Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tarcze + klocki


efraim

Rekomendowane odpowiedzi

no to przyjrzyj sie im dokładnie

No myślę że jak by były inne to by nie pasowały w zaciski i jarzma :)

jezeli masz dostep do katalogu Ferodo, jest dostepny w InterCars-ie

to mozesz porównac sobie obydwa klocki

gwarantuje Ci ze bedziesz mocno zaskoczony

druga sprawa to róznice w budowie tłoczka w zacisku, tez sa minimalnie inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przyjrzyj sie im dokładnie

No myślę że jak by były inne to by nie pasowały w zaciski i jarzma :)

jezeli masz dostep do katalogu Ferodo, jest dostepny w InterCars-ie

to mozesz porównac sobie obydwa klocki

gwarantuje Ci ze bedziesz mocno zaskoczony

Aż z ciekawości podjadę do InterCarsu i porównam jeden i drugi na żywo leżące koło siebie, ale mówili że jedne i drugie będą pasować także mój wybór i powiedzieli mi to w 3 różnych sklepach (w InterCarsie też) do których dzwoniłem żeby porównać ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje przy tym codziennie i wiem o czym pisze

katalog IC-su ma mase błędów i dopuszcza elementy zblizone

co jest oczywistym błedem przy wymianie podzespołów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił bo nie widziałem ich leżących obok siebie ale taki błąd to jest dość spory błąd a dopuszczanie różnych elementów to nawet więcej niż zwykły błąd :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale taki błąd to jest dość spory błąd a dopuszczanie różnych elementów to nawet więcej niż zwykły błąd :wink4:

rozumiesz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

pojechałes Kolego po bandzie :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany kupiłem i zamontowałem nowe tarcze Mikoda i klocki abs plus łożyska optimal i teraz zczaiłem że na starj tarczy jest pierścień ABS a na nowej nie mam i abs mi się świeci :kwasny: Co mam teraz zrobić? Da się dokupić ten pierścień? W starych tarczach jest on na stałe zamocowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczkę ABS można wybić ze starych tarcz, ostrożnie popukaj wybijakiem przekładając go przez otwory na śruby w kolejności takiej jak się dokręca śruby. Cały bajer jest w tym aby po ponownym nabiciu na nowe tarcze czujnik ABS przy obrocie tarczą zawsze był w tej samej odległości od tarczki ABS. Regulację odległości od tarczki robisz za pomocą przesuwania czujnika. Jeżeli czujnik będzie za daleko na całym obwodzie to ABS zapali ci się zaraz po wyjechaniu z garażu. Jeżeli czujnik będzie nierównomiernie oddalony od tarczki w trakcie jej obracania to ABS zapali ci się powiedzmy przy 120km/h. Przerabiałem to w B5. Mam nadzieję że nie pozbyłeś się starych tarcz z tarczkami ABS ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczkę ABS można wybić ze starych tarcz, ostrożnie popukaj wybijakiem przekładając go przez otwory na śruby w kolejności takiej jak się dokręca śruby. Cały bajer jest w tym aby po ponownym nabiciu na nowe tarcze czujnik ABS przy obrocie tarczą zawsze był w tej samej odległości od tarczki ABS. Regulację odległości od tarczki robisz za pomocą przesuwania czujnika. Jeżeli czujnik będzie za daleko na całym obwodzie to ABS zapali ci się zaraz po wyjechaniu z garażu. Jeżeli czujnik będzie nierównomiernie oddalony od tarczki w trakcie jej obracania to ABS zapali ci się powiedzmy przy 120km/h. Przerabiałem to w B5. Mam nadzieję że nie pozbyłeś się starych tarcz z tarczkami ABS ;-)

właśnie wybiłem je a teraz dopiero przeczytałem :disgust: i jedna pękła trochu :evil: da się może takie nówki kupić?

Gdzie jest czujnik ABS w tylnych kołach? Czy teraz nie mam absu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trochę pękła to nie problem bo one niczym nie są obciążone i oprócz tarczy z niczym się nie stykają, po prostu zmieniają pole magnetyczne generowane przez czujnik. A czujnik na pewno masz, poszukaj czarnego kabelka od wewnętrznej strony osadzenia tarczy, zresztą jak sciągniesz tarczę to go widać (taki wbity walec o średnicy 1,5 cm, z błyszczącym metalem po środku). Wysuwa się go a nie wykręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trochę pękła to nie problem bo one niczym nie są obciążone i oprócz tarczy z niczym się nie stykają, po prostu zmieniają pole magnetyczne generowane przez czujnik. A czujnik na pewno masz, poszukaj czarnego kabelka od wewnętrznej strony osadzenia tarczy, zresztą jak sciągniesz tarczę to go widać (taki wbity walec o średnicy 1,5 cm, z błyszczącym metalem po środku). Wysuwa się go a nie wykręca.

a czy może mi przez to teraz trząść autem przy hamowaniu z większych prędkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie :)

Czy z tymi tarczami będę mógł jeszcze pojezdzic troche? Martwi mnie jedynie ten zardzewiały brzeg tarczy, który jest na dodatek cienszy niz reszta tarczy takze klocek do niego nie dochodzi :/

Zdjcie0013.jpg

Zdjcie0015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i lepiej, ale pytanie czy trzeba ?

ja bym wymienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie hamujesz za czesto i za mocno, tzn przemieszczasz sie a nie jezdzisz :wink4: i nie wibruje Ci nic jak przyhamujesz mocniej.. to mozesz zostawic i wymienic je za 5tkm. Jak juz zdjales to ja bym wymienil.

Z drugiej strony dziwne ze az tak brzeg tarczy skorodował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej wygląda mi to na taki odlew a nie na korozję....wewnatrz tarczy jest to samo...

Można by spróbowac przetoczyc - zależy ile ich zostało...wtedy możesz jeszcze troche pojeździc

choc mimo wszystko ja bym wymienił - bezpieczeństwo nie ma ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocek nie pracował na calej powierzchni tarczy

prawdopodobnie był zapieczony w jarzmach i dlatego teraz tak to wyglada

jaką gruboś maja tarcze ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...