Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Dziwnie parujace szyby


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problemik, jak jest cieplo na polu to potrafia mi czasem zaparowac szyby nawet jesli jest sucho na zewnatrz. Pomaga uzycie klimy ale czasem nie chce jezdzic z wlaczona. Ktos wie czemu tak sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi czasem parują szyby ale z zewnątrz (tylko przednia) , to dopiero ewenement :P Najlepsze jest to że paruje centralnie na wysokości wzroku i uja widać , trzeba wycieraczki odpalać , strasznie mnie to wk***ia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ono to jest normalne jak katujesz szybe bardzo zimnym powietrzem - roznica temp i para wodna z powietrza (zewnatrz) zmienia stan skupienia i mgielka osiada na szybce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak nie jest , w innych samochodach tego nie było , przy temp na dworze np.28 w samochodzie ustawione 22 nie powinno tak sie dziać a sie dzieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak chcesz to nawet mozna to prosciej wyjasnic:

Układ termodynamiczny(powietrze!szyba!powietrze) przechodzi od jednego stanu równowagi do drugiego bez udziału czynników zewnętrznych (a więc spontanicznie), to jego entropia zawsze rośnie. Wzrost entropii jest kompensowany wprost proporcjonalnie do roznicy cisnien miedzy wnetrzem osrodka a otoczeniem ukladu. Na styku ukladow tworzy sie para osiadajac na ukladzie o mniejszej (paradoksalnie) ronicy potencjalow. Ot i cale wyjasnienie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ono mam dokladnie to samo.

hmmmm wczoraj po raz pierwszy to samo mi się przytrafiło, ale dzięki prostemu wyjaśnieniu Letallec'a, juz wiem OCB!! :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w B6 ale tylko do końca tygodnia bo pozbywam się mojej niuni i już za nią płaczę. Chyba z żalu bedę cały tydzien :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba jeździć na włączonej sprężarce klimy i wtedy powietrze będzie osuszane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oniak - dzieje sie tak caly czas, czy tylko na poczatku jak chlodzisz rozgrzane auto?

Zawsze zawsze inaczej bym nie pisał bo to oczywiste .

Za zimne pow leci na przednią szybe , albo dysze są źle skierowane.

Hack piszemy teraz o parowaniu szyby z zewnątrz przy włączonej klimie i małej różnicy temperatur ufff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzieje się zarówno to co u Gamlinga jak i u Ono.

to drugie to rzeczywiście ze zbyt zimnego nawiewu i to mnie nie dziwi.

A pierwsza sprawa to zapewne klima do czyszczenia i filtr do wymiany miałem to samo w służbowym Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to dziwi i wq bo w innych samochodach tak sie nie dzieje , jest coś nie dopracowane i tyle.

Może zatkam te wyloty na desce i już , wtedy pewnie źle będzie działała klima 2 strefowa ale i tak najczęściej mam połączone guziki od Temp.

No nic potestuje i dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to dziwi i wq bo w innych samochodach tak sie nie dzieje , jest coś nie dopracowane i tyle.

Aaaaaaaaa szukasz problemu tam gdzie go niema. Fizyka z chemia i tyle, natury nie oszukasz.

W służbowym Combo w pewne dni (szczególnie pod wieczór) też tak jest a co najlepsze to dokładnie tam gdzie są lusterka i wtedy nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe co mówisz bo w czterech BMW którymi dużo latałem tak sie nie działo w A6 tak sie nie dzieje w dwoch modelach seata leona też tak sie nie dzieje , jakoś oszukali fizyke chyba ? hyhyhy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W duzym fiacie i 126p to bylo notoryczne, tak wiec oni tez fizyke oszukiwali? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oniak u mnie ta sama historia... szczególnie wieczorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...