Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zapala się Airbag


YOGI3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem polega na tym że po włączeniu zapłonu kontrolka airbag kaśnie jak zwykle natomiast po 10 min jazdy zapala sie znowu. Błąd jaki się pojawia to cos związane ze sterownikiem airbag, ale dokładnie juz nie pamiętam. Czy jest ktoś z WMA kto ma sprzęt i pojęcie żeby usunąc ten błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno nie poduchy w siedzeniu, ten temat przerabiałem juz w B5. Bład wynika z niepoprawnego VINu. Taki błąd pokazuje sie w AIRBAG i jak sprawdzałem klimatyzacje to też taki sam błąd sie wyświetlił. Jeszcze było cos związane z imobilajzerem ale juz nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno nie poduchy w siedzeniu, ten temat przerabiałem juz w B5. Bład wynika z niepoprawnego VINu. Taki błąd pokazuje sie w AIRBAG i jak sprawdzałem klimatyzacje to też taki sam błąd sie wyświetlił. Jeszcze było cos związane z imobilajzerem ale juz nie pamiętam.

Może to pomoże:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=125226.0

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki steve69 ale juz to czytałem, a w sumie to wszystko przeczytałem co jest na forum w tym temacie. Próbowałem juz zaadaptować VIN jednym urządzeniem i niestety sie nie udało. Szukam więc magików z WMA kto by był w stanie to zrobić.

Próbowałem VAG 5053 i w kanale 081 nie można wpisać wartości 02905 tylko wybrać od 0 do 295

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki steve69 ale juz to czytałem, a w sumie to wszystko przeczytałem co jest na forum w tym temacie. Próbowałem juz zaadaptować VIN jednym urządzeniem i niestety sie nie udało. Szukam więc magików z WMA kto by był w stanie to zrobić.

Próbowałem VAG 5053 i w kanale 081 nie można wpisać wartości 02905 tylko wybrać od 0 do 295

Napisz kolego dokładny nr.oraz opis błędu VAG... najlepiej zrób screna i wrzuć w temat

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz kolego dokładny nr.oraz opis błędu VAG...

00474.Control Module for Immobilizer

01794.Control Module Incorrect Vehicle Identification Number (VIN)

Ponawiam pytanie. Czy ktoś już się spotkał z takim problemem i jest w stanie mi pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego jest to samo a oprócz tego nie ma 2 poziomów FISa. Może ktoś już rozwiązał ten problem. Dodam że pojawiło mu się to od rozładowanego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w moim B6: po kilku minutach jazdy zaświeca się kontrolka AIRBAG, po wyłączeniu silnika kontrolka gaśnie.

Komunikat

CODE001:

00474 Control Module sporadic for Immobilizer

CODE002:

01794 Control Module sporadic Incorrect Vehicle Identification Number (VIN)

Znajomy elektryk powiedział, że to typowy błąd wyskakujący po korektach licznika. Problem znał z A3 ale podejrzewa, że w A4 jest podobnie. Niestety nie wiedział jak to skorygować, ma zaczerpnąć informacji i mam do niego podjechać w czwartek :(

Wie ktoś może jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dosc znany w A3,A4,A6 wiele razy poruszany temat w sieci. Problem pojawia sie najczesciej gdy "zdechnie" akumulator. Otoz ECU komunikuje sie z IMMO po przez zegary, jezeli wyladowanie akumulatora spowodowalo calkowite lub czesciowe wykasowanie nr.VIN w pamieci zegarow wtedy pojawia sie (po ok. 10 min) blad sygnalizujacy wlasnie niesprawnosc AIRBAGow. Towarzyszy temu najczesciej tez ograniczenie funkcji komputera pokladowego.

Musisz znalezc w PL kogos, kto naprawia zegary (zaprogramuje ci je na nowo) i bedzie hulalo. Tu w DE sa ludzie ktorzy sie tym specjalizuja np: tu

http://www.kfzpix.de/audi/audi-a4/audi-a4-b6/airbagfehler-kombiinstrument.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Muskel1 za odpowiedź, teraz przynajmniej mniej się przejmuję, że ktoś licznik kręcił :> Może faktycznie akumulator padł poprzedniemu właścicielowi.

Będę szukał kogoś w okolicach Krakowa kto naprawia liczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem to problem pojawial sie w rocznikach do 09.2003 pozniej zostalo to poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem to problem pojawial sie w rocznikach do 09.2003 pozniej zostalo to poprawione.

Chyba nie ponieważ ja mam ten problem a auto jest po 09.03. U mnie zaczeła sie zapalać po zabawie vagiem i korekcie licznika a nie po rozładowanym akumulatorze jak u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem to problem pojawial sie w rocznikach do 09.2003 pozniej zostalo to poprawione.

Chyba nie ponieważ ja mam ten problem a auto jest po 09.03. U mnie zaczeła sie zapalać po zabawie vagiem i korekcie licznika a nie po rozładowanym akumulatorze jak u innych.

Jezeli czytales dokladnie to pewnie wyczytales, ze problem dotyczyl aut do rocznika 09.2003 przy odlaczeniu lub rozladowaniu akumulatora, a nie jak w Twoim przypadku przez "nieudolne" poslugiwanie sie programem diagnostycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skuczor uporales sie juz ze swoim problem?? Jezeli tak to napisz co bylo??

Dawno nie zaglądałem na ten wątek dlatego tak późno odpowiadam.

Tak, uporałem się tzn. okazało się tak jak pisał Muskel1 - problem z VIN. Nie pamiętam dokładnie ale ten numer zapisany jest chyba w 2 lub 3 różnych miejscach w Audi (oczywiście chodzi mi o moduły elektroniczne a nie tabliczki na nadwoziu :) ). W każdym miejscu numer musi być oczywiście taki sam. Nie wiem co było przyczyną ale u mnie te numery nie były zgodne - albo padnięty wcześniej akumulator albo ktoś grzebał przy liczniku.

Mój znajomy elektryk nie był w stanie tego skorygować ale wziął auto do swojego kumpla bardziej obytego z Audi i problem usunął. Nie byłem obecny przy korygowaniu tego VIN więc jakiś konkretnych wskazówek nie udzielę.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to dowiem się o adres tego mechera - gdzieś w okolicach Bochni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uporałem sie z tym problemem. U mnie w liczniku zamiast vinu były esy floresy, przyuczenie vagiem nie pomogło ale elektronik z mojego miasta się z tym uporał w inny sposób. Problem pojawił się po korekcie licznika (podobno ten typ tak ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś musiałem wymienić zegary bo padł mi fis. I ta sama usterka. Mój fachowiec powiedział że to dlatego ze VIN w sterowniku airbag jest inny od tego w zegarach. Mam wyjąć moduł i mi nadpisze na taki jak w zegarach. Czy to może być powód świecenia kontrolki? Czy w takiej sytuacji poduchy działają prawidłowo? Fachowiec powiedział że poduchy są ok. Czy ktoś może to potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli VIN jest zle przyuczony.... pojawia się bład... ktory o tym wyraznie mowi... sprawdz VCDSem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem identyczny problem co Ty, zaświecala sie kontrokla AirBag po ok 10min, ale poradziłem z tym..Najpierw sprawdziłem i przeczysciłem kostki pod siedzeniem i zobaczyłem czy nie są kable gdzieś uszkodzone, potem VCDS AirBag>adaptacja i bodajże kanał 81> potem wpisałem kod 02905 (ponowne przyuczenie ViN-u)> testuj> zapisz POMOGŁO! kontrokla zgasła i juz sie nie swieci nawet po 2 h....

a wszystko bylo przez niepotrzebne grzebanie tanimi programami przy liczniku, tj. proba odczytu przebiegu i jego zmiany....

Zaznaczam ze poslugiwalem sie najnowszym VCDS-em ver 11.11.3 - i wkoncu po 2 miesiacach problem ustał.. Miałem taki zwykly program i nie poradził niestety i jak wyzej pisali nie dało sie wpisac tej wartosci. Podjedz kolego do kogos z ori programem i mysle ze poradzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...