Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AKCJA! AKCJA! AKCJA!


wustyle

Rekomendowane odpowiedzi

ta przeplatanka to moje marzenie na polskich drogach...

czekam na pomysly co powinno znalezc sie na naklejce

myslalem o frazie "gentelmen na drodze" ale kwestia damska wtedy odpada a przeciez Panie tez jezdza bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę już od tylu lat, tak że wielu klubowiczów jeszcze nie było na świecie.

Zawsze starałem się ułatwić jazdę innym użytkownikom. Nie powiem, że nie zdarzało mi się kogoś celowo nie wpuścić, zablokować, ale niestety nie znoszę cwaniactwa i chamstwa na drodze. Jednakże uważam, że każdy należący do klubu powinien przede wszystkim świecić przykładem i kulturą jazdy. Dajmy przykład innym.

Zresztą ostatnio napisałem w "Spotkaniach na drodze" o (nie wiem) czy koledze który zasłużył na wielkie :bicz: :bicz:[br]Dopisany: 05 Sierpień 2007, 21:20 _________________________________________________ Edmondo, nie chcę tłumaczyć niebieskich, ale często oni muszą stawać w miejscu niedozwolonym. Czy wyobrażasz sobie nieś np. nietrzeźwego 200 m., bo niestety nie było wolnego miejsca. Kurcze dlaczego nic się nie mówi o karetce pogotowia, straży pożarnej itp., że stali gdzie nie wolno, tylko wali się jak w bęben w tych niebieskich. Nie życzę nikomu, aby ich potrzebowali, ale dużo życia przed wami i wiele może się zdarzyć.

Panowie każda sytuacja ma dwie strony medalu, więc nie wieszajcie na nich psów. Są ludzie i ludziska. Wierzę, że każdy to rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/font] Edmondo, nie chcę tłumaczyć niebieskich, ale często oni muszą stawać w miejscu niedozwolonym. Czy wyobrażasz sobie nieś np. nietrzeźwego 200 m., bo niestety nie było wolnego miejsca. Kurcze dlaczego nic się nie mówi o karetce pogotowia, straży pożarnej itp., że stali gdzie nie wolno, tylko wali się jak w bęben w tych niebieskich. Nie życzę nikomu, aby ich potrzebowali, ale dużo życia przed wami i wiele może się zdarzyć.

Panowie każda sytuacja ma dwie strony medalu, więc nie wieszajcie na nich psów. Są ludzie i ludziska. Wierzę, że każdy to rozumie.

Zapewniam, że akurat w tym przypadku nie mieli żadnej interwencji.

Wyjeżdżałem za nimi z terenu pewnej firmy, jechaliśmy powoli, bo dziury. Miejsca do zatrzymania się było w brud, ale panowie wybrali sobie akurat sam róg. Gdybym ja tak stanął - mandat murowany.

Czepliwy nie jestem, każdemu może się zdarzyć, ale najbardziej wkurza mnie, że jeżeli mnie się przydarzy coś podobnego, to potem taki Pan Policjant strzela Ci taki wykład, że ohoho, a sam robi dokładnie to samo.

Policjant powinien świecić przykładem, a niestety jest dokładnie na odwrót - miałem nawet przykład w rodzinie (tzn. przyszłej rodzinie i na szczęście dalszej) - on ma blachę, więc mu wolno.

Nie chcę oczywiście uogólniać, bo są i porządni, ale niestety chyba jest ich mało, bo radiowozów jeżdżących bez kierunków, z prędkością wyższą od dopuszczalnej spotykam mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edmondo[/font][/color], nie chcę tłumaczyć niebieskich, ale często oni muszą stawać w miejscu niedozwolonym. Czy wyobrażasz sobie nieś np. nietrzeźwego 200 m., bo niestety nie było wolnego miejsca. Kurcze dlaczego nic się nie mówi o karetce pogotowia, straży pożarnej itp., że stali gdzie nie wolno, tylko wali się jak w bęben w tych niebieskich. Nie życzę nikomu, aby ich potrzebowali, ale dużo życia przed wami i wiele może się zdarzyć.

Panowie każda sytuacja ma dwie strony medalu, więc nie wieszajcie na nich psów. Są ludzie i ludziska. Wierzę, że każdy to rozumie.

to dla przykładu, dziś wyjeżdżam sobie z podporządkowanej na główną w lewo, Norma. patrze nic nie jedzie z lewej nic nie jedzie z prawej (widoczność dobra) wyjeżdżam i jak już byłem na docelowym pasie czyli za kilka sekund z naprzeciwka tylko widziałem jak śmignął radiowóz (bez sygnału) (droga miejska - 50kph)

radiowóz jechał grubo ponad 100kph i nie pisz mi tu że oni są równiejsi bo równiejszy jest tylko Podsi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, iż Policja ma o tyle gorzej z tego powodu, że wykonuje czynności, które wykonuje... Jest pod lupą, bo sama karze, i jako organ kontrolny sama powinna świecić przykładem. Takie zdanie jest wśród wielu ludzi, a także chociażby w tygodniku "Motor", gdzie często pojawia się debata na temat Policji i nie przestrzegania przepisów właśnie przez policjantów (na służbie i poza nią). Bo przecież jak może być normalnym, i nie wzbudzać kontrowersji fakt, iż człowiek w mundurze nakładający mandat karny, sam czyni podobne wykroczenia bez konsekwencji (głównie finansowej)? Sądzę, że właśnie to powoduje większość agresjii na Policjantów, nic więcej. Dlaczego oni mogą, a "my" nie? Uważam ponadto, iż Policja jest bardzo potrzebna. Społeczeństwo chyba każdego kraju potrzebuje tego organu, gdyż bez niego toczyła by się samowola, pijanych kierowców było by pod dostatkiem, mistrzów kierownicy jeżdżących 200km/h po mieście też nie mało, etc etc... Jakkolwiek o Policji źle można by mówić, to dobrze że jest z zaznaczeniem, że mogła by być ciut lepsza i bardziej wyrozumiała (choćby jak w USA, gdzie sam się zdziwiłem, jak Policjant pouczył mnie i pokiwał palcem, a nie wyciągnął bloczku kartek i nie wręczył "ticket").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja jest potrzebna i to bardzo, to nie ulega wątpliowści.

Ale porządna policja, która świeci przykładem i która działa prewencyjnie a nie zarobkowo (stoją tam, gdzie można łatwo złapać, a nie tam, gdzie naprawdę może być niebezpiecznie).

Może zakończmy ten OT, bo nie o tym był temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grosze.

grosz nr 2:

W Polsce nie ma odpowiednika znaku "przeplatanka", jaki jest choćby w Niemczech. Gdy dojeżdżamy do miejsca, w którym dwa pasy, przechodzą w jeden, auta z jednego pasa przeplatają się z tymi z drugiego, jeden po drugim. U nas tego nie ma. Ci z kończącego się pasa czekają na łaskę tych, którego pas jest przedłużony. Mało tego. Dochodzi wręcz do paranoicznej wręcz sytuacji, że kierowcy jadący pasem kończącym się i jednocześnie wyprzedzający tych, co stoją na pasie prawidłowym są uważani za cwanych.

no ja nie wpuszczam ...ale tylko tych co widza i wiedza ze pas sie konczy ( jada sobie ile fabryka dala po strzalkach i bezczelnie wpiepszaja sie na moj pas ... wtedy jade jak najblizej auta przedemna i chamstwu chamstwem odplacam ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Wg mnie to nie jest chamstwo. Prawo o ruchu drogowym nie zabrania jazdy po prawej stronie, po "strzałkach", gdyż to taka sama droga jak ta, "bez strzałek" na której stoi większość aut. Sedno leży w tym właśnie się przeplataniu. Dywagacje na ten temat można toczyć w nieskończoność, ale znam skrzyżowania które ewidentnie akcentują negatywnie pogląd ustawiania się na przedłużonym pasie, a nie na tym, co ulega zakończeniu. Korek robi się tak wielki, że wchodzi na skrzyżowanie poprzedzające omawiane miejsce. Wynikiem tego pojazdy nie mogą wjechać na skrzyżowanie i robi się wielki misz masz, a pas ulegający zakończeniu jest... pusty!!! I właśnie przez pogląd mojego poprzednika (bez urazy) ludzie na ten pusty pas nie wjeżdżają, tworząc tę właśnie mieszaninę na skrzyżowaniu. I nie uważam się za chama wjeżdżając na strzałki, prawo o ruchu drogowym nie zabrania tego postępowania. I każdego uczestnika ruchu ze strzałek wpuszam stosując zasadę jeden na jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie choziilo o pas zanikajacy na trasie ... a konkretnie o sytuacje gdzie jedzie sznur saochodow tym wolniejszym pasem(ci madrzejsi co widzieli strzalki zwolnili do tempa tych wolniejszych i sie wcisneli..poziej cala gromadka jedzie 40 bo roboty na drodze... a tu koles w golfie tdi kombi ( ostatnio taka mi sie sytuacja trafila) zapiernicza po strzalkach ze 140 po czym widzi ze strzalki sie koncza i widac juz te biale linie (doslownie na koncu) hamulec do zera i chamsko juz autem na chama sie wciska ( nie ma tu mowy o migaczu i cirpliwm czekaniu na"miejscowke" )

takich fifokow to tepie jak szkodniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...