Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Dłuższa Jazda z tempomatem dylemat


czarny

Rekomendowane odpowiedzi

witam

szukałem nie znalazłem więc pisze

czy można jeździć dłużej na tempomacie?

mam do przejrchania 400 km czo np ustawiajac na 120 tempomat mozna jechac cała drogę bez problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat jest od tego zeby na nim jezdzic. Takze czy zrobisz na nim 400 km czy 1000 jest obojetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha:) to spoko, bo w sumie miałem dylemat czy dłuższa jazda na tempomacie nie zaszkodzi silnikowi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha:) to spoko, bo w sumie miałem dylemat czy dłuższa jazda na tempomacie nie zaszkodzi silnikowi:)

dlaczego mu ma zaszkodzić ? jeśli masz tylko możliwość jechania na tempomacie te 400kilosów to jedź i się niczym nie martw ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak lece trasa Dania Polska to przejezdzam prawie cala droge czyli 600 kilometrow na tempomacie i jest ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee to spoko:d

dzięki za informacje:D:)

ja jak lece trasa Dania Polska to przejezdzam prawie cala droge czyli 600 kilometrow na tempomacie i jest ok :good:

a jeździsz w nocy czy w dzień? nie nudzi ci sie trasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee to spoko:d

dzięki za informacje:D:)

ja jak lece trasa Dania Polska to przejezdzam prawie cala droge czyli 600 kilometrow na tempomacie i jest ok :good:

a jeździsz w nocy czy w dzień? nie nudzi ci sie trasa?

A to roznie raz ruszam o 5 rano a innym razem jade po poludniu.moja kobieta ma prawko wiec jedziemy na pol :> no i wiesz prawie ciagle 160 km/h wiec 600km robie w 4,5 h no ale to Niemcy a nie Polska :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha czaje:) no właśnie za nie długo się wybieram sam w podróż do rotterdamu ok 1200 km no i niestety sam:P a że pewnie nie będę mógł się doczekać widzenia z ukochana więc wyjadę w piątek po południu a nie w sobotę rano,

a jak ci spalanie wychodzi na takiej trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc na tempomacie kolumbryna mniej Ci spali :cool1:

no to cos nowego przeczytalem bo kilka razy przejechalem odcinek 80 km ze stala predkoscia 100 km/h na tempomacie i kilka razy ta trasa bez tempomatu.Spalanie na tempomacie bylo zawsze wieksze o 0,2-0,4l (wedlug komputera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80km to zbyt maly odcinek by jakies kontretne porownanie zrobic. Na dluzszych odcinki napewo bedzie roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc na tempomacie kolumbryna mniej Ci spali :cool1:

oj nie do końca :gwizdanie: mniej na pewno nie spali ewentualnie więcej to tak :decayed:

i to zależy od ukształtowania terenu ,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po swojej trasie na tempomacie widze ze spala wiecej, komp pokazuje ok 0,5 litra wiecej sredniej z trasy,no ale przez to ze trzyma idealnie predkosc robie trase w 4,5 h a nie 5 h,zeby utrzymac ciagle 160 trzeba by bylo patrzec tylko na licznik i byc ciagle skupionym :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tempomacie zawsze spali wiecej , im bardziej gorzyscie tym wieksza roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tempomacie zawsze spali wiecej , im bardziej gorzyscie tym wieksza roznica.

bo na tempomacie auto nie hamuje silnikiem, jak np. przy puszczaniu gazu...

Jeśli zjeżdżasz z górki, to hamuje

bo ma za zadanie utrzymać stałą zadaną prędkość :wink4:

zobacz co się dzieje jak jest spore wzniesienie :naughty: jak dokłada do pieca :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc na tempomacie kolumbryna mniej Ci spali :cool1:

chyba odwrotnie :gwizdanie:

tempomat nie widzi różnic terenu, podjazdów, widzi tylko chwilowe potrzeby

kumpel, kierownik transportu duzej firmy spedycyjnej opowiadał, jak nastała era kryzysu to u nich w firmie nakazano kierowcą TIRów minimalnie używać tempomaty, (mogli tylko na długich równych dorgach), po tym zabiegu oszczedności sięgały koło 3l/100km, przy dużym taborze ciężarówek i sporej ilość pokonywanych km oszczędności są spore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...