Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. mnie na pewno wystarczy :good: Nawet troszkę mocniejsze stężenie APC powinno sobie poradzić bez problemu

IPA tak, ale stężone APC niekoniecznie zdejmie z szyby pozostałości. Najlepiej szybę wypolerować delikatnie, potem IPA i preparat.

Mam pytanie odnośnie środków do pielęgnacji wnętrza Meguiars. Czy pozostawiają one jakiś przyjemny zapach czy są bezzapachowe?

Pachną, ale tylko podczas aplikacji - potem osobiście nic nie czuję.

Powiedz czy na koniec przypadkiem nie polerowałeś tego mikrofibrą :mysli: Jęsli tak to masz odpowiedź, powinieneś polerować gładką miękką szmatką, najlepiej flanelą. Mikrofibra za bardzo penetruje w powierzchnię i ściągnie za dużo świeżo nałożonej powłoki.

Tylko pod warunkiem że szmatka będzie delikatna. Fajne są te mikrofibry do szyb - ich "konstrukcja" powoduje właśnie delikatne muskanie powierzchni szkła.

Mikrofibra też się sprawdza, ale miękka i pod warunkiem, że delikatnie się poleruje, a nie dociska na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

vario nie chcę nic mówić ale lepszy efekt mam po nałożeniu NXT 2.0 na moja szybę :rolleyes: robię to juz od dawna i stwierdziłem, że nie warto wydawać kasy na jakies wynalazki bo z NXT 2.0 na szybie jestem bardzo zadowolony

Jak jest dobry deszcz to po autostradzie od 90km/h w góre woda z szyby ucieka tak jak na filmiku Makkiego.

Nieraz łatwe rozwiązania sa najlepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do NXT to może zastosuję jak się skończy Rain Clear, raz na boczne szyby zrobiłem QD i źle nie było ale boczne szyby to nie czołowa, sprawdzę jeszcze raz po ponownej aplikacji czy efekt jest OK, a jak nie to wystawię temu specyfikowi niezłego negatywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niewidzialnej wycieraczki ja stosuję ten produkt i nawet daje radę :good:http://allegro.pl/niewidzialna-wycieraczka-100ml-polski-hit-2011-i1824301307.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niewidzialnej wycieraczki ja stosuję ten produkt i nawet daje radę :good:http://allegro.pl/niewidzialna-wycieraczka-100ml-polski-hit-2011-i1824301307.html

Też ją używałem zeszłej zimy, trwałość taka sobie. Nałożyłem przed wyjazdem w Alpy a jak wracałem już musiałem często wycieraczki włączać. Może za mało się przyłożyłem przy nakładaniu. Co prawda nie robiłem polerki szyb tylko bardzo dokładnie umyłem Lusso Oro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie środków do pielęgnacji wnętrza Meguiars. Czy pozostawiają one jakiś przyjemny zapach czy są bezzapachowe?

Pachną, ale tylko podczas aplikacji - potem osobiście nic nie czuję.

O to mi właśnie chodzi. Mam jeszcze pytanie: Quik Interior Detailer Cleaner, Natural Shine Protectant (rozumiem że w czerwonym i czarnym opakowaniu jest ten sam preparat), Meguiars Ultimate Protectant - z opisów wynika że wszystkie te preparaty pozostawiają matowy wygląd. Czym one się różnią? Z tego co się zorientowałem to ten pierwszy jest chyba najbardziej matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek_f twoje pytania są tendencyjne, każdy inaczej odbiera mat i zapach, proponuję udać się do najbliższego sklepu z produktami Megsa i sprawdzić na żywo, ja nie licząc wyjątków nie kupuję inaczej kosmetyków do auta zanim nie wypróbuję

tutaj masz adres: ShowCarShine ul. Sybiraków 11, Białystok, powinni dać wypróbować dany specyfik, kupiłem u nich kilka rzeczy przez neta, są OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie środków do pielęgnacji wnętrza Meguiars. Czy pozostawiają one jakiś przyjemny zapach czy są bezzapachowe?

Pachną, ale tylko podczas aplikacji - potem osobiście nic nie czuję.

O to mi właśnie chodzi. Mam jeszcze pytanie: Quik Interior Detailer Cleaner, Natural Shine Protectant (rozumiem że w czerwonym i czarnym opakowaniu jest ten sam preparat), Meguiars Ultimate Protectant - z opisów wynika że wszystkie te preparaty pozostawiają matowy wygląd. Czym one się różnią? Z tego co się zorientowałem to ten pierwszy jest chyba najbardziej matowy.

A ja dodam od siebie, że Quik interior detailer jest matowy i pachnie bardzo ładnie w chwili aplikacji i przez kilka dni później, moim zdaniem bardziej długotrwały niż odoor eliminator, który przestaje pachnieć już w dniu aplikacji. Natural shine nic nie pachnie a nawet śmierdzi :) daje delikatny połysk na twardych plastikach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie miał ktoś styczność z woskami Collinite, chce coś kupić na zimę i waham sie pomiędzy 476, a 915 :mysli:, chyba że macie coś innego do zaproponowania :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie miał ktoś styczność z woskami Collinite, chce coś kupić na zimę i waham sie pomiędzy 476, a 915 :mysli:, chyba że macie coś innego do zaproponowania :mysli:

Dokładnie, chciałbym nałożyć "coś" co wytrzyma mi całą zimę, czyli dobre 3 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie miał ktoś styczność z woskami Collinite, chce coś kupić na zimę i waham sie pomiędzy 476, a 915 :mysli:, chyba że macie coś innego do zaproponowania :mysli:

Dokładnie, chciałbym nałożyć "coś" co wytrzyma mi całą zimę, czyli dobre 3 miesiące

poczytałem co nieco na kosmetyka aut, i różnią sie pojemnością puszki, właśnie Colli jest dobry na zimę, róznica w cenie jakieś 40zł, sam nie wiem na którego sie zdecyduję :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Coli 476 S , 915 to jest ten sam wosk tylko w większej puszce , ma minimalnie leszy zapach ale za to traci trochę na trwałości ... osobiście użytkuję Coli 476 S , polecam :good: ... pod niego najlepiej IPA i nic więcej ( tylko nie dawajcie pod niego jakiegoś DC2 czy coś w tym stylu ) :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Coli 476 S , 915 to jest ten sam wosk tylko w większej puszce , ma minimalnie leszy zapach ale za to traci trochę na trwałości ... osobiście użytkuję Coli 476 S , polecam :good: ... pod niego najlepiej IPA i nic więcej ( tylko nie dawajcie pod niego jakiegoś DC2 czy coś w tym stylu ) :cool1:

i właśnie o takie opinie mi chodziło :good:, myślę przeglinkować jeszcze auto przed zimą, potem IPA i Colli, wosku nakładasz 1 warstwe czy 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna warstwa , jak jest czas następnego dnia to idzie druga , jak nie ma czasu to dopiero drugą kładę po następnym myciu , czyli za tydzień :wink4:

B. ważne , nakładajcie cieniutką warstwę , bo jak dacie za grubo to ciężko się dziada poleruje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna warstwa , jak jest czas następnego dnia to idzie druga , jak nie ma czasu to dopiero drugą kładę po następnym myciu , czyli za tydzień :wink4:

B. ważne , nakładajcie cieniutką warstwę , bo jak dacie za grubo to ciężko się dziada poleruje :wink4:

czym nakładasz? Megsowym aplikatorem? czy jakimś innym? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym gąbkowym czy z mikrofibry?

Gąbkowym ( Soft Foam ) :wink4: Z MF ( Even-Coat ) to nakładaj m.in. cleaner'a , nie wosk :wink4:

ok, gdzieś o tym czytałem ale wolałem dopytać :wink4:, jeszcze jedno warto inwestować w tego GC Rain Cleaner, przewinął sie tamat, ale po filmiku Vario mam mieszane odczucia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... warto inwestować w tego GC Rain Cleaner, przewinął sie tamat, ale po filmiku Vario mam mieszane odczucia :mysli:

Nie wiem , nie stosowałem :wink4:

Co do niewidzialnej wycieraczki ja stosuję http://allegro.pl/niewidzialna-wycieraczka-100ml-polski-hit-2011-i1824301307.html , mi wystarcza i tak cudów się nie spodziewałem , tym bardziej za te pieniądze :wink4: Tu znajdziesz coś niecoś o tym produkcie http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=4366&postdays=0&postorder=asc&start=0

B.dobre opinie zbiera "Gtechniq" i "RainX" ale niestety nie testowałem ( jeszcze ) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...