Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie sie powtarzam ale nie sledze tematu od poczatku, chce wypolerować chromowane relingi i końcówkę wydechu jakim środkiem najlepiej to zrobić

Masz do wyboru dwa środki - jeden w płynie drugi w paście:

1. Hot Rims Chrome Polish

2. Hot Rims Mag and Aluminum Polish

Polecam ten w paście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Serwus,

1.Czy do alcantary są potrzebne jakies specjalne środku do czyszczenia i konserwacji?

Chciałbym lekko odswieżyć, na przednich siedzeniach nie jest już taka fajna jak na tylnich gdzie mniej była używana.

2. Jakie macie produkty(z cennikiem) do woskowania samochodu? Dodam, że bardziej zależy mi na konserwacji lakieru i zabezpieczaniem przd brudem i ścieraniem niz na lustrzanym błyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy do alcantary są potrzebne jakies specjalne środku do czyszczenia i konserwacji?

Chciałbym lekko odswieżyć, na przednich siedzeniach nie jest już taka fajna jak na tylnich gdzie mniej była używana.

Meguiars ma specjalne środki do tego - alcantara to materiał tekstylny więc można użyć środka do czyszczenia delikatnych materiałów czyli Meguiar's Quik Out Carpet Stain Remover (45 zł) - delikatny środek, ale bardzo skuteczny.

Czyści się szczoteczką z delikatnym włosiem lub grubym, frotowym ręcznikiem (Ultra Plush Super Terry Towel (38 zł) lub Soft Buff Terry Towel (19 zł))

Oczywiście alcantarę należy często i regularnie odkurzać.

2. Jakie macie produkty(z cennikiem) do woskowania samochodu? Dodam, że bardziej zależy mi na konserwacji lakieru i zabezpieczaniem przd brudem i ścieraniem niz na lustrzanym błyszczeniu.

Generalnie jeżeli używa się tego typu środków to najlepiej zrobić pełny program, ale skupiając się na konserwacji (było już o tym wyżej, ale razem z właściwościami wizualnymi).

Jednak jeżeli się naprawdę uprzesz i zależy Tobie tylko na samej konserwacji to możesz zrobić coś takiego:

- umycie samochodu - Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner (30 zł)

- ochrona lakieru (wosk syntetyczny)– NXT Generation Tech Wax 2.0 (95 zł)

- dla uzupełnienia woskowej ochrony i utrzymania stworzonego efektu po następnym umyciu - Quik Wax (40 zł)

Możesz zastosować woskowanie wielowarstwowe i nałożyć 2-3 warstwy wosku.

To spokojnie wystarczy do zabezpieczenia lakieru przed warunkami atmosferycznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam srebny samocho chcial bym uzyskac efekt lustra i nie wiem czy moge uzyc tych samych preparatow co byly wymienione na 1 stronie? i okolo ile kosztowaly by preparaty? albo co poradzisz na ten kolor by byl naprawde piekny blysk auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam srebny samocho chcial bym uzyskac efekt lustra i nie wiem czy moge uzyc tych samych preparatow co byly wymienione na 1 stronie? i okolo ile kosztowaly by preparaty? albo co poradzisz na ten kolor by byl naprawde piekny blysk auta

Z jasnego koloru nie uzyskasz takich efektów wizualnych jak z ciemnego koloru, ale możesz użyć tych samych środków co tutaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/wszystko_o_pielegnacji_auta_ekspert_wwwmeguiarspl-t1514.0.html;msg563166#msg563166

U Ciebie jedynie nie jest potrzebny Deep Crystal Polish, bo lakier masz jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to tak jak u mnie :)

Ty masz lakier ciemny więc nie tak jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie co do mycia tapicerki wewnątrz autka:

jakim środkiem myć podsufitkę i fotele

w jaki sposób (wystarczy psiknąć i ok czy do tego szczoteczka i płókanie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie co do mycia tapicerki wewnątrz autka:

jakim środkiem myć podsufitkę i fotele

w jaki sposób (wystarczy psiknąć i ok czy do tego szczoteczka i płókanie) ?

Możesz użyć tego samego co jest opisane tutaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/wszystko_o_pielegnacji_auta_ekspert_wwwmeguiarspl-t1514.0.html;msg624039#msg624039

Na każdym środku jest napisane jak się tego używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki

chciałem się upewnić czy do podsufitki nie ma czegoś innego polecanego bo przy ostatnim samochodzie jak wziąłem się za jej czyszczenie to część mi później odeszła i zaczęła zwisać :shocked: (tak jakby przeszło przez materiał i doszło do naruszenia warstwy z klejem)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lukaszr bo widzę że masz pojęcie :)

Czy ten zestaw zaproponowany przez kolege screw będzie dobrym rozwiązaniem czy jest teraz coś lepszego na rynku? Chce autko na lato porządnie odpicować :decayed: No i jeśli mógłbyś dobrać do każdego produktu odpowiednie ścierki to będę wdzięczny :) Ogólnie budżet to maks 600 zł jak się uda mniej to tym lepiej :gwizdanie:

Wariant Hardcore :twisted: (efekt: salony będą o takim marzyć):

- umycie samochodu - NXT Generation Car Wash lub Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

- usunięcie naleciałości i przyspojeń na powierzchni lakieru – Ouik Clay

- usunięcie zarysowań, wżerów, odbarwień itp. – Deep Crystal Paint Cleaner lub Body Scrub lub ScratchX

- nałożenie polerki (nadanie „mokrego” połysku) – Deep Crystal Polish

- ochrona stworzonego połysku (wosk) – NXT Generation Tech Wax lub Gold Class Car Wax

:naughty:

No i czy ta zniżka 10% jeszcze obowiązuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw jest ok.poza tym jak chcesz sie dowiedziec jeszcze kilku ciekawych rzeczy to warto poczytac - http://www.forum.meguiars.pl/ -masz tam o srodkach i akcesoriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie budżet to maks 600 zł jak się uda mniej to tym lepiej :gwizdanie:

Wariant Hardcore :twisted: (efekt: salony będą o takim marzyć):

- umycie samochodu - NXT Generation Car Wash lub Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

- usunięcie naleciałości i przyspojeń na powierzchni lakieru – Ouik Clay

- usunięcie zarysowań, wżerów, odbarwień itp. – Deep Crystal Paint Cleaner lub Body Scrub lub ScratchX

- nałożenie polerki (nadanie „mokrego” połysku) – Deep Crystal Polish

- ochrona stworzonego połysku (wosk) – NXT Generation Tech Wax 2.0 lub Gold Class Car Wax

Jaki masz kolor auta ?

Jeżeli jakiś ciemny to jak najbardziej tak.

Jeżeli jasny to nie ma sensu używać Deep Crystal Polish, bo nie da to pożądanego efektu.

Do tego, aby uzyskać ładny efekt jeżeli chodzi o odpychanie wody z lakieru po nałożeniu NXT 2.0 czekasz 12h i używasz Ultimate Quik Detailer.

Jak zmieścisz się w przedziale cenowym to kup sobie:

NXT Generation Glass Cleaner - do szyb

NXT Generation Tech Protect - do plastików

NXT Generation Insane Shine Tire Spray - do opon

Oczywiście używanie każdego z produktów jest ściśle określone.

Co do aplikatorów i ściereczek - używasz tego:

Microfiber Wash Mitt - mycie auta

Water Magnet Microfiber Drying Towel - wycierasz po myciu

Soft Foam Applicator Pad - tym nakładasz produkty

Supreme Shine Microfiber - tym wycierasz to, co nakładasz

No i czy ta zniżka 10% jeszcze obowiązuje?

Tak, rozmawiałem z Piotrem z Meguiarsa w poniedziałek to potwierdził tą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozna w MEGUIARS dostac rabat bo wpisywalem przy zakupie audi a4 klub polska i poproszono mnie o kod rabatowy

Meguiars wprowadził teraz kody rabatowe - Piotr poda mi go jutro, bo musi go aktywować.

Postaram się ten kod tutaj umieścić jak tylko go otrzymam.

Jak potrzebujesz zrobić zakupy już dzisiaj to w UWAGACH trzeba zamieścić nazwę klubu (A4 Klub Polska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na taki czerwony jak linijke nizej bedzie efekt po nalozeniu Deep Crystal Polish?? :hi:

Jak nałożysz sam DC Polish to nie za wiele da - jeżeli chcesz żeby był efekt musisz zrobić cały program czyli przed DCP musisz:

auto dobrze umyć, zrobić glinkowanie, użyć DC Paint Cleaner żeby usunąć delikatne naleciałości i ryski powstałe na 12 letnim lakierze, następnie nałożyć DCP i po nim użyć wosku do zamknięcia otwartych por lakieru.

Dla przykładu, poniżej masz Audi A4 w kolorze nieco ciemniejszym niż Twój, ale tez rocznik 1996, zrobione w pełnym procesie AutoDetailingu - nie myl tylko tego z tym co Ty chcesz zrobić ręcznie i kosmetykami dla konsumenta (na zdjęciach było to robione polerką i kosmetykami z serii Professional):

PRZED:

abefore13cf.jpg

PO:

dcomp34wl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ladnie to wyglada ale jeszcze zastanawiam sie nad kupnem polerki takiej powiedzmy do 100zlociszy i nasuwa sie pytanie czy bedzie to bezpieczne wiadomo ze niemozna pol godz w jednym miejscu i nie z dużym naciskiem bo tak to tylko bidy mozna narobic ale wszystko z umiarem itd i czy trzeba jeszcze cos recznie wykanczac czy mozna sama polerka wszystko oprocz mycia oczywiscie :> :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ladnie to wyglada ale jeszcze zastanawiam sie nad kupnem polerki takiej powiedzmy do 100zlociszy i nasuwa sie pytanie czy bedzie to bezpieczne wiadomo ze niemozna pol godz w jednym miejscu i nie z dużym naciskiem bo tak to tylko bidy mozna narobic ale wszystko z umiarem itd i czy trzeba jeszcze cos recznie wykanczac czy mozna sama polerka wszystko oprocz mycia oczywiscie :> :notworthy:

Wypowiadałem się na temat polerki w tym wątku:

http://www.a4-klub.pl/smf/polerka_samochodowa_z_allegro-t49868.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...