Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] A4 B7 S-Line -> Silver Arrow aka Silber Pfeil :)


Brysio

Rekomendowane odpowiedzi

... na szafie 231km/h na GPS 228 km/h...

Pisał o szafie i GPS, nic nie wspominał o vagu :mysli: mgtan możesz uściślić ten pomiar :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łądny avancik, i co najaważniejsze zdrowy jak ryba :naughty:

U mnie w golfie różnica w prędkości na liczniku i na GPS przy 220km/h wynosiła ok. 5-6 km/h ostatnio. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w golfie różnica w prędkości na liczniku i na GPS przy 220km/h wynosiła ok. 5-6 km/h ostatnio. :evil:

U mnie zarówno w B6 jak i B7 powiżej 210 km/h zawyża prawie 10, powyżej 230 km/h w B7 więcej niż 10. Sprawdzone organoleptycznie :)

Sorki za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy licznikowych 100 km/h na telefonie z GPS widzę 92-93 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mystic napisal ze licznik napewno przeklamuje i nie wieze ze licznik do gpsu tylko roznica 3 km chyba ze ma inne kola ustaione to moze tak byc zalezy co ma wbite pod wielkosc kol jak ma inne jak ustawione moze sie zgadzac ze roznica maleje

ja mysle ze moje pudlo przy powyzej 200 to tak 10km sobie doklada leciutko na liczniku w porownaniu do gpsa

ale nawet mimo tego i tak sie ciesze ze pudlo daje rade :)) [br]Dopisany: 25 Styczeń 2011, 18:25_________________________________________________

Bardzo łądny avancik, i co najaważniejsze zdrowy jak ryba :naughty:

U mnie w golfie różnica w prędkości na liczniku i na GPS przy 220km/h wynosiła ok. 5-6 km/h ostatnio. :evil:

a dziekuje :))

mam na niego lekarstwo zeby byl zdrowy widac na zalaczonym zdjeciu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na szafie 231km/h na GPS 228 km/h...

Pisał o szafie i GPS, nic nie wspominał o vagu :mysli: mgtan możesz uściślić ten pomiar :wink4:

GPS Auto mapa pokazywła 228, a szafa 231 przy 235/40/18. O takich danych mówie. VAGa nie mam.

Przy oponach 235/45/17 różnice były większe.

Przy 18stkach jest bardzo dokładnie. Jak zmieniłem na ziomwe 205tki na 16 calach, odstępstwa miedzy szafą a GPS są 5km/h przy 120 km/h, 3 km/h przy 140 i potem chyba 4 km/h przy 160... więcej nie dylowałem i nie pamiętam bo potem już mnie nie bawiło sprawdzanie różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym mowilem ze jak masz 16tki wpisane w gps a jedziesz na 18tkach to wiadomo ze roznica bedzie mala bo szybciej jedziesz ze wzgledu na srednice kola do obrotu

a teraz kilka osobistych obserwacji co do tankowanego paliwa

ta predkosc mialem na aral ultimate diesel na normlanym aralu tez dobrze auto pracje

jet tez ma dobre paliwo chyba nawet aral jest dostawca

niestety mam co do paliwa z shella troche mieszane uczucia nie tankuje tam juz bo mi auto jakos smiesznie pracuje i nawet po tym shellu super diesel bylo jakos dziwnie niby ma moc a nie ma jak byc powinno i na wolnych obrotach glosniej pracuje jak na aralu czy jet

teraz tankuje tylko na jet i aral i to na tych ktore nie dolewaja biodiesla do paliwa

prawo zezwala dolewanie do 7% biodiesla a to jest niestety dla pompy vp44 bardzo niezdrowe o wtryskach nie mowiac

oczywiscie karmie go przy kazdym tankowaniu polskim zdrowym mixolkiem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym mowilem ze jak masz 16tki wpisane w gps a jedziesz na 18tkach to wiadomo ze roznica bedzie mala bo szybciej jedziesz ze wzgledu na srednice kola do obrotu

GPS jest zewnętrzny i nie wpisuje się w nim średnicy koła, on wylicza na podstawie zmian pozyji w kilku płaszczyznach, to nie RNS-E który oblicza pozycje po obrocie koła z ABS i ulicy jak wiedziesz do tunelu. Przy RNS-E ma to znaczenie.

RNS-E nie pokazuje zresztą prędkości - przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS jest zewnętrzny i nie wpisuje się w nim średnicy koła, on wylicza na podstawie zmian pozyji w kilku płaszczyznach

Dokładnie tak jak piszesz, natomiast niestety liczniki w B6/B7 zawyżają b.mocno :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS jest zewnętrzny i nie wpisuje się w nim średnicy koła, on wylicza na podstawie zmian pozyji w kilku płaszczyznach

Dokładnie tak jak piszesz, natomiast niestety liczniki w B6/B7 zawyżają b.mocno :kwasny:

no tak, to miałem przy 235/45/17... na 235/40/18 mam pomiar jak pisałem, szafa 231, GPS 228.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliśmy niezły śmietnik brysiowi, mam nadzieję, że się nie pogniewa jak zapytam jeszcze czy ktoś wie pod jakim kanałem i jakie kodowanie by zmienić rozmiar opon, aby licznik wskazywał w miarę dokładną prędkość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://en.openobd.org/audi/rns.htm#56_rnse

-> Channel 001 (Tire Circumference)

The tire circumference is beeing adapted in "mm", a tire circumference table can be found here: http://en.openobd.org/audi/rns.htm#tires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://en.openobd.org/audi/rns.htm#56_rnse

-> Channel 001 (Tire Circumference)

The tire circumference is beeing adapted in "mm", a tire circumference table can be found here: http://en.openobd.org/audi/rns.htm#tires

:good: zaraz idę kodować u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedna rzecz: to kodowanie dotyczy RNS .... Tylko ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedna rzecz: to kodowanie dotyczy RNS .... Tylko ....

Miałem jakieś dziwne koła wpisane z kodem 1965 :mysli: na zimowych mam 225/45/19 więc 2010.

Pisaliście wcześniej, i nawet FLY chyba kiedyś wspominał, że RNS-E mam możliwość wyświetlania prędkości z GPS :mysli: przyznam szczerze, że nie widziałem takiej opcji w moim rnsie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedna rzecz: to kodowanie dotyczy RNS .... Tylko ....

Miałem jakieś dziwne koła wpisane z kodem 1965 :mysli: na zimowych mam 225/45/19 więc 2010.

Pisaliście wcześniej, i nawet FLY chyba kiedyś wspominał, że RNS-E mam możliwość wyświetlania prędkości z GPS :mysli: przyznam szczerze, że nie widziałem takiej opcji w moim rnsie :mysli:

w engeneering mode

Ale jedna rzecz: to kodowanie dotyczy RNS .... Tylko ....

dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście wcześniej, i nawet FLY chyba kiedyś wspominał, że RNS-E mam możliwość wyświetlania prędkości z GPS :mysli: przyznam szczerze, że nie widziałem takiej opcji w moim rnsie :mysli:

w engeneering mode

Możesz jaśniej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naciskasz klawisz navi, potem trzymasz ok. 8 sek. lewy górny klawisz nad pokrętłem, po czym trzymasz przez ok. 8 sek prawy górny przycisk nad pokrętłem.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...