Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] A4 B7 S-Line -> Silver Arrow aka Silber Pfeil :)


Brysio

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak bez sciemy trasa 6 bieg od 100 - 120 jakies 4,5 - 5 zalezy od gorek ale ja jestem w szoku ze taki silnik tak malo moze palic!

przy 200 non stop na trasie jakies 8.5l

nielze B6 2.5 z Q przy jezdzie 100 - 120 to nim. 7l. a autostradowo 200 non stopem to 12l-13 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turdzi, nie do konca :) - ja kiedys jadac stala predkoscia 120km/h spalilem 6,2l na odcinku 70km, felgi 17" albo 18" nie pamietam.

Ten sam odcinek rok pozniej na 19", stala predkosci 90km/h [czasem lekko ponad 100] - 5,8l :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turdzi, nie do konca :) - ja kiedys jadac stala predkoscia 120km/h spalilem 6,2l na odcinku 70km, felgi 17" albo 18" nie pamietam.

Ten sam odcinek rok pozniej na 19", stala predkosci 90km/h [czasem lekko ponad 100] - 5,8l :kox:

no wlasnie ale Q wiecej pali i to okole litr na 100km

kiedys zatankowalem go na fulla i przejechalem 200km z predkoscia nie mniejsza jak 200km/h i az do bolu :)) dotankowalem do pelnego baku

17,85 litra tak ze nawet 9 nie spalil z tym ze droga byla prosta i plaska a pogoda bezwietrzna :))

ale to bylo extremeum na autostradzie normlanie starcza mi bak na jakies 850 - 900km przy jezdzie w granicach 150-160

a teraz ile Ci ta S-ka pali mysle ze przy spokojnej jezdzie okolo 100 tez sie w 7miu zmiesci :))

moja stara b5 2,6 litra przy spoojnej jezdzie okolo 100 brala max 6l ale nie Q

[br]Dopisany: 19 Sierpień 2010, 14:42_________________________________________________

zawalisty wynik :shocked: i furka :naughty::good:

do Twojej to jej jeszcze daleko tyle co masz wyrezane to ja moge pomarzyc :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turdzi[/b], nie do konca :) - ja kiedys jadac stala predkoscia 120km/h spalilem 6,2l na odcinku 70km, felgi 17" albo 18" nie pamietam.

to ktora ja jezdzilem to jeszcze dodatkowo Tiptronic :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brysio wykresik :good: zreszta seria tez ladniy bonus. Zobaczymy co u mnie wyjdzie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brysio wykresik :good: zreszta seria tez ladniy bonus. Zobaczymy co u mnie wyjdzie :mysli:

podziekowal :)) no zobaczymy co u Ciebie wjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak bez sciemy trasa 6 bieg od 100 - 120 jakies 4,5 - 5 zalezy od gorek ale ja jestem w szoku ze taki silnik tak malo moze palic!

przy 200 non stop na trasie jakies 8.5l

zaciekawiło mnie to,więc wczoraj sprawdziłem,jak to wygląda u mnie :)

autostrada,koła 235/45/17 ,3 osoby na pokładzie,rozpędziłem się do 170km/h (żona panikowała),tempomat,wyzerowałem licznik spalania,taka jazda przez 46km,3 razy zwalniałem(ciężarówki się wyprzedzały) i średnie spalanie wyszło 9,9l :cool1:

8,5l przy nonstop 200km/h :shocked:,to niemożliwe :no:

Brysio,jakbyś mógł,nagraj kilku minutowy filmik,zrób tak jak ja zrobiłem,osiągasz prędkość,tempomat,zerujesz dzienne spalanie :cool1:

tak samo mógłbyś zrobić przy 110km/h,przejedź tak z 10-15km,jak spalanie będzie w okolicach 4,5l ,to walne sobie w podpisie,że jesteś mistrzem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeks, sporo jak na 170km/h, moje AKE palilo mniej przy takiej predkosci, 9-9,5l.

Nie mniej jednak rok temu jadac do Piły na zlot z Oskaro i Aydaho - lecielismy od Strykow do Poznania non-stop 200-210km/h z przerwami zeby olej sie nie zagotowal i spalanie wyszlo w granicach 11,5-12l/100km na tym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak bez sciemy trasa 6 bieg od 100 - 120 jakies 4,5 - 5 zalezy od gorek ale ja jestem w szoku ze taki silnik tak malo moze palic!

przy 200 non stop na trasie jakies 8.5l

zaciekawiło mnie to,więc wczoraj sprawdziłem,jak to wygląda u mnie :)

autostrada,koła 235/45/17 ,3 osoby na pokładzie,rozpędziłem się do 170km/h (żona panikowała),tempomat,wyzerowałem licznik spalania,taka jazda przez 46km,3 razy zwalniałem(ciężarówki się wyprzedzały) i średnie spalanie wyszło 9,9l :cool1:

8,5l przy nonstop 200km/h :shocked:,to niemożliwe :no:

Brysio,jakbyś mógł,nagraj kilku minutowy filmik,zrób tak jak ja zrobiłem,osiągasz prędkość,tempomat,zerujesz dzienne spalanie :cool1:

tak samo mógłbyś zrobić przy 110km/h,przejedź tak z 10-15km,jak spalanie będzie w okolicach 4,5l ,to walne sobie w podpisie,że jesteś mistrzem :decayed:

mam nagrane na kom przejazd jakies 35km ze srednia predkoscia 100km i wlaczonym tempomatem co widac na fimiku spalanie bylo 4.5 - 4.7 ale jechalem sam bez bagazy

teraz z innej bajki przejechalem niecale 350km z predkoscia 190 - 200kmh pare razy musialem zwolnic na 2 km bo byly jakies ograniczenia i spalil mi prawie polowe baku fis wyswietlal ze mam jeszcze paliwa na nastepne 360km dotankowalem do plena wyszlo 29,7 litra to sobie policz 30l : 3,5 i wychodzi 8,6

tez jechalem sam i rowniez na pusto

to co pokazuje fis to jest obliczeniowe w dodatku nie liczy nadmiaru czyli tego co silnik nie spali a wtryski na zwrot przekazuja! tylko od tankowania do tankowania jest to warygodny pomiar!

wez zatankuj przejedz sie 100km znow zatankuj i zobaczysz ze to co poakzuje fis i to co zatankowales sie nie zgadza bynajmniej u mnie fis pokazuje wieksze srednie spalanie

[br]Dopisany: 24 Sierpień 2010, 12:50_________________________________________________

Tomeks, sporo jak na 170km/h, moje AKE palilo mniej przy takiej predkosci, 9-9,5l.

Nie mniej jednak rok temu jadac do Piły na zlot z Oskaro i Aydaho - lecielismy od Strykow do Poznania non-stop 200-210km/h z przerwami zeby olej sie nie zagotowal i spalanie wyszlo w granicach 11,5-12l/100km na tym odcinku.

miales manuala i q czy automata i q bo to sa troszke wieksze wartosci spalania samo q przy duzych predkosciach to jest dobry litr wiecej na 100km jesli by byl automat to mysle ze z 0,5 mozna by doliczyc

ostatnio go prawie do 250rozpedzilem ciut brakowalo jeszcze ale balem sie ze mi sie olej zagotuje czekam na nizsza temperature na zewnatrz to go rozpedze i zrobie fotke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeks, sporo jak na 170km/h, moje AKE palilo mniej przy takiej predkosci, 9-9,5l.

Nie mniej jednak rok temu jadac do Piły na zlot z Oskaro i Aydaho - lecielismy od Strykow do Poznania non-stop 200-210km/h z przerwami zeby olej sie nie zagotowal i spalanie wyszlo w granicach 11,5-12l/100km na tym odcinku.

średnia prędkość wyszła 164km/h

a średnia prędkość jest bardzo istotna,jadąc 170 na tempomacie,średnia wyjdzie 170,ale jadac bez tempomatu,wyjdzie poniżej 160,nogą nigdy nie utrzyma sie średniej z jaką się (niby)jedzie.

no ale jak tak czytam tutaj,to faktycznie,sporo :confused4:

Brysio,może masz rację,spróbuję sprawdzić spalanie do tankowując paliwo i wtedy obliczę.

...no i mam problemy z EGR/N18,a to ma wpływ na spalanie,ale mimo wszystko,przy 200km/h 8,5l to niewiarygodne,to auto waży ponad 1600kg :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeks, sporo jak na 170km/h, moje AKE palilo mniej przy takiej predkosci, 9-9,5l.

Nie mniej jednak rok temu jadac do Piły na zlot z Oskaro i Aydaho - lecielismy od Strykow do Poznania non-stop 200-210km/h z przerwami zeby olej sie nie zagotowal i spalanie wyszlo w granicach 11,5-12l/100km na tym odcinku.

średnia prędkość wyszła 164km/h

a średnia prędkość jest bardzo istotna,jadąc 170 na tempomacie,średnia wyjdzie 170,ale jadac bez tempomatu,wyjdzie poniżej 160,nogą nigdy nie utrzyma sie średniej z jaką się (niby)jedzie.

no ale jak tak czytam tutaj,to faktycznie,sporo :confused4:

Brysio,może masz rację,spróbuję sprawdzić spalanie do tankowując paliwo i wtedy obliczę.

...no i mam problemy z EGR/N18,a to ma wpływ na spalanie,ale mimo wszystko,przy 200km/h 8,5l to niewiarygodne,to auto waży ponad 1600kg :cool1:

no jak masz z ger problemy to bedzie wiecej palil nawet jak masz opozniony kat zaplonu jak bys mial np okolo 2.8 stopnia zamiast 2 to wezmie z 0,4l wiecej bo steronik musi przesterowywac caly czas co wplywa na opozbnienia a przy duzych predkosciach te milisekundy robia swoje

druga sprawa jest taka ze spalanie pokazywane przez fis w dieslach jest przewaznie wyzsze a w benzynach przewaznie nizsze od realnego bo diesel ma zwrot jak mu pompa ostro podaje bo musi a wtrysk fizycznie nie moze spalic przesyla reszte paliwa na nadmiar a w benzynie wsztyko idzie w rure :)) bynajmniej w mojej 2,6l tak bylo tam nie mialem nadmiarow :))

w dodatku depnij mu ostro pare razy zobaczysz jak spalanie srednie pojdzie w gore a ile potem musisz spokojnie jechac aby on to spalanie zredukowal to wsztyko tylko porowanawczo jest pokazane tym sie do spalania nie sugeruj dla mnie tankowanie jest odpowiednim urzadzeniem pomiarowym robie tyle i tyle kilometrow spalilem tyle i tyle paliwa dzieje km przez 100 i dziele paliwo przez to co po podzieleniu zostalo czyli np 30l : 350/100 = 8,6l

w zimie jechalem z bratem 500km ja moim on alfa 2,4jtd na tempomacie miejscami 140 a normalnie 150kmh i wyszlo spalanie po tankowaniu w moim 6,5 u niego 6,4 z tym ze oba auta puste kupil alfe i sciagalismy ja do polski z tym ze droga byla czysta a ja smigalem na 215/55/16 ale zimowki

dla mnie to troche duzo 9,9l przy 170kmh nie kopci Ci auto przez uszkodzony EGR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to troche duzo 9,9l przy 170kmh nie kopci Ci auto przez uszkodzony EGR?

nie,raczej nie kopci

niedawno logowałem auto i kąt jest idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brysio, 2.7BiT tez ma np. pompke paliwa zwrotna :cool1:

Flyer taaa ale ile go zwraca :polew: hehe u mnie w mojej bylo ile wlalo do komory spalania tyle spalil :))) 0 zwrotow :)) [br]Dopisany: 24 Sierpień 2010, 14:10_________________________________________________

dla mnie to troche duzo 9,9l przy 170kmh nie kopci Ci auto przez uszkodzony EGR?

nie,raczej nie kopci

niedawno logowałem auto i kąt jest idealny

moze to nie egr? normlanie przez zwalony egr bedzie kopcil

jesli kat masz dobry moze przytkany filtr powietrza? posprawdzaj filtry ja mam wsztystkie nowe teraz i autko az przyjemniej chodzi

jak tutaj dodac filmiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...