Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Pany a co jest nie tak np. z taka polerka? http://moto.allegro.pl/polerka-szlifierka-samochodowa-eurotec-2450w-i2300554788.html jest to jedna z najtanszych polerek na allegro, juz pare razy padalo takie pytanie ale zazwyczaj odpowiedz byla tego typu: "dołóż.... i kup.... " czy taka maszyna nie wystarczy do nauki (na jakims elemencie) a pote do zrobienia powiecmy 2 razy w roku polerki auta?

Sąsiad mój dorywczo zajmuje się lakierką,szykuje handlarzom auta i właśnie identycznej polerki używa,działa nią od początku( ok 2 lata) tak że w d*pę dostaje nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szukałbym czegoś ze stabilizacją obrotów - lepiej się pracuje, przydaje przy mocniejszym docisku polerki do lakieru. Do tej funkcji naprawdę warto dołożyć.

Do eurotec'a jest dokładany backplate o średnicy 180mm - dla mnie, mimo że jest duży - nie poleruje się tak fajnie jak w przypadku założenia BP o średnicy 5'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byście polecili??

-szukal bym jakiejś glinkkki do usuniecia drobnych rysek??

-coś do usuwania wiekszych rys może jakies mleczko??

-coś do chromu i relingów??

-politurę która nada piękny połysk i efekt mokrego lakieru??

-a na koniec jakiś wosk zabezpieczający??

może coś ze Meguiar's ?? co polecicie?? Meguiar's ma tyle tych kosmetyków że juz nie wiem co kupic.

---------- Post dopisany at 22:47 ---------- Poprzedni post napisany at 22:47 ----------

co byście polecili??

-szukal bym jakiejś glinkkki do usuniecia drobnych rysek??

-coś do usuwania wiekszych rys może jakies mleczko??

-coś do chromu i relingów??

-politurę która nada piękny połysk i efekt mokrego lakieru??

-a na koniec jakiś wosk zabezpieczający??

może coś ze Meguiar's ?? co polecicie?? Meguiar's ma tyle tych kosmetyków że juz nie wiem co kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-szukal bym jakiejś glinkkki do usuniecia drobnych rysek??

Glinka nie usuwa rysek - tylko oczyszcza lakier z tego co nie usunęły Tar Removery czy IronX.

-coś do usuwania wiekszych rys może jakies mleczko??

Lakier VAG'owski? Ręcznie nie ma szans. Narobisz się, a nic nie zrobisz. Jak japończyk to Megs UC + Tricolor German pad.

-coś do chromu i relingów??
Autosol, poszukaj po sklepach.
-politurę która nada piękny połysk i efekt mokrego lakieru??

Black Hole od Poorboys World lub Chemical Guys Glossworkz Glaze. Przykryje też mniejsze ryski, ale osłabi trwałość wosku.

-a na koniec jakiś wosk zabezpieczający??
Jeśli chcesz uzyskać głębię i wet look z ciemnego koloru - polecam tester Dodo Juice Purple Haze 30ml. Jeśli chcesz długą ochronę + wosk na zime w tym: Finish Kare 1000p.

Nie nastawiaj się na Megs'a tylko tylko spróbuj innych producentów też, np. Poorboy's World, Chemical Guys, Auto Finesse, Autoglym, Collinite, Duragloss, Finish Kare, Nielsen, ValetPro, Surf City Garage :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej kwoty chyba najlepszym wyborem będzie rękawica z Meguiarsa, a jakbyś jeszcze trochę dołożył do bierz CarPro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to juz to bedzie z glowy plus oczywiscie mikrofibry i recznik do wycierania ale te zwezme najtansze np http://www.all4auto.pl/shiny-garage-fluffy-dryer-recznik-do-osuszania-p326.html Pozostaje teraz kwestia szamponu. Slyszalem ze ten jest ok http://www.all4auto.pl/shiny-garage-car-wash-500ml-ekonomiczny-skuteczny-mocno-pieniacy-sie-szampon-p361.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Fluffiego będziesz zadowolony:wink: Szamponu nie używałem więc się nie wypowiem:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pany,

Prośba o doradzenie w miarę uniwersalnego środka do przeprania tapicerki. Jest to jasno szary welur w A3 8P. Nic w sumie z nim nie robiłem od prawie 4 lat, bo był "wyprany" jak kupiłem. Nie ma jakichś konkretnych plam: największym problemem jest kurz siedzący w fotelach (ujawnia się szczególnie jak trochę wody się dostanie na fotel to zostają zacieki) i "brud" na siedzisku kierowcy, pewnie głownie od jeansów. Myślałem o czymś z Megsa:

1) MEGUIARS CARPET & INTERIOR CLEANER

2) MEGUIARS QUIK OUT CARPET STAIN REMOVER

Gdzieś wyczytałem też, że nadałby się do tego jakiś APC, ale jest tego tyle, że nie wiem który i czy jest to coś warte.

I podstawowe pytanie czy jestem to w stanie doczyścić ręcznie czy pozostaje jakieś pranie odkurzaczem? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------- Post dopisany at 19:55 ---------- Poprzedni post napisany at 19:55 ----------

[/color]Piechol wyslalem pw

co do shiny garage to brand all4auto wiec polski produkt

ja bym polecil Megsowy Gold class albo Surf city garage Pacific blue shampoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamawiam i zobaczymy :) Jakiej piany uzyc?

Opryskuje auto i czekam?Ile?Pozniej poprostu splukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozniej normalnie jedziesz szamponem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozniej normalnie jedziesz szamponem?

Tak, szampon, dwa wiaderka i rękawica :wink:

Można też spróbować pianę MagiFoam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tym?

---------- Post dopisany at 19:19 ---------- Poprzedni post napisany at 19:17 ----------

http://showcarshine.pl/108-poorboy-s-world-black-hole-najlepsza-glebia-i-wet-look-gratis-mikrofibra.html

---------- Post dopisany at 19:19 ---------- Poprzedni post napisany at 19:19 ----------

http://showcarshine.pl/108-poorboy-s-world-black-hole-najlepsza-glebia-i-wet-look-gratis-mikrofibra.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...