Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] A4 B7 S-Line -> Silver Arrow aka Silber Pfeil :)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

... na szafie 231km/h na GPS 228 km/h...

Pisał o szafie i GPS, nic nie wspominał o vagu :mysli: mgtan możesz uściślić ten pomiar :wink4:

Opublikowano

Bardzo łądny avancik, i co najaważniejsze zdrowy jak ryba :naughty:

U mnie w golfie różnica w prędkości na liczniku i na GPS przy 220km/h wynosiła ok. 5-6 km/h ostatnio. :evil:

Opublikowano

U mnie w golfie różnica w prędkości na liczniku i na GPS przy 220km/h wynosiła ok. 5-6 km/h ostatnio. :evil:

U mnie zarówno w B6 jak i B7 powiżej 210 km/h zawyża prawie 10, powyżej 230 km/h w B7 więcej niż 10. Sprawdzone organoleptycznie :)

Sorki za OT.

Opublikowano

Przy licznikowych 100 km/h na telefonie z GPS widzę 92-93 km/h

Opublikowano
  • Autor

jak mystic napisal ze licznik napewno przeklamuje i nie wieze ze licznik do gpsu tylko roznica 3 km chyba ze ma inne kola ustaione to moze tak byc zalezy co ma wbite pod wielkosc kol jak ma inne jak ustawione moze sie zgadzac ze roznica maleje

ja mysle ze moje pudlo przy powyzej 200 to tak 10km sobie doklada leciutko na liczniku w porownaniu do gpsa

ale nawet mimo tego i tak sie ciesze ze pudlo daje rade :)) [br]Dopisany: 25 Styczeń 2011, 18:25_________________________________________________

Bardzo łądny avancik, i co najaważniejsze zdrowy jak ryba :naughty:

U mnie w golfie różnica w prędkości na liczniku i na GPS przy 220km/h wynosiła ok. 5-6 km/h ostatnio. :evil:

a dziekuje :))

mam na niego lekarstwo zeby byl zdrowy widac na zalaczonym zdjeciu :))

Opublikowano

... na szafie 231km/h na GPS 228 km/h...

Pisał o szafie i GPS, nic nie wspominał o vagu :mysli: mgtan możesz uściślić ten pomiar :wink4:

GPS Auto mapa pokazywła 228, a szafa 231 przy 235/40/18. O takich danych mówie. VAGa nie mam.

Przy oponach 235/45/17 różnice były większe.

Przy 18stkach jest bardzo dokładnie. Jak zmieniłem na ziomwe 205tki na 16 calach, odstępstwa miedzy szafą a GPS są 5km/h przy 120 km/h, 3 km/h przy 140 i potem chyba 4 km/h przy 160... więcej nie dylowałem i nie pamiętam bo potem już mnie nie bawiło sprawdzanie różnic.

Opublikowano
  • Autor

o tym mowilem ze jak masz 16tki wpisane w gps a jedziesz na 18tkach to wiadomo ze roznica bedzie mala bo szybciej jedziesz ze wzgledu na srednice kola do obrotu

a teraz kilka osobistych obserwacji co do tankowanego paliwa

ta predkosc mialem na aral ultimate diesel na normlanym aralu tez dobrze auto pracje

jet tez ma dobre paliwo chyba nawet aral jest dostawca

niestety mam co do paliwa z shella troche mieszane uczucia nie tankuje tam juz bo mi auto jakos smiesznie pracuje i nawet po tym shellu super diesel bylo jakos dziwnie niby ma moc a nie ma jak byc powinno i na wolnych obrotach glosniej pracuje jak na aralu czy jet

teraz tankuje tylko na jet i aral i to na tych ktore nie dolewaja biodiesla do paliwa

prawo zezwala dolewanie do 7% biodiesla a to jest niestety dla pompy vp44 bardzo niezdrowe o wtryskach nie mowiac

oczywiscie karmie go przy kazdym tankowaniu polskim zdrowym mixolkiem :))

Opublikowano

o tym mowilem ze jak masz 16tki wpisane w gps a jedziesz na 18tkach to wiadomo ze roznica bedzie mala bo szybciej jedziesz ze wzgledu na srednice kola do obrotu

GPS jest zewnętrzny i nie wpisuje się w nim średnicy koła, on wylicza na podstawie zmian pozyji w kilku płaszczyznach, to nie RNS-E który oblicza pozycje po obrocie koła z ABS i ulicy jak wiedziesz do tunelu. Przy RNS-E ma to znaczenie.

RNS-E nie pokazuje zresztą prędkości - przynajmniej u mnie.

Opublikowano

GPS jest zewnętrzny i nie wpisuje się w nim średnicy koła, on wylicza na podstawie zmian pozyji w kilku płaszczyznach

Dokładnie tak jak piszesz, natomiast niestety liczniki w B6/B7 zawyżają b.mocno :kwasny:

Opublikowano

GPS jest zewnętrzny i nie wpisuje się w nim średnicy koła, on wylicza na podstawie zmian pozyji w kilku płaszczyznach

Dokładnie tak jak piszesz, natomiast niestety liczniki w B6/B7 zawyżają b.mocno :kwasny:

no tak, to miałem przy 235/45/17... na 235/40/18 mam pomiar jak pisałem, szafa 231, GPS 228.

Opublikowano

Zrobiliśmy niezły śmietnik brysiowi, mam nadzieję, że się nie pogniewa jak zapytam jeszcze czy ktoś wie pod jakim kanałem i jakie kodowanie by zmienić rozmiar opon, aby licznik wskazywał w miarę dokładną prędkość ?

Opublikowano

http://en.openobd.org/audi/rns.htm#56_rnse

-> Channel 001 (Tire Circumference)

The tire circumference is beeing adapted in "mm", a tire circumference table can be found here: http://en.openobd.org/audi/rns.htm#tires

Opublikowano

http://en.openobd.org/audi/rns.htm#56_rnse

-> Channel 001 (Tire Circumference)

The tire circumference is beeing adapted in "mm", a tire circumference table can be found here: http://en.openobd.org/audi/rns.htm#tires

:good: zaraz idę kodować u siebie :)

Opublikowano

dokładnie. i tymi kodami mam ustawione tez u siebie i jest gites :-)

Opublikowano

Ale jedna rzecz: to kodowanie dotyczy RNS .... Tylko ....

Opublikowano

Ale jedna rzecz: to kodowanie dotyczy RNS .... Tylko ....

Miałem jakieś dziwne koła wpisane z kodem 1965 :mysli: na zimowych mam 225/45/19 więc 2010.

Pisaliście wcześniej, i nawet FLY chyba kiedyś wspominał, że RNS-E mam możliwość wyświetlania prędkości z GPS :mysli: przyznam szczerze, że nie widziałem takiej opcji w moim rnsie :mysli:

Opublikowano

Ale jedna rzecz: to kodowanie dotyczy RNS .... Tylko ....

Miałem jakieś dziwne koła wpisane z kodem 1965 :mysli: na zimowych mam 225/45/19 więc 2010.

Pisaliście wcześniej, i nawet FLY chyba kiedyś wspominał, że RNS-E mam możliwość wyświetlania prędkości z GPS :mysli: przyznam szczerze, że nie widziałem takiej opcji w moim rnsie :mysli:

w engeneering mode

Ale jedna rzecz: to kodowanie dotyczy RNS .... Tylko ....

dokładnie

Opublikowano

Pisaliście wcześniej, i nawet FLY chyba kiedyś wspominał, że RNS-E mam możliwość wyświetlania prędkości z GPS :mysli: przyznam szczerze, że nie widziałem takiej opcji w moim rnsie :mysli:

w engeneering mode

Możesz jaśniej :wink4:

Opublikowano

no włąsnie... jaśniej :)... gdzie to co to?

Opublikowano

naciskasz klawisz navi, potem trzymasz ok. 8 sek. lewy górny klawisz nad pokrętłem, po czym trzymasz przez ok. 8 sek prawy górny przycisk nad pokrętłem.

Pzdr

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.