Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki monitor LCD polecacie ?


Gość MorgothV8

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci tak. Widziałem jak świeci TV podłączony do kompa,26" o rozdzielczości 1366x768 i wyglądało to świetnie. Oglądałem film,grałem w grę, wszystko było jak należy. Tylko troche ikonki większe są,ale przy wielkości tej matrycy to chyba zrozumiałe.

Tak,czy inaczej wybór należy tylko do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

No więc zrobiłem rozeznanie:

Konkretny TV o przekątnej >= 26" i rozdzielczości do niej stosownej (FullHD 19XX-10XX) koszt powyżej 6000 PLN, za drogi, chyba jednak monitor....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie przedwczoraj zakupiłem monitor Samsunga panoramiczny 20 ' i powiem ze i dobra cena i wykonanie (czarny blyszczacy plastik) i parametry ma dobre :) model - Sync Master 206 BW

A od 4-5 lat mam Philipsa tez LCD i zyje nadal i ma sie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za czasy przyszły ze ludzie polecają Szajsungi i LGki ... no cóż są to potentaci w produkcji matryc więc ich wyroby nie moga być takie najgorsze.

Osobiście polecam Iiyama i Eizo. Moja 19 (monitor jeszcze starego typu nie LCD) iiyamy niedługo będzie obchodziła 9 czy 10 urodzinki i powiem że ciągle jestem zadowolony - kolor jasność kontrest geometria wszystko mimo wieku trzyma się kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko poza tematem

Mam 9-letni monitor LG 15" - zero problemów z nim..... tyle że po prostu jest za mały

[br]Dopisany: 2007-08-13, 11:06:51_________________________________________________Dobra, wznawiam temat bo założenia się zmieniły, chodzi mi o kupno czegoś sensownego spełniającego następoujące warunki....

1) 24 cale

2) 1920 x 1200 + Full HD

3) Najtańsze które nie jest szajsem (czyli jakieś tańsze rozsądne)

4) Moja karta nie obsługuje 1920x1200, ma tylko 1920x1080 - czy to problem (to jest czy obraz na monitorze po interpolacji bedzie tragiczny? bo jeśli tak to kupie radeona 9600 za 100zł który ma 1920x1200...)

Co polecacie? na allegro ceny są od 1400 PLN około ale aż strach się bać bo są tez po 3000-4000 PLN, jaka opcja byłaby sensowna

Monitor ma służyć do bardzo wygodnego oglądania filmów oraz możliwe że N-ki, oglądał bede z większej odległości więc zalezy na wielkości, a HD też chce mieć więc dlatego minimalnie 1920 x 1080 (ale takich z tego co widzę nie ma, bo sa tylko 1920 x 1200)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIG monitor ;) siedzenie przed takim monitorem (przy normalnym użytkowaniu) nie jest zbyt ciekawym doznaniem ... polecam iść w 19 lub max 21 panoramiczny (=większy obraz do filmów) dobrej firmy. Leprzy rozmiar mniejszy monitor ale o lepszych parametrach niż duży ale słaby jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiedz mi kolego po cholere ci full hd ?? przynajmniej narazie tego nie wykorzystasz :) To lepiej ci kupic TV jakis wiekszy i sobie podlaczysz pod kompa :) np. 32 cale :)

Dokładnie! Ja do kompa polecam 19" LG Flatron L1900J -> http://sklep.benchmark.pl/pelny_29804.html Śmigam na nim już chyba 4 miesiąc i jest super! W linku który podaję są opinie na jego temat i ja się z nimi zgadzam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiedz mi kolego po cholere ci full hd ?? przynajmniej narazie tego nie wykorzystasz :) To lepiej ci kupic TV jakis wiekszy i sobie podlaczysz pod kompa :) np. 32 cale :)

Dokładnie! Ja do kompa polecam 19" LG Flatron L1900J -> http://sklep.benchmark.pl/pelny_29804.html Śmigam na nim już chyba 4 miesiąc i jest super! W linku który podaję są opinie na jego temat i ja się z nimi zgadzam :wink4:

Wszystkie LG z serii L1900 sa rewelacyjne!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie polecam monitor panoramiczny 20" NEC MultiSync 20WGX2. Mimo, ze kupowalem go chyba juz ponad rok temu, w rankingu CHIP`a zajmuje I miejsce z monitorów panoramicznych. Mimo tego, ze wyswietlany obraz jest po prostu przepyszny to ma 2 istotne wady: odbijajacy sie okran, ktory wyglada jak lustro (po jakims czasie mozna sie przyzwyczaic). Odswiezanie tylko 60 hz przy rozdzielczosci nominalnej 1680 x 1050 to jest normalnie skandal! i to nie tylko przy monitorze tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MorgothV8 kup normalny monitor a w przyszłym roku celuj w plazmę lub LCD z Full HD, obecnie są jeszcze drogie ale wchodzi nowa technologia (cienkie ekrany) i będą musieli zbić ceny by im to zeszło. Widziałeś kiedyś obraz z komputera na plazmie - wygląda genialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur a co powiesz o tym Acerze ? :mysli:

paramety nie najgorsze ale wielu producentów ma zbliżone a jednak różnice są ... Trzeba zobaczyc monitor w akcji najlepiej.

Jeśli to mam byc monitor na lata i jednak duży to bym szukał coś takiego:

http://www.allegro.pl/item265696349_24_iiyama_b2403ws_hdmi_gigant_wiedzmin.html

Zmknęłem stronkę ale Acer zużywał chyba 90W a Iiyama ok. 65W ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...