Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem się pochwalić co zrobiłem,a raczej co Łukasz zrobił z autem przy pomocy Megłajersa (w 80%, bo niektóre rzeczy trzeba był użyć innych firm m.in. papier ścierny) :naughty:

Byłem sceptyczny i trochę wyśmiewałem Was wszystkich, którzy tak się podniecaliście tymi środkami (sorki Malik

:decayed:), ale jak zobaczyłem efekt końcowy to cycki mi stwardniały, włosy stanęły dęba a zwieracz delikatnie popuścił ... :kox:

AUTO 1 DZIEŃ PO ODEBRANIU OD LAKIERNIKA:

86fd4ce124b54ff2m.jpg a47c0f3e3997342bm.jpg be1772909ee85bffm.jpg

71b9035fa764143cm.jpg 65895733c98d50d2m.jpg a2968d0bfc2a74b7m.jpg

9ec94a535c328682m.jpg d682f154cc0b0b62m.jpg dd9e89fd3d10abedm.jpg

aced490c227929d0m.jpg ae4c1e50c272bbc8m.jpg

Niestety nie było aparatu pod koniec pracy więc tylko kilka fotek po pracy - więcej wrzucę jak zrobię w ciągu dnia:

PRZED WOSKOWANIEM:

a36accf285e8d727m.jpg

PO WOSKOWANIU:

803037b12129d4d4m.jpg37f4146ff25d1116m.jpg 882cdd9c76d06d80m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam mam a4 b5 kolor granatowy metalik

jakie produkty byście polecili z meguiarsa żeby z auta zobić cacuszko

interesuje mnie jakiś komplecik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam a4 b5 kolor granatowy metalik

jakie produkty byście polecili z meguiarsa żeby z auta zobić cacuszko

interesuje mnie jakiś komplecik

Wszystko zależy jakie mniej więcej środki finansowe możesz na to przeznaczyć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam a4 b5 kolor granatowy metalik

jakie produkty byście polecili z meguiarsa żeby z auta zobić cacuszko

interesuje mnie jakiś komplecik

tak do 150 zł jestem skłonny wydac

Twój pierwszy post niejako nie ma odzwierciedlenia w drugim i odwrotnie.

A mówiąc wprost w tej kwocie nie masz najmniejszych szans żeby zrobić coś z lakierem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam a4 b5 kolor granatowy metalik

jakie produkty byście polecili z meguiarsa żeby z auta zobić cacuszko

interesuje mnie jakiś komplecik

tak do 150 zł jestem skłonny wydac

Twój pierwszy post niejako nie ma odzwierciedlenia w drugim i odwrotnie.

A mówiąc wprost w tej kwocie nie masz najmniejszych szans żeby zrobić coś z lakierem auta.

podpinam sie

wiec ile trzeba przeznaczyc najmiej zeby to miało jakis sens?

200-300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam a4 b5 kolor granatowy metalik

jakie produkty byście polecili z meguiarsa żeby z auta zobić cacuszko

interesuje mnie jakiś komplecik

tak do 150 zł jestem skłonny wydac

Twój pierwszy post niejako nie ma odzwierciedlenia w drugim i odwrotnie.

A mówiąc wprost w tej kwocie nie masz najmniejszych szans żeby zrobić coś z lakierem auta.

podpinam sie

wiec ile trzeba przeznaczyc najmiej zeby to miało jakis sens?

200-300?

Pytanie czy interesuje Cię akcja jednorazowa czy komplet kosmetyków do dbania o auto przez dłuższy czas?

Myślę, że 150-200PLN wystarczyłoby na pokrycie kosztów kosmetyków oraz robocizny jednorazowej, podstawowej akcji: dokładne umycie auta, glinkowanie, woskowanie. Oczywiście bez mechanicznego polerowania nadwozia.

Jednak jeśli chciałbyś kupić zestaw kosmetyków do samodzielnego używania przez kilka cykli to na pewno nie zmieścisz się w tej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciągu ostatniego miesiąca kupiłem sobie zestaw myślę, że optymalny. Nie kupowałem nic do opon, szyb, silnika, skupiłem się na lakierze i wnętrzu. Koszt kosmetyków 500 zł Meguiar's z małym hakiem

w zestawie

szampon gold class 1,9 litra, Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0, Meguiar's Deep Crystal Car Polish, 4 pady, Ultimate compound, Quick Interior Detailer, glinkę - Quick Clay i Quick detailer

Koszt kosmetyków Meguiar's 500 zł z małym hakiem

do tego kilka mikrofibr rożnego pochodzenia, ściągaczka do wody, spray do usuwania robali K2 NUTA (rewelacyjny środek za 12 zł), pastę do chromów Autoland, Środek do felg Autoland, rękawiczkę z mikrofibry, środek do opon K2. Koszt orientacyjny 150 zł

Jest to moim zdaniem minimum żeby autko dobrze wyglądało, także na kupno zestawu za 150 nie ma najmniejszej szansy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak na początkującego fachowca przystało, chciałęm zrobić to tak dobrze i dokłądnie, że pierwszej butelki wosku brakło mi na całe auto :decayed:

Dobry żart :naughty:

Napisz lepiej poważnie, bo jeszcze ktoś to przeczyta i pomyśli, że tak było naprawdę :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już dobra. Starczyło mi tej butelki na całe auto :embarrassed:[br]Dopisany: 02 Październik 2009, 21:38_________________________________________________A tak na serio, to tak, jak chłopaki piszą. Naprawdę starczają na długo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie wiem jak w B5, ale w B6 reflektory są pokryte specjalną warstwą lakieru i jej usunięcie powoduje delikatne zmatowienie plastiku, które nie wiem czemu nie chce dać się usunąć.

Jeżeli już coś robić to można delikatnie wypolerować np. SwirlX albo słabszym dedykowanym do plastiku Plast-X.

U siebie robiłem tym pierwszym i reflektory są klarowniejsze, ale nie usunięte zostały odpryski od kamyczków.

Można je spokojnie usunąć wodnym papierem ściernym i reflektor wtedy jest idealnie gładki, ale tak jak mówiłem, w B6 niestety po takim procesie i późniejszym wypolerowaniu różnymi środkami zostaje delikatna mgiełka, ale za to reflektor jest gładziutki jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli SwirlX lub Plast-X to masz na myśli ręczną czy mechaniczną polerkę?

Efekt widoczny na zdjęciu jest tylko przy zapalonych światłach, gdy są zgaszone prawie nie widać tych odprysków/zmatowień.

Szczerze mówiąc trochę boje się użyć papieru ściernego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli SwirlX lub Plast-X to masz na myśli ręczną czy mechaniczną polerkę?

I ręczną i mechaniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj omal nie wyrzuciłem Quick interior detailera przez okno, urwała mi się rączka od atomizera .... uzywałem go trzeci raz :(

:polew:,nie dziwne kolega specjalista od klinkieru :wink4:, a tak powaznie to uzywalem juz tylu produktow meg i jeszcze mi sie to nie zdarzylo.po prostu pech,przelej do innej butli i po sprawie.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwię i pierwszy raz słyszę, że coś takiego się stało. Chyba masz za mocny ścisk w rękach :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...