Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie felgi


Lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem w pełni poważnie i prosiłeś o wypowiedź osoby która ma doświadczenie w tym temacie. Jeździłem na takich felgach i przy takim rozmiarze nie widzę sensu zakładania brzydkich stalówek. Chyba że masz jakieś super wypolerowane itd. ale jeśli masz w planach zmianę na coś większego na sezon to nie widzę sensu wywalania kasy na stalówki. Jak kupisz nowe fele, latem to obecne 15" możesz zostawić sobie na zimę. Jest to tylko moja rada i zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze Ci radzi. Załóż na nie zimówki, a na lato kup dużo większe felgi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K dziękuję za poradę,ale jak bym musiał kupić te fele stalowe 15 to jakie rozmiary proponujecie,szczególnie chodzi o to et oprócz et39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy to znaczy jaki?Mam w homologacji jeszcze jedną rozmiarówkę do 15-195/65 91t m+s 6,5jx15 h2 et33.Może taki rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc! słuchajcie chce wymienic u siebie stalowe felgi na alusy, przewertowałem tutaj troche stron ale odpowiedzi są różne i nie potrafię odnalesc jednoznacznej która by mnie satysfakcjonowała, dlatego postanowiłem napisac tego posta. chciałbym kupic cos co pozwoli połączyć mi komfort jazdy z designem. na pewno będą to 17-nastki. co do reszty parametrów to nie wiem bo się nie znam. raczej skłaniam się ku węższym oponom niż szerszym, może 215. jaką teraz dać szerokość felgi by ta licowała z oponą, tzn aby na pewno felga nie wystawała poza obrys opony, może ewentualnie się ciut chować. nie wiem czy dobrze myślę, ale jeśli opona ma 215mm szerokości, a felga 8,5 cali (?) czyli 216mm to będzie w miarę prosto? do tego jeszcze dochodzi ET - też wolałbym żeby koło było ciut schowane, czy 42 się sprawdzi? aha no i profil opony przymierzałem się do 50..

jeszcze mam pytanie apropos rozstawu śrub, jaki ma b5 avant 97r? powinienem cos jeszcze wiedzieć przed kupnem kół?

dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/50 do 17 i jest ok. Jeśli chcesz niestandardowy rozmiar opony. Mi też pisali, że do siedemnastek ma być rozmiar 225/45 a wziąłem inny. Nie narzekam na brak komfortu. Opona jest wąska więc nie wozi w koleinach. Jak pojechałem na spot to nikt nie powiedział, że auto wysoko stoi bo profil 50 wypełnia nadkole. Mam i komfort i wygląd.

Moje alusy mają parametry: 7,5 X 17 ET 45 i opony 215/50.

Wygląda to tak (chwilowo nie mam lepszych zdjęć):

95156401.th.jpg

Niestety nie wiem jak jest w przypadku innych parametrów felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/50 do 17 i jest ok. Jeśli chcesz niestandardowy rozmiar opony. Mi też pisali, że do siedemnastek ma być rozmiar 225/45 a wziąłem inny. Nie narzekam na brak komfortu. Opona jest wąska więc nie wozi w koleinach. Jak pojechałem na spot to nikt nie powiedział, że auto wysoko stoi bo profil 50 wypełnia nadkole. Mam i komfort i wygląd.

Moje alusy mają parametry: 7,5 X 17 ET 45 i opony 215/50.

Wygląda to tak (chwilowo nie mam lepszych zdjęć):

95156401.th.jpg

Niestety nie wiem jak jest w przypadku innych parametrów felgi.

bardzo dobre rozwiązanie

ja też mysle o czymś takim

u mnie przy gwincie by to fajnie wygladało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, całkiem całkiem to wygląda:)[br]Dopisany: 30 Sierpień 2009, 20:21_________________________________________________a mam jeszcze jedno pytanie. po zdjęciu obecnych stalowych felg ukarze mi się w nadkolu obraz nędzy i rozpaczy (wszystko pokryte rdzą), jeśli założę na to dość ażurowe alusy to całą tą rdzę będzie widać i wszystko to będzie fatalnie stroić. czy da się w tym nadkolu zrobić porządek, jakoś to wyczyścić i pomalować??? czy się tego nie robi, a lepiej sobie sprawić pełniejsze felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, całkiem całkiem to wygląda:)[br]Dopisany: 30 Sierpień 2009, 20:21_________________________________________________a mam jeszcze jedno pytanie. po zdjęciu obecnych stalowych felg ukarze mi się w nadkolu obraz nędzy i rozpaczy (wszystko pokryte rdzą), jeśli założę na to dość ażurowe alusy to całą tą rdzę będzie widać i wszystko to będzie fatalnie stroić. czy da się w tym nadkolu zrobić porządek, jakoś to wyczyścić i pomalować??? czy się tego nie robi, a lepiej sobie sprawić pełniejsze felgi?

Rdza na czym? Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić tam rdzę :mysli: Zaciski można pomalować, na tarczach pojawia się rdzawy osad ale po przejechaniu kawałka drogi znika. Sprężyny zardzewiałe też nie będą(chyba, że są jakieś mega stare i obdrapane). Możesz mieć brud ale raczej nie rdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam opony 17' 235/45 z takimi felgami:

http://img166.imageshack.us/img166/2812/7201826632.jpg

Chciałbym je wymienić na coś odpowiedniejszego na pl drogi. Myślę o jakichś 16', 205ki z felgami 5-ramiennymi. Ew. mam możliwość wymiany na 16' z felgami znanymi z B7:

http://img140.imageshack.us/img140/4058/kolm.jpg

Co sądzicie? Najchętniej widziałbym coś z logiem Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam opony 17' 235/45 z takimi felgami:

http://img166.imageshack.us/img166/2812/7201826632.jpg

Chciałbym je wymienić na coś odpowiedniejszego na pl drogi. Myślę o jakichś 16', 205ki z felgami 5-ramiennymi. Ew. mam możliwość wymiany na 16' z felgami znanymi z B7:

http://img140.imageshack.us/img140/4058/kolm.jpg

Co sądzicie? Najchętniej widziałbym coś z logiem Audi.

Aż tak źle się Tobie jeździ na 17 :blink: :?: Powiem tylko tyle: będziesz żałował, a co do tego wzoru na 16 to mnie osobiście się nie podoba :no:

Zmień opony na węższe i będzie OK :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury na naszych drogach będziesz zawsze czuł. :angry: Ja wcześniej jeździłem na 15" 205/60 i było podobnie teraz mam 17" z oponami 235/45 i nie jest wcale tak źle. Zimą też planuje jeździć na tych felgach ale oczywiście na dużo węższych zimówkach.

Co do tego wzoru z B7 to uważam że jest strasznie słaby. Na żywo ludzie nie chcą uwierzyć że to nie są kołpaki. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam opony 17' 235/45 z takimi felgami:

http://img166.imageshack.us/img166/2812/7201826632.jpg

Chciałbym je wymienić na coś odpowiedniejszego na pl drogi. Myślę o jakichś 16', 205ki z felgami 5-ramiennymi. Ew. mam możliwość wymiany na 16' z felgami znanymi z B7:

http://img140.imageshack.us/img140/4058/kolm.jpg

Co sądzicie? Najchętniej widziałbym coś z logiem Audi.

Jeżdżę na takich samych siedemnastkach i naprawdę nie narzekam. Tyle, że mam opony o profilu 215/50 - może tu jest pies pogrzebany. Felgi od B7 są kiepskie, tak jak Ambro napisał wyglądają jak kołpaki. Szczerze mówiąc ja też zawsze myślałem, że to są kołpaki. Właśnie się dowiedziałem, że to alufelgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...