Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AKCJA! AKCJA! AKCJA!


wustyle

Rekomendowane odpowiedzi

Ehhh, pięknie napisano. :oklaski:

Ale co z tego, naklejka nie zmieni ani mojej ani czyjejś mentalności.

Jestem jaki jestem, więcej wam nie zdradzę. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yelo Wrocław i kultura jazdy, po jakim Ty Wrocławiu jezdzisz??? Jak sie nie wepchasz to Cie nikt nie wpusci...

Prawo jazdy mam 6 lat i najlepiej jezdzi mi sie po wojewodztwie opolskim zwlasza w okresach swiatecznych badz wakacyjnych gdyz jest tam mase niemcow a oni jezdza kulturalnie, zawsze przepuszcza i zatrzymaja sie na pasach...

jestem za taka akcja i naklejke tez nakleje jak bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jak tak czytalem te wszystkie wypowiedzi to troche mi sie glupio zrobilo jacy wy kulturalni :) Ale na szczescie nie jest tak zle ze mna jak sie wydaje , przyznaje jezdze bardzo szybko po miescie ale reszte zasad kultury znam bardzo dobrze i stosuje w miare mozliwosci.

Do akcji jak najbardziej sie przylaczam.

Mysle ze przekreslony burak jest dobra propozycja.

Wymyslilem sobie takie powiedoznka "Kulturka jak sie patrzy" , "Na mnie mozesz liczyc" , "Nie wpychaj sie, przepuszcze" :)

Oczywiscie to takie slogany, jesli by policja zalapala i ew. media to kazdy by je kojarzyl tak jak "Nie pije, prowadze" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

Chamstwo polskich kierowców można określić mianem cwaniactwa drogowego. Wywodzi się to na pewno z naszych narodowych, ogólnie znanych, cwaniaczych cech. Mało się ludzi zauważających, że wzajemny szacunek i kultura to jeden z głównych czynników kształtujących obogólne bezpieczeństwo na drogach.

Przykład:

Praktycznie zawsze spotykam się z sytuacją gdzie samochody w zwartym sznurze blokują skutecznie skrzyżowanie mając innych uczestników ruchu w głębokim poważaniu - mówię tu o tych którzy np chcą wykonać skręt, niby prosty manewr ale niemożliwy w wykonaniu a co w konsekwencji skutkuje zablokowaniem lewego pasa ruchu. Ustawiają się praktycznie sobie na zderzakach aby nikt broń boże nie wjechał im przed maskę. W obliczu całego chamstwa drogowego te sytuacje denerwują mnie nabardziej i przyprawiają o napad agresji.

Zwalczmy cwaniaków a będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Generalnie dużo przebywam w korkach (niestety) i juz mnie biała gorączka łapiec czasami jak widze że mogłyby byc dużo mniejsze gdyby nie cwanactwo i głupota kierowców.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry wustyle, ale to jest :thumbdown:

Moim skromnym zdaniem, powinna to być sama bulwa buraka, taka całkiem okrągła (bo przecież kierowcy marki na 3 litery nie będziemy umieszczać :D - bez urazy oczywiście).

Nalepeczka powinna być jakaś przezroczysta, żeby ją można było na szybkę rzucić (ja napewno białej - w sensie tła, pełnej - naklejki nie rzucę na szybę, a tym bardziej na blachę).

Szkoda, że brak mi zdolności plastyczno-projektowych, bo bym pokazała o co mi chodzi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorem do nasladowania w tym przypadku jest: http://nieparkuj.pl/

Ostatnio takich Łosi (jak w 3 lekcji parkowanie) widziałem w niebieskim (radio)wozie :D

Nie miałem się gdzie zatrzymać, bo bym im fotkę strzelił i w gazety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja bardzo dobra. Dorzucę swoje 2 grosze.

grosz nr 1:

Trzymajmy kierownicę dwoma rękami w pozycji godziny 10:10, albo jedną gdy już trzeba, lecz pełnym chwytem, który w razie potrzeby zapewni ruch kierownicy. Zauważyliście niektórych jegomości, co trzymają rękę na kierownicy w pozycji godziny 12:00? I to nie dłonią, a częścią już przedramienia, powyżej nadgarstka???

grosz nr 2:

W Polsce nie ma odpowiednika znaku "przeplatanka", jaki jest choćby w Niemczech. Gdy dojeżdżamy do miejsca, w którym dwa pasy, przechodzą w jeden, auta z jednego pasa przeplatają się z tymi z drugiego, jeden po drugim. U nas tego nie ma. Ci z kończącego się pasa czekają na łaskę tych, którego pas jest przedłużony. Mało tego. Dochodzi wręcz do paranoicznej wręcz sytuacji, że kierowcy jadący pasem kończącym się i jednocześnie wyprzedzający tych, co stoją na pasie prawidłowym są uważani za cwanych. W przekonaniu wielu powinno wcześnie zająć się pas, który jest przedłużony. W praktyce (szczególnie duże miasta) mamy kilkaset metrowy korek stojący na pasie z przedłużeniem oraz kilka aut proszących o łaskę na pasie, który się skończył. A przecież zajęcie dwóch pasów równolegle zmniejszyło by długość korka o blisko połowę.

Musiałem się wyżalić :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...