Skocz do zawartości
IGNOROWANY

antena CB, przykręcana czy na magnes, gdzie montujecie ?


Rekomendowane odpowiedzi

przykręcenie do relinga nie jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na mase(styczność z karoserią) kolego... przy magnesie masz to samo musi być dłuższa antena... lepiej użyj uchwytu do klapy bagażnika będzie masa co za tym idzie krótsza antena a ten sam dobry zasięg ;] ja osobiście jeżdże na magnesie ale chyba niedługo jednak zmienie na uchwyt do klapy bagażnika choć teraz nie nażekam moja antenka to ML 145 Sirio ;] jest troszke czuła na silne stacje ale nie utrudnia to jakoś komfortu w jeździe ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe no ładnie ładnie ja narazie moją jechałem 160 i sie utrzymała ;] bat 150cm ;] nie mowie ze to jest złe tylko qrde ja mam problem z wjeżdżaniem na parkingi podziemne musze ją chować i troszke mnie to irytuje brak motylka niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam magnesową ca. 50cm Presidenta i robi świetnie :oklaski:

acha testowana do 195km/h i nie spada :naughty:

Mam również tą antenkę i jestem bardzo zadowolony! Dobry zasięg, mało szumów. ;)

Osobiście nie lubię dłuuuuuugich bacików :thumbdown: Ale jak ktoś chce robić klikudziesięcio kilometrowe łączności, to bez lassa się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dowadywalem sie o Cb i o to rezultaty - Radyjko President Johny II +antena midland 1.2 m na stałe do klapy bagaznika .. podpiecie do masy i Ok :naughty: cena zestawu +robocizna = 640 zł :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem antenę na uchwycie do klapy bagażnika, wszystko ok, tylko że w końcu uchwyt się osrał od otwierania i zamykania bagażnika. Ostatecznie przykręciłem na stałe w tym samym miejscu - na rogu klapy i wszystko super. A ten uchwyt mimo że miał podłożony kawałek gumy pod spód to i tak przetyrał mi lakier. I jeszcze musiałem się strasznie narzeźbić żeby go założyć. Nie wiem jak u innych ale u mnie jest strasznie mała szczelina między klapą a dachem. Wydaje mi się że lepiej dać ma stałe. Ja np. i tak nie będe tego nigdy zdejmował. Antena na motylek, w razie co szybko można odkręcić. Takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poszukiwałem godnego dla siebie zestawu dość długo. I jeżeli chodzi o radio to nie miałem wątpliwości Uniden 520XL i nie zraża mnie że cofnęli mu homologacje. To Nalepsze rozwiązanie cena/jakość.

Z anteną miałem spore kłopoty - wybór ogromny i ceny również w dużej rozpiętości.

Rozmawiałem w tej sprawie z wieloma osobami, również na forum cb-radio.pl

mój typ:

1. Jeżeli zależy ci na dalekim zasięgu (15km i większy) i nie zraża cię długoś ani wygląd anteny na poziomie 1,3m to proponuję Sirio DV 27 S Black (koszt ok 70zł) przykręcana na stałe lub na podstawie magnesowej ma również możliwość pochylenia. To najlepszy CNC na rynku (pół-helikal)

2. Ja zakładam antenkę jutro do sedana i mój wybór padł na Sirio Performer 600 P (koszt 135zł) mocowanie na stałe, długość 1,20cm.

3. Jeżeli nie zależy ci na dużych osiągach (zasięg nadawczy 5-6km, 15km odbiorczy) polecam antene Sirio Tajfun 27, Wygląda jak zwykła antena UKF od radia a jest 100% helikalem. Można ją zamontowac w miejscu oryginalnej anteny (to najlepsze na złodziei)

90% wypowiedzi o których czytałem radzi stały montaż lub magnes na środku dachu. Ale wiadomo jak to wygląda więc trzeba iść na kompromis i wybrać coś dla siebie żeby było estetycznie i hulało jak trzeba.

ogólnie jeżeli magnes to kupuj długą - powyżej 1,0m (dobry wybór to Sirio ML-145)

jeżeli na stałe to można się ograniczyć do tego 1,0m a jeszcze jak by to była antena helikalna to nic więcej nie potrzebujesz.

Od razu wyjaśnię: helikal ma nawiniętą cewkę na pręcie anteny - stąd wymaga grubszej i mocniejszej konstukcji (najczęściej włókno węglowe) dzięki takiej konstrukcji zasięg w stosunku do długości anteny jest sporo lepszy od tradycyjnej. Wielu uważa jednak że antena nie ma wyglądu bo nie ma charakterystycznego zgrubienia w podstawie gdzie w tradycyjnych antenach jest właśnie cewka.

Wiele jest opinii i zdań na ten temat. Co do jednego są wszyscy zgodni. Im dłuższa tym lepszy zasięg nadawczo/odbiorczy.

Jak coś to zapraszam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniden 520xl, jest w allegro ostatnie 10 sztuk :drool:, tez sie chyba zdecyduje bo same pozytywne opinie o nim krążą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniden 520xl, jest w allegro ostatnie 10 sztuk :drool:, tez sie chyba zdecyduje bo same pozytywne opinie o nim krążą :)

Potwierdzam, bardzo dobre radyjko za rozsądne pieniadze.Do tego antena np.President Ohio lub Missouri i zestawik jak ta lala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Chciałbym dowiedzieć się jak i gdzie macie zamocowane swoje anteny CB. Mile widziane zdjęcia. Dodam ze mam a4 sedan i antenę New Alaska (PRESIDENT) i problem ze znalezieniem miejsca na nią. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam UNIDEMA 520XL - bardzo dobre radyjko za dobrą cene, należy pamiętać że UNIDEM = PRESIDENT, to jest ta sama konstrukcja. Antena minmum 140 i magnes min 120. Polecam SIRIO ML-145. Ja używam SIRIO AS-100 działa dobrze, ale zasięg mały maks to 7km (aby było czysto i zrozumiale)

Co do anteny, mocowanie na reling, wygląda ochydnie, pozostaje mocowanie na klapie - trwałe i pewne, i magnes estetyczne ale magnes min 120mm. :a4fan: :a4fan:

Tak na marginesie niżej fotki zamontowania CB w aucie, montaż bezinwazyjny, zewnątrz nie widać CB co nie korci złodzieji :)

cb1.jpgcb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniden ostatnio się posrał z legalizacją na Polskę - nie mająhomologacji dal wszystkich odbiorników, niestety bo to dobre i tanie radio jest...

cena ponad 600 zł za radio do osobówki, używane amatorsko to jakiś chory temat.... :shocked:

[br]Dopisany: 23 Lipiec 2007, 19:26 _________________________________________________

Witam wszystkich

Chciałbym dowiedzieć się jak i gdzie macie zamocowane swoje anteny CB. Mile widziane zdjęcia. Dodam ze mam a4 sedan i antenę New Alaska (PRESIDENT) i problem ze znalezieniem miejsca na nią. Pozdrawiam

jak nie używasz codzienie - kup sobie magnesową np, Presidenta - jest jakaś tam nadzieja że nie zgubisz :tongue4, wywal na dach i spoko :cool:

ja wywalam na pokrywę kofera i jest w porzo do 180km/h, zasięg radja ( zestrojonego oczywiście) to ca. 6km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja miałem kiedys b. dobra antene prezydenta(nie pamietam nazwy) miala 2,1m była skladana z 2 czesci mialem ja w sedanie na tylnej klapie. teraz mam avanta i juz ja nie zakladalem i kupilem na magnes taka za 70zeta ale chodzi kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Unidena 510 + antena magnesowa Wilson (coś ok. 1 m) na klapie i daje radę na jakieś 5 - 6 km. Pod antenę dałem naklejkę z bezbarwnej folii żeby się lakier nie porysował i jest ok., a naklejki praktycznie nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio President Johny II + antena Lemm 1500 (1,5metra) zasięg nadawczy ok 15 km :> koszt takiej antenki około 80 pln + uchwyt na klapę 25 pln. Polecam Lemma cena a jakość superr :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie zakupiłem CB UNIDEN 520 XL/520XL + antenka hustler IC 100 :dance: :th: :thumbup:

Pierwsze testy bardzo pozytywne!!! Wcześniej miałem pożyczone Midland 1001.....bez porównania na korzyść Unidena oczywiscie. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy bardzo pozytywne!!! Wcześniej miałem pożyczone Midland 1001.....bez porównania na korzyść Unidena oczywiscie.

Na odwrót być nie może ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę to President jest produkowany na podzespołach Unidena tylko go trochę lepiej składają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...