Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Alarm włącza sie podczas postoju niepotrzebnie


Normano1973

Rekomendowane odpowiedzi

Po mocnym, mokrym myciu a w tym również okolic intercoolera- tu delikatnie :), gdzie jest zamontowana u mnie w aucie,obok korka wlewu od wspomagania skrzyneczka z diodą od alarmu - trochę alarm zawodzi. Włącza się syrena plus światła np. dziś w nocy lub wczoraj wieczorem bez konkretnego powodu.Przy okazji sprzątania znalazłem dziwny przycisk pod lewym pasem bezpieczeństwa z ikonką samochodu i nacisnąłem go ale zmieniając to nic nie zauważyłem prócz zapalającej się na nim lub gasnącej diody- co to za przycisk do czego służy???Dodam też ze gdy otwieram bagażnik ze scyzoryka to po zamknięciu zniknęło powiadomienia na światłach tylnych ze klapa jest zamknięta i zabezpieczona choć jest zamknięta. Również wag pokazał od razu błędy:

01369 – alarm triggered by Hood switch 35-00….

00956 – Key 2

09-00 adaptation limit surpassed

Po skasowaniu bez poprawy. Kolega mówi mi,że woda mogła dostać się tam gdzie nie trzeba i gdy wyschnie to pomoże....Proszę o podpowiedzi, sugestie co robić?Czy ma to związek z naciśnięciem ikonki włącznika za lewym pasem bezpieczeństwa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przycisk słuzy do dezaktywacji wykrywania ruchu w środku, jak zostawiasz np psa w aucie i jest właczony to po zamknieciu auta włączy sie alarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01369 – alarm triggered by Hood switch 35-00…. - załączenie alarmu poprzez czujnik otwarcia klapy silnika,

Albo zamoczony czujnik albo coś świruje.

....też myślę,że to zamoczenie tegoż czujnika gdyż myłem Karczerem intercooler i okolice ....a gdzie jest dokładnie ten czujnik??..bo to raczej nie ta mała, pikająca,czarna z diodą skrzyneczka wielkości kasety magnetofonowej, zamontowana obok korka wlewu płynu do wspomagania????[br]Dopisany: 05 Maj 2010, 20:47_________________________________________________Panowie w ETKA czujnik jest jak wół ale w moim modelu go nie ma w miejscu w którym powinien być...??? ..tzn pod klapą maski od strony kierowcy gdzieś mniej więcej po środku w gumowej osłonce...???..a może jest on gdzies w zamku maski???....dziś gdy zamknąłem auto na godzinę, bo akurat mam gdzie je trzymać w tej chwili otwarte to alarm aktywował się dwa razy, syrenka plus światła.... i VAG podał te same błędy, wyjołem bezpiecznik od centralki to może pomoże to choć go zamknąć by był cicho do czasu znalezienia czujnika i wysuszenia go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to pomoze ale sprawdz do zamka maski nie dochodzi wtyczka bo u mnie jest dokladnie w zamku i juz nawet o nim nie mysle bo jest zawalony smarem i nie robi mi zadnych problemow

Dokładnie tam właśnie jest czujnik maski w zamku, przedmuchałem powietrzem podgiąłem delikatnie blaszkę i jeden wieczór i noc była cisza ale dziś w środku nocy znowu powtórka i syrena budziła okolice :), mam go dość.... szukałem wątku jak wyłączyć alarm fabryczny b5, niestety ...może ktoś ma linka ????Jak Vagiem wyłączyć alarm by pozostałe rzeczy czyli centralny,immo, domykanie z klucza pozostały...ten alarm fabryczny to i tak archaizm choć dopóki działał był ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosty sposob odczep kabeli zasilajace syrene,i bedzie cisza

Ale będzie migał, a ten alarm jest taki ze jak go nie wyłaczy to akumulator potrafi rozładować :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie to tylko wyla syrena a migacze sie nie swiecily a normalnie jak sprawdzalem alarm czy dziala to wszystko bylo i syrena i migacze,a jak zaczol wariowac to tylko syrena

Mialem taki blad------ 01176 76-00 Terminal 30 Missing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosty sposob odczep kabeli zasilajace syrene,i bedzie cisza

...hmm gdyby tylko to było takie proste....niestety migają wszystkie światła i jest odjazdowa dyskoteka w ciemna noc :), w zamku maski widzę ten mikroswitch- czujnik jednak jak dotąd nie widzę żadnego kabla...znajomy podpowiada by znaleźć kabel, odciąć i zrobić zwarcie by komputer lub alarm widział,że obwód niby zamknięty czyli maska zamknięta...hmm tak dokładnie to coś jest z tym samym mikroswitchem ale nie wiem jak to ''jeść''... wiem tylko, że potraktowałem go woda z myjki ale nie było to zbyt wiele, jednak wystarczyło....błąd wyraźnie pokazuje,że nie obwód mimo zamkniętej klapy jest niezamknięty :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Nie wiem jak u was ale u mnie można ustawić zakres czujności alarmu(im większy tym byle co go włącza)

Może trzeba tam poregulować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest alarm fabryczny. W VAG jest taka możliwość regulacji czułośći ?? czy jak to zrobić ?? Chociaż wydaje mi się, że może to być w moim przypadku z czymś innym związane bo dlaczego nieraz jest długi czas spokój a później nie jestem w stanie nad tym zapanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Nie wiem jak u was ale u mnie można ustawić zakres czujności alarmu(im większy tym byle co go włącza)

Może trzeba tam poregulować??

Jak tego dokonać?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można w Interior monitoring [45] /adaptacje/kanał 01 -czułość czujnika,ale chyba tylko wewnętrznych,na słupkach-możesz sprawdzic-najwyżej powrócisz do poprzedniej wartości,jak będzie dalej to samo,wartość domyślna-100% :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sobie z tym nie radzę (dyskoteka cały czas) więc zamykam samochód z centralnego podnoszę klapę i odłączam akumulator to chyba jedyne rozwiązanie żeby mi nie zjadło energii na rozruch silnika.

Może jakiś czujnik padł, sterownik wiem, że na forum się o tym nie pisze ale gdyby ktoś chciał się podzielić wiedzą w tym temacie to będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli fabryczny alarm-to vag ,kasowanie błedów i po następnym włączeniu się alarmu-ponownie vag i paytrzysz,jaki czujnik uruchomił alarm-będzie pokazane w postaci błędu,który czujnik uruchomił alarm-i wtedy wiesz ,gdzie szukać... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można w Interior monitoring [45] /adaptacje/kanał 01 -czułość czujnika,ale chyba tylko wewnętrznych,na słupkach-możesz sprawdzic-najwyżej powrócisz do poprzedniej wartości,jak będzie dalej to samo,wartość domyślna-100% :wink4:

Wewnętrzne czujniki mogę wyłączyć przyciskiem je odłączającym i po sprawie, ale pytałem o ogólną czujność o ile można ja przykręcić, ale chyba nie masz tu pewności więc takie próbowanie w ciemno to wiesz...VAG mi pokazuje wyraźnie czujnik maski i w zamku maski jest takowy- coś jak mikroswitch, jednak żadnego kabelka nie widzę i nie mam pojęcia jak go podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...