Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zwiększone zużycie paliwa


TUTENHAMON

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.Posiadam od kilku miesięcy a4 b7 2.0tdi.Na początku podobało mi sie spalanie tego autka i jeździłem specjalnie delikatnie by zobaczyć na co je stać.

W trasie najniższe spalanie 4,7 w mieście 6,5.W trasie przy normalnej jeździe do 140 5,1l i byłem zadowolony.A o d niedawna coś się pokopciło i zauważyłem że spalanie wzrosło.Wczoraj wróciłem z trasy jechałem po pedalsku nawet koło 100 a czasami 120 i spalanie nie mogło zejść poniżej 6,5 litra.Silnik ładnie pracuję nic nie wskazuje że coś szwankuję.Pojadę na komputer sprawdzić czy wszystko gra ale dziwi mnie fakt że paliło tyle a teraz znacznie więcej.

Morze ma ktoś doświadczenie co mu jest choć zdaję sobie sprawę że przyczyn może być wiele.A może go zamuliłem umiarkowaną jazdą?[br]Dopisany: 20 Wrzesień 2010, 16:38_________________________________________________pękła mi ostatnio rurka od chłodnicy spalin i żeby nie odłączać musiałem odwrócić filtr paliwa do góry nogami.Czy może to mieć wpływ?Czy po takiej operacji może się coś zapchać i wpłynąć na większe spalanie ?czy szukać winy w wężykach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem, wzrosło mi zużycie paliwa a auto nieco straciło na zrywności, wcześniej spalanie w mieście 5-6, trasa poniżej 5, teraz w mieście ostatni 6,8-7,5 a trasa 5,8-6,3. Stylu jazdy nie zmieniam i jest dosyć nerwowy. Od 1,5 roku mam większą turbawkę i chip na 150KM, wszystko było ok a tak się dzieje od kilku miesięcy. A i zauważyłem, że jak przyśpieszam to trochę mi kopci, siwy dym (chyba).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podstawa to sprawny termostat czyli 90*C,

nowe filtry i uwaga dobre paliwo.

Bez tego ani rusz. No i wiadomo szczelny układ dolotowy.

pozdrawiam AFNowców, najlepszy silnik na świecie!!! :ON:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś narzeka że mu w trasie pali dużo to u mnie wynik 7L/100km jadąc 100km/h w 4 osoby załadowani :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...