mam avanta i juz ja nie zakladalem i kupilem na magnes taka za 70zeta ale chodzi kiepsko.

Opublikowano

Ja mam Unidena 510 + antena magnesowa Wilson (coś ok. 1 m) na klapie i daje radę na jakieś 5 - 6 km. Pod antenę dałem naklejkę z bezbarwnej folii żeby się lakier nie porysował i jest ok., a naklejki praktycznie nie widać.

Opublikowano

Radio President Johny II + antena Lemm 1500 (1,5metra) zasięg nadawczy ok 15 km :> koszt takiej antenki około 80 pln + uchwyt na klapę 25 pln. Polecam Lemma cena a jakość superr :a4fan:

Opublikowano

Dzisiaj właśnie zakupiłem CB UNIDEN 520 XL/520XL + antenka hustler IC 100 :dance: :th: :thumbup:

Pierwsze testy bardzo pozytywne!!! Wcześniej miałem pożyczone Midland 1001.....bez porównania na korzyść Unidena oczywiscie. :th:

Opublikowano

Pierwsze testy bardzo pozytywne!!! Wcześniej miałem pożyczone Midland 1001.....bez porównania na korzyść Unidena oczywiscie.

Na odwrót być nie może ;)

Opublikowano

President uwazany jest za dobrą firmę, ale wywodzi sie z Unidema który był pierwszy, wieć Unidem jest Bardzo dobry :)

Opublikowano

A tak naprawdę to President jest produkowany na podzespołach Unidena tylko go trochę lepiej składają :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.