Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Vario, Piękne to A7 :jerk:

koledzy, jaka polerka do 600 zł do mojego wozidła? Maszyny polerskie

Chcesz rotację czy DA ?

Ja kupiłem DA z Kraussa i jak na razie jestem zadowolony :wink:

Panowie ma ktoś Lare epl - 41? Jest do niej uchwyt "U" albo można takie coś ewentualnie dokupić?

Napisz do dystrybutora LARE na KA, chwalili się kiedyś że mają dostęp do wszystkiego więc powinni pomóc :wink:

Chcę nałożyć dwie warstwy wosku na lakier, zawsze nakładałem jedną, więc nie było problemu, a teraz się zastanawiam ile odczekać między pierwszą warstwą, a drugą i czy coś jeszcze muszę wykonać przed drugą warstwą?

Ja drugiej warstwy nie nakładam wcześniej niż 12h po nałożeniu pierwszej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Vario, Piękne to A7 :jerk:
koledzy, jaka polerka do 600 zł do mojego wozidła? Maszyny polerskie

Chcesz rotację czy DA ?

Ja kupiłem DA z Kraussa i jak na razie jestem zadowolony :wink:

Z czym się lepiej pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej idzie rotacją ale doświadczenie konieczne, DA dłużej ale bezpieczniej

Sent from my Variophone

---------- Post dopisany at 17:32 ---------- Poprzedni post napisany at 15:27 ----------

Gracjan, chyba widziałem twoje auto na stronie MrCleanera :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc ostatnio w MrCleaner, zapytałem co by polecił do felg (byłem nastawiony na IronX- z racji tego że felgi były naprawdę "zapuszczone"). Gościu polecił mi Nielsen non-acidic aluminium cleaner, koszt 25zł za 1l a więc na głowę bije IronX pod względem ceny ale czy działa tak samo.... postanowiłem sprawdzić.

Pacjenci (jesden z 4'ech):

10803035.jpg

14265208.jpg

Zestaw: to co było pod ręką, tj. opryskiwacz, jakaś szczotka z tesco i szczoteczka do zębów :D

92298476.jpg

A więc do dzieła, koleś polecał zrobić roztwór 1:5 mnie się nalało trochę więcej i wyszło 1:4.

Felga po chwili od spryskania:

20184357.jpg

Po kilkunastu ruchach szczotką i spłukaniu wodą szczęka mi opadła... Zobaczcie sami:

97927977.jpg

70782402.jpg

Wcześniej próbowałem wielu marketowych środków ale wszystko to było g.... warte.

Polecam ten środek, tak działa rozcieńczony 1:4, jakby było 1:1 to chyba bym nie musiał szczotki używać xD Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc ostatnio w MrCleaner, zapytałem co by polecił do felg (byłem nastawiony na IronX- z racji tego że felgi były naprawdę "zapuszczone"). Gościu polecił mi Nielsen non-acidic aluminium cleaner, koszt 25zł za 1l a więc na głowę bije IronX pod względem ceny ale czy działa tak samo.... postanowiłem sprawdzić.

Pacjenci (jesden z 4'ech):

http://imageshack.us/a/img3/1393/10803035.jpg

http://imageshack.us/a/img100/5026/14265208.jpg

Zestaw: to co było pod ręką, tj. opryskiwacz, jakaś szczotka z tesco i szczoteczka do zębów :D

http://imageshack.us/a/img171/9454/92298476.jpg

A więc do dzieła, koleś polecał zrobić roztwór 1:5 mnie się nalało trochę więcej i wyszło 1:4.

Felga po chwili od spryskania:

http://imageshack.us/a/img694/7065/20184357.jpg

Po kilkunastu ruchach szczotką i spłukaniu wodą szczęka mi opadła... Zobaczcie sami:

http://imageshack.us/a/img96/8087/97927977.jpg

http://imageshack.us/a/img515/6599/70782402.jpg

Wcześniej próbowałem wielu marketowych środków ale wszystko to było g.... warte.

Polecam ten środek, tak działa rozcieńczony 1:4, jakby było 1:1 to chyba bym nie musiał szczotki używać xD Pozdrawiam.

Faktycznie środek bardzo fajny ale mocnej smoły nie ruszy, widać to na ostatnim foto. Do regularnego mycia jak najbardziej :thumbup1:

---------- Post dopisany at 19:16 ---------- Poprzedni post napisany at 19:15 ----------

Panowie ma ktoś Lare epl - 41? Jest do niej uchwyt "U" albo można takie coś ewentualnie dokupić?

Napisz do dystrybutora LARE na KA, chwalili się kiedyś że mają dostęp do wszystkiego więc powinni pomóc :wink:

Tak też zrobiłem, THX :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vario, dobrze widziałeś, byłem na spocie :wink:

otomsono, środek dobry ale służy czemuś innemu... IronX usuwa metaliczne zabrudzenia a aluminium cleaner to poprostu środek do mycia :wink:

Spryskałbyś Ironem to pewnie trochę by jeszcze pokrwawiło :decayed:

---------- Post dopisany at 19:28 ---------- Poprzedni post napisany at 19:27 ----------

H4mm3r, :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie środek bardzo fajny ale mocnej smoły nie ruszy, widać to na ostatnim foto. Do regularnego mycia jak najbardziej :thumbup1:

Dobrze zauważyłeś, może macie jakieś propozycje na usunięcie tych kropek smoły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie środek bardzo fajny ale mocnej smoły nie ruszy, widać to na ostatnim foto. Do regularnego mycia jak najbardziej :thumbup1:

Dobrze zauważyłeś, może macie jakieś propozycje na usunięcie tych kropek smoły ?

Prickbort, Nielsen Tar and Glue Remover...

Jeszcze jak się nie mylę to naftą oświetleniową można spróbować:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Nielsena przed Prickbortem i dawał radę, jak trzeba było, to na szmatkę i się ścierało smołę

Sent from my Variophone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Nielsena i uważam jak vario że daje rade :wink: Psikam na felgę, chwila przerwy, potem na aplikator bawełniany, kilka przetarć i czysto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Nielsena i uważam jak vario że daje rade :wink: Psikam na felgę, chwila przerwy, potem na aplikator bawełniany, kilka przetarć i czysto :wink:

Tak to dziala nawet zmywacz do paznokci.

Za te pieniadze powinien dawac cos wiecej.DO tego smierdzi i momentalnie wysycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na smołę proponuję DecaBit. koszt to 16,50 -psiuka sie na smołę i momentalnie widać jak zaczyna się rozpuszczać i spływać. Ogólnie polecam :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie Nielsen non-acidic aluminium cleaner nie zachwycił pod żadnym względem, średnio puszcza brud, a to że po szczotkowaniu schodzi brud to żaden argument, bo marketowy środek podobnie zadziała

także jaj nie urywa ale może być:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z szybami panowie ? macie jakieś super sposoby mycia szyb od wewnętrznej strony? Mam z tym straszny dylemat bo czym bym nie mył pojawiają się smugi.

Czy preparaty w stylu 2w1 też nadają się od środka np RAIN-X 2w1 500ML - CZYSTE SZYBY I OCHRONA - ShowCarShine - Detailing Shop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję tylko Clin'em i nie ma smug

/QUOTE]

To jestem w szoku. Próbowałem Clinem itp środkami i zawsze efekt jest taki że jak jadę "pod słońce" to widzę niedopracowaną szybę - ale to już chyba zboczenie :decayed:

Vario a jeżeli chodzi o procedurę to psikasz na szybę > myjesz > przecierasz do sucha mikrofibrą czy papierem jakimś? (ja próbowałem takim papierem bezpyłowym używanym na lakierni i też nie jest to tak jak bym chciał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...