Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wężyki od sterowania podciśniniem ( jaki , gdzie kupujecie)


zielony04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zauważyłem ze na kilku wężykach od podciśnienia zszedł oplot.

Przy okazji stwierdziłem że jak się zbutuje silnik ( gaz w podłogę) tak jak do logów dynamicznych to mam spore przymulenie w pewnym zakresie obrotów. Silnik po przymuleniu "wstaje bez gaszenia" Ze względu że mam niedawno wymienianą turbinę obstawiam te wężyki lub sterownik N75.

Moje pytanie to czy można gdzieś kupić owe wężyki. Stosowanie wężyków paliwowych to średnie rozwiązanie ponieważ szybko schodzi z nich oplot i stają się miękkie ( nie spełniają swojej funkcji)

W ASO mają chore ceny 80zł/mb

Może ktoś wie gdzie kupić te wężyki ( proszę o linka)

Tylko proszę nie pisać abym zrobił logi dynamiczne ( zrobię je w wolnej chwili a wężyki i tak muszę wymienić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam te : http://www.re5pect.pl/index.php?cat_id=138

są silikonowe, wewnętrznie wzmacniane, bez zewnętrznego oplotu co ułatwia ewentualne znalezienie pęknięcia/nieszczelności a cena jest przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a w kolorze czarnym są gdzieś dostępne? Szukałem po sklepach i.. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem na allegro od gościa miał na metry identyczne jak ori miał rozmiary 3,2 4 i 5 mm

gośc nazywa sie sosolo i ma po 9,5 zł za metr

Pozdrawiam

Dałem namiar na tą aukcję swojemu mechanikowi ( on też jest zainteresowany) . Mówi że prawdopodobnie miał te wężyki u siebie i coś mu nie przypadły do gustu ( nie pamięta dokładnie ale po pewny czasie schodził z nich oplot lub się załamywały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem po 1 metrze z każdego ale zużyłem tylko 4 i 5 mm (nie wymieniałem od EGR bo wymieniałem 2 miesiące temu) jak coś to dolicz jeszcze długość tego do EGR

czyli 3 metry w sumie 1 metr 4 mm i 2 metry 5 mm ale zobacz u siebie najdłuzsze odcinki poszły do turbo od N75 i od N18 do EGR. A oplot wydaje sie solidny i nie załamują sie.A jak masz w poblizu ASO fiata jak kolega Shade pisał to możesz zakupic tam

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyki w oplocie są do bani. Wystarczy raz czy dwa razy go ściągnąć i później założyć i już na końcu zostaje goły wąż gumowy. Dużo lepsze i na dłuższą metę bardziej opłacalne są te, które kolega "Sztomel" proponował, czyli silikonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli do AFN sa wezyki 4mm i 5mm ? ale co srednica calego wezyka czy tego promienia ;] dzis bylem zamowic i koles mial tylok 5 mm i 3,2 i ze to niby standardowe a tu piszecie ze sa 3,2 4mm 5mm i 6mm? i sie gubie juz ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do AFN kupiłem 1 metr (4mm) i 1 metr (5mm) i wystarczyło na styk na wymianę wszystkich przewodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wyrzuciłem wszystkie gumowe i zastosowałem teflonowe z firmy Festo. Na allegro można znaleźć. Jestem bardzo z nich zadowolony. Założyłem nawet biało przezroczyste, mocniejsze, na przepływach od wtryskiwaczy. Śmigam na nich już ponad rok i jest :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...