Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SPOTY w RYBNIKU - wiecej info w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czyli cm w dół od tego co mam :good: i deko twardsze wozidełko .

dokładnie :good:

A z tego co ja wiem to 1BV jest tylko twardszy od 1BE i w porównaniu do 1BA obniża o -20mm. Chyba że w B5 było inaczej :gwizdanie:[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 15:06_________________________________________________

Panowie mam siatki :decayed:

Nr. 8J0 065 110

sdc104561280x768.jpg

to są siatki z Audi TT/TTS/TTRS, przymierzałeś czy pasuje do twojego bez problemu :?:

Jeszcze nie ale są dość elastyczne więc powinny pasować :wink4:

  • Odpowiedzi 42,7 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

:hi:

po robocie :)

Opublikowano
  • Autor

:hi:

po robocie :)

:hi:

Opublikowano

Po robocie :hi:

Opublikowano

Czyli cm w dół od tego co mam :good: i deko twardsze wozidełko .

dokładnie :good:

A z tego co ja wiem to 1BV jest tylko twardszy od 1BE i w porównaniu do 1BA obniża o -20mm. Chyba że w B5 było inaczej :gwizdanie:[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 15:06_________________________________________________

Panowie mam siatki :decayed:

Nr. 8J0 065 110

sdc104561280x768.jpg

to są siatki z Audi TT/TTS/TTRS, przymierzałeś czy pasuje do twojego bez problemu :?:

Jeszcze nie ale są dość elastyczne więc powinny pasować :wink4:

dokładnie,z tego co mi też wiadomo to w b6/b7 taka jest tylko różnica, w twardości nie w obniżeniu ;)[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 16:17_________________________________________________

Po robocie :hi:

:hi:[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 16:18_________________________________________________ale mam jaja z tymi hidami z ravena... najpierw żarnik do d*py, potem przetwornica syczała, a teraz jak wszystko działa, przetwornice zakłócają mi CB, sterownik z ABSu i głośniki w aucie :confused4: pier**le jade to oddać w piz*u bo już mi siły opadają, a kumpel (w b6) ostatnio zakładał hidy w pewnym sklepie i z założeniem na miejscu i wszystko gra i buczy.

Opublikowano

Oznaczenie zawieszenia/twardość/wysokość

1BA = standard suspension/shock absorption

1BE/1BV = sports suspension/shock absorption

1BE: - 20mm (montowane jako sportowe)

1BV: - 30mm (zawieszenie montowane w S-line))

Twardość:

1BA - miękkie - 1BE średnie - 1BV - twarde

Opublikowano
  • Autor

Po robocie :hi:

:hi:

ale mam jaja z tymi hidami z ravena... najpierw żarnik do d*py, potem przetwornica syczała, a teraz jak wszystko działa, przetwornice zakłócają mi CB, sterownik z ABSu i głośniki w aucie confused4 pier***e jade to oddać w piz*u bo już mi siły opadają, a kumpel (w b6) ostatnio zakładał hidy w pewnym sklepie i z założeniem na miejscu i wszystko gra i buczy.

no to ty musisz być jakiś wyjątkowy :decayed: ja mam w swojej i w ojca Audi i jak narazie wszystko bez problemu..... [br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 16:24_________________________________________________

Oznaczenie zawieszenia/twardość/wysokość

1BA = standard suspension/shock absorption

1BE/1BV = sports suspension/shock absorption

1BE: - 20mm (montowane jako sportowe)

1BV: - 30mm (zawieszenie montowane w S-line))

Twardość:

1BA - miękkie - 1BE średnie - 1BV - twarde

czyżby taki laik jak ja miał racje :kox:

Opublikowano

ale mam jaja z tymi hidami z ravena... najpierw żarnik do d*py, potem przetwornica syczała, a teraz jak wszystko działa, przetwornice zakłócają mi CB, sterownik z ABSu i głośniki w aucie :confused4: pier***e jade to oddać w piz*u bo już mi siły opadają, a kumpel (w b6) ostatnio zakładał hidy w pewnym sklepie i z założeniem na miejscu i wszystko gra i buczy.

Ja ma zwykłe ( nie cyfrowe ) i wszystko śmiga , niczego nie zakłócają ( mam tylko jedną przetw. do wymiany bo mruga )

[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 16:26_________________________________________________Chociaż tutaj mamy to wyjaśnione , że jednak BE i BV to to samo tylko inne amory i mocowania wahaczy ( BV sztywniejsze )

Sprężyny dobiera się do kategorii wagowej auta (są to dwa parametry, określające maksymalne obciążenie przedniej i tylnej osi). Dane wagowe naszego auta znajdziemy na wlepce serwisowej (książka serwisowa, pod kanapą w avancie lub we wnęce koła zapasowego w sedanie).

Aby przybliżyć temat: moja 1.9TDI FWD ma kategorie wagowe 0YJ dla osi tylnej i 0JH dla osi przedniej (gdybym miał Quattro, oznaczenie kategorii wagowej przedniej osi pozostanie to samo - natomiast ze względu na dodatkową wagę mechanizmu Torsena, tył miałbym cięższy więc adekwatnie wyższa kategoria wagowa czyli 0YL). Poniżej zaznaczone na niebiesko miejsce gdzie macie szukać na swoich wlepkach:

verzaw.JPG

Oznaczenia sprężyn dla FWD i Quattro są identyczne (ale tylko w obrębie tej samej kategorii wagowej!!!). Wyznacznikiem są zawsze dane z wlepki serwisowej (no chyba że rezaliście Q w FWD tak jak adamooo :decayed:)

W poniższym wykazie sprężyn pominę wariant 1BA i skupię się na 1BE/1BV czyli zawieszeniach montowanych w autach z pakietem S-Line. Każdy z tych wariantów ma identyczne sprężyny - zawieszenie to różni się amortyzatorami oraz poszczególnymi elementami wahaczy, chodzi o dodatkowe usztywnienie w przypadku 1BV – w konsekwencji auto na każdym z tych zawieszeń siedzi tak samo wysoko (-20mm) jednak w przypadku 1BV jest jeszcze sztywniej).

Założenie sprężyn z Waszej kategorii wagowej da obniżenie auta o -20mm. Ewentualnie można spróbować ze springami z niższych kategorii wagowych – wtedy auto pójdzie niżej. Jest to jednak eksperyment – nie wiadomo o ile rzeczywiście auto zejdzie niżej…

Sprężyny przód 1BE/1BV:

8E0 411 105 CA – 0JB

8E0 411 105 CB – 0JC

8E0 411 105 CC – 0JD

8E0 411 105 CD – 0JE

8E0 411 105 CE – 0JF

8E0 411 105 CF – 0JG

8E0 411 105 CG – 0JH

8E0 411 105 CH – 0JJ

8E0 411 105 CJ – 0JK

8E0 411 105 CK – 0JL

8E0 411 105 CL – 0JM

Sprężyny tył 1BE/1BV:

8E0 511 115 DE – 0YD

8E0 511 115 DF – 0YE

8E0 511 115 DG – 0YF

8E0 511 115 DH – 0YG

8E0 511 115 DJ – 0YH

8E0 511 115 DK – 0YJ

8E0 511 115 DL – 0YK

8E0 511 115 DM – 0YL

8E0 511 115 DN – 0YM

8E0 511 115 DP – 0YN

Opublikowano

ale mam jaja z tymi hidami z ravena... najpierw żarnik do d*py, potem przetwornica syczała, a teraz jak wszystko działa, przetwornice zakłócają mi CB, sterownik z ABSu i głośniki w aucie :confused4: pier***e jade to oddać w piz*u bo już mi siły opadają, a kumpel (w b6) ostatnio zakładał hidy w pewnym sklepie i z założeniem na miejscu i wszystko gra i buczy.

Ja ma zwykłe ( nie cyfrowe ) i wszystko śmiga , niczego nie zakłócają ( mam tylko jedną przetw. do wymiany bo mruga )

[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 16:26_________________________________________________Chociaż tutaj mamy to wyjaśnione , że jednak BE i BV to to samo tylko inne amory i mocowania wahaczy ( BV sztywniejsze )

Sprężyny dobiera się do kategorii wagowej auta (są to dwa parametry, określające maksymalne obciążenie przedniej i tylnej osi). Dane wagowe naszego auta znajdziemy na wlepce serwisowej (książka serwisowa, pod kanapą w avancie lub we wnęce koła zapasowego w sedanie).

Aby przybliżyć temat: moja 1.9TDI FWD ma kategorie wagowe 0YJ dla osi tylnej i 0JH dla osi przedniej (gdybym miał Quattro, oznaczenie kategorii wagowej przedniej osi pozostanie to samo - natomiast ze względu na dodatkową wagę mechanizmu Torsena, tył miałbym cięższy więc adekwatnie wyższa kategoria wagowa czyli 0YL). Poniżej zaznaczone na niebiesko miejsce gdzie macie szukać na swoich wlepkach:

verzaw.JPG

Oznaczenia sprężyn dla FWD i Quattro są identyczne (ale tylko w obrębie tej samej kategorii wagowej!!!). Wyznacznikiem są zawsze dane z wlepki serwisowej (no chyba że rezaliście Q w FWD tak jak adamooo :decayed:)

W poniższym wykazie sprężyn pominę wariant 1BA i skupię się na 1BE/1BV czyli zawieszeniach montowanych w autach z pakietem S-Line. Każdy z tych wariantów ma identyczne sprężyny - zawieszenie to różni się amortyzatorami oraz poszczególnymi elementami wahaczy, chodzi o dodatkowe usztywnienie w przypadku 1BV – w konsekwencji auto na każdym z tych zawieszeń siedzi tak samo wysoko (-20mm) jednak w przypadku 1BV jest jeszcze sztywniej).

Założenie sprężyn z Waszej kategorii wagowej da obniżenie auta o -20mm. Ewentualnie można spróbować ze springami z niższych kategorii wagowych – wtedy auto pójdzie niżej. Jest to jednak eksperyment – nie wiadomo o ile rzeczywiście auto zejdzie niżej…

Sprężyny przód 1BE/1BV:

8E0 411 105 CA – 0JB

8E0 411 105 CB – 0JC

8E0 411 105 CC – 0JD

8E0 411 105 CD – 0JE

8E0 411 105 CE – 0JF

8E0 411 105 CF – 0JG

8E0 411 105 CG – 0JH

8E0 411 105 CH – 0JJ

8E0 411 105 CJ – 0JK

8E0 411 105 CK – 0JL

8E0 411 105 CL – 0JM

Sprężyny tył 1BE/1BV:

8E0 511 115 DE – 0YD

8E0 511 115 DF – 0YE

8E0 511 115 DG – 0YF

8E0 511 115 DH – 0YG

8E0 511 115 DJ – 0YH

8E0 511 115 DK – 0YJ

8E0 511 115 DL – 0YK

8E0 511 115 DM – 0YL

8E0 511 115 DN – 0YM

8E0 511 115 DP – 0YN

]

A ja mam

1BA

OYK

OJJ

to jakie jest ROBERT :?:

Opublikowano

No sam napisałeś 1BA :cool1:

Opublikowano

No ładne :naughty:szczególnie ta druga :good: :gwizdanie:[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 16:46_________________________________________________

No sam napisałeś 1BA :cool1:

A te dwa symbole co oznaczają :mysli:

Opublikowano

A te dwa symbole co oznaczają :mysli:

Są to tzw. "kody wyposażenia"

0YK - klasa ciężaru , oś tylna dla [1BA] 545-570 kg

OJJ - klasa masy pojazdu - oś przednia , klasa wagowa 9

Opublikowano

A te dwa symbole co oznaczają :mysli:

Są to tzw. "kody wyposażenia"

0YK - klasa ciężaru , oś tylna dla 1BA 545-570 kg

OJJ - klasa masy pojazdu - oś przednia , klasa wagowa 9

No Robert 6+ :good:

Opublikowano

tak Bedboy same ryczące 60-70 :sick3:

Opublikowano

tak Bedboy same ryczące 60-70 :slina:

:naughty: :naughty: :naughty: :gwizdanie:

Opublikowano

tak Bedboy same ryczące 60-70 :slina:

:naughty: :naughty: :naughty: :gwizdanie:

i co się kurna cieszysz :angry:
Opublikowano

tak Bedboy same ryczące 60-70 :slina:

:naughty: :naughty: :naughty: :gwizdanie:

i co się kurna cieszysz :angry:

:decayed:

Opublikowano

tak Bedboy same ryczące 60-70 :slina:

:naughty: :naughty: :naughty: :gwizdanie:

i co się kurna cieszysz :angry:

:decayed:

:tongue4: :tongue4: :tongue4:
Opublikowano
  • Autor

Andy to uważaj bo takie to mają smaki na takich młodzików jak ty :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.