Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po mieście tez 7-8 i mówimy o 100% mieście. Spalanie raczej nie powinno skoczyć no ale jak bedziesz wykorzystywał moc to wiadomo bedzie troche większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, posiadam Audi A4 b6 AWX 130KM Avant, dodam ze jezdze na oponkach 225/45/17. Moje spalanie po miescie to 10.2l. I teraz moje pytanie dlaczego takie duze jest to spalanie ? wczoraj jeździlem z właczanym spalaniem "chwilowym" i praktycznie poniżej 9L to nie zeszlo ani razu po miescie, a jazda najbardziej ekonomiczna jak sie da max 2300 obrotow i zmiana biegu, pedał gazu własciwie tylko delikatnie musniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest duże spalanie, wszystko zależy od miasta, drogi, korków, ciężaru nogi prowadzącego itp... ja moim A4 B6 AVF 130@160km avant felunek 17' śmigając po Wrocławiu mam spalanie 8,5-10 (dynamiczna jazda) i to jest norma, a jak widzę że ktoś pisze że mu w "Mieście" (jakaś mała dziura) pali mu max 6L czy 7L to mnie trafia.... (zapraszam do Wrocławia postać w korkach! (w dzień nie w nocy!!)) więc niektórym pacjentom gratuluje fantazji. No chyba że ktoś się jara że wyskoczy na obwodnice AOW i turla się 80-90km/h (trzeba mieć chyba stalowe nerwy) i potem podnieca się spalaniem 5-5,5L to co innego . Mi jakoś na AOW pali między 7,5-15L :banan::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem ze to norma w tych samochodach. Nie ukrywam ze mialem nadzieje ze max 8 bedzie palic :/ jednak to 1.9 wczesnieje mialem 2.5 V6 i łykała 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie ci 8 palić jeśli będziesz jechał, a nie na każdych światłach stał po kilka cykli. omijaj godziny szczytu, i duże miasta:grin: to pewnie nawet mniej niż 8 ci spali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej mnie bawi fakt ze rodzice maja Skode Octavie 2006r 1.9TDI tez kombi 105KM i po miescie spala 6.5 :/ dlatego tak mnie szokuje moje spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie w Audi B6/B7 nie ma czegoś takiego na zegarach jak spalanie w l/h jest tylko w l/100km, spalanie w l/h jest w vw a na pewno w Passacie b5 po lifcie.

Co do spalania po mieście to u mnie na kole 235/45R17 w godzinach szczytu w 150 tys. mieście spalanie oscyluje pomiędzy 9-11 litrów w zależności ja mocno wciska się pedał gazu i jak długie odcinki się przejeżdża zresztą spalanie to temat rzeka i w każdym aucie będzie inne. Patrząc na moim przykładzie na zbiorniku 70l przejeżdżam 780-800 km po mieście w miarę dynamicznie, aczkolwiek w trasie wychodzi pomiędzy 1000-1200km, również w zależności od warunków a dodam, że mam agresywny styl jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej kolega napisał.. U mnie w Audi jest chwilowe spalanie aczkolwiek działa to tylko jak się jedzie bo nie zczytuje co 30m. Więc ciężko mi coś stwierdzić.. Ale tak swojadroga jest możliwość zrobienia takiego chwilowo spalania jak w WV albo skodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz podłączyc vaga.

Tak dokładnie aby sprawdzić spalanie w l/h trzeba podpiąć VAGA i sprawdzisz to w engine w bloku 15.

Spalanie powinno wynosić właśnie 0.6 l/h na postoju ewentualnie jeżeli tak nie jest można chyba to skorygować poprzez ustawienie synchronizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można chyba to skorygować poprzez ustawienie synchronizacji. Na kole rozrządu

---------- Post added at 21:41 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?60993-B5-AJM-Ustawianie-k%B1ta-synchronizacji-w-PD-%28fotostory%29&highlight=ustawianie+k%B1nta+synchronizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotnia mała trasa Elbląg - Lębork 5,6 średnia prędkość na 310 km wyszła mi 74 km/h . Ja mile zaskoczony bo ostatnie parę miechów po mieście się kulałem i spalanie było 8 l :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 1.8T quattro z manual 6 na trasie Rzeszów/ Warszawa spala 8,2 i 8,7 na 100km (trasa przez Radom :decayed:)

Chyba nie tak źle chyba jak na 200KM i 1600kg wagi auta + 160kg ja i pasażerka :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...