Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tarcze + klocki


efraim

Rekomendowane odpowiedzi

grubość to 12,4 i 12,6

Na złom bo maja poniżej 13mm i nie kwalfikują sie do dalszej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Sołtys85 ma racje :good: :good: :good:

nadają sie tylko do huty :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze już poszły się paść..

Ma też kilka pytań:

1.Dlaczego te tarcz mają znaczek audi tj. OOOO oraz numer części, a sprzedawane na allegro już nie? Czy dlatego, że to jest oryginał, a tam to zamienniki ? Może jakbym kupił w ASO to też byłby taki znaczek ?:)

tarcza_audi.jpg

2. Ile tyś km średniego "normalnego" użytkowania wytrzymują tarcze hamulcowe?

3. Na rozpisce części przedniego układu hamulcowego są także wymienione w pozycji 17 i 18 pasta i smar litowy. Do czego one służą?

4.Czy smaruje się te "rowki" w który przesuwa się klocek hamulcowy?

tarcza_audi2.jpg

4. Czy do mojego zestawu hamulców (na zacisku jest napis ATE) będzie pasował taki klocek (moje klocki nie mają żadnego kabelka)?

Czy ta cena jest dobra? Widzę, że są tańsze, a z drugiej strony zadzwoniłem do intercarsu a tam mi zaśpiewali ok 360zł za ATE.

http://www.allegro.pl/item1050800941_klocki_ate_przod_audi_a4_vw_passat_1_8_2_4_2_8_1_9.html

Numer katalogowy ATE:

13.0460-7077.2

Szerokość [mm]: 156,3

Wysokość [mm]: 74

Grubość [mm]: 19,8

System hamulcowy: ATE

Bez czujnika zużycia

Oznaczenie kontrolne: E1 90R-01084/102

Strona pasowania: oś przednia

tarcza_audi3.jpg

Edit:

Doczytałem właśnie, że w książce audi radzą aby nie czyścić ostrymi narzędziami miejsc gdzie przesuwa się klocek, a jedynie szczotką z miekkim drutem i spirytusem :D :D :D

Ciekawe jak miałem usunąć tą całą rdzę?! Ja u siebie zdrapałem wszystko do gołego metalu i wyrównałem drobnym papierem ściernym. Czy to znaczy, że teraz mam to jeszcze zabezpieczyć przed korozją i pomalować? A Wy jak to zrobiliście u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, czy jak nie założyłem tarczek abs z tyłu i świeci mi się kontrolka abs, to czy mają prawo mieć bicie przednie tarcze przy hamowaniu z dużej prędkości??? Teraz ABS nie działa. Tarcze przednie nie są zwichrowane, zawieszenie sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna to mi jakąs bryndze chyba wcisneli klocki jakiś Hart do Aid 80/90 tarcze Gerling jakies takie cienkie 13mm hm jutro chyba wymiana mnie czeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna to mi jakąs bryndze chyba wcisneli klocki jakiś Hart do Aid 80/90 tarcze Gerling jakies takie cienkie 13mm hm jutro chyba wymiana mnie czeka :)

W ciągu 7 dni możesz oddać nieużywany towar bez podania przyczyny. I tak polecam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna to mi jakąs bryndze chyba wcisneli klocki jakiś Hart do Aid 80/90 tarcze Gerling jakies takie cienkie 13mm hm jutro chyba wymiana mnie czeka :)

W ciągu 7 dni możesz oddać nieużywany towar bez podania przyczyny. I tak polecam zrobić.

Jeżeli kupował w sklepie (a nie przez internet) to sprzedawca nie musi przyjmować towaru z powrotem ale na pewno wymieni ci na inny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was, mam pytanko : do avanta 1.9tdi 110 z 97r jaki komplecik na przód i tył polecacie i co jeszcze warto wymienić przy hamulcach...??? Szykuje mi się wymianka i taki koleś mi powiedział że za 1000 zł mi wymieni przód i tył wraz z klockami. Co wy na to?? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy co tam wrzuci

u mnie koszt materialu tj;

klocki, tarcze i lozyska 800zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...