Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

kosiarka 1.9AVF+ -multitronic

nocny testowy przejazd po mieście w celach sprawdzenia zawieszenia (świeżo po wymianie wahaczy, amorów, końcówki stabilizatora itp)

średnie dane z FIS'a - 13,9 :polew::polew:

przy tankowaniu podobnie ok- 13,8L :kox::kox:

:banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1.9 TDI DPF 116KM

Tankowanie do 1 odbicia przed wyjazdem :)

Trasa:

Łódź -> Władysławowo -> Hel -> Mikoszewo -> Krynica Morska -> Łódź

Łącznie 1005km (rezerwa zaświeciła się na 938km) po powrocie (FIS wskazywał ze jeszcze 30km mogę...) zatankowałem do 1 odbicia 66l więc spalanko prosto wyliczam, że 6,6L/100 ;)

W tym drogi zwykłe, przez miasta jak i autostrada, ale generalnie trasa nonstop :) jest good ale brakuje w tym modelu 6 biegu na trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T BFB, 163KM + LPG

jazda mieszana, raz szybciej, raz spokojniej

Pełny bak-> 54litry gazu = 450 kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda: jak w kierunku katowic to 140-160 km/h, ja w kierunku krakowa to 60-120, bo ludzie zamulaja i nie ma gdzie wyprzedzac. Spalanie ok 6l, zawsze leje do pelna, ustawiam licznik i teraz wyjechalem prawie 1100km a wlalo sie niecale 60l. Ze spalania jestem zadowolony, bo zawsze but na swiatlach, nie oszczedzam sie jak osiagne 90 stopni i pali 6l :) To moje punto 1 75 koni z lpg, jadac max 100 km/h pali mi prawie 9 l gazu :P A przyspieszenia punto w ogolnie nie ma, az sie nawet za wyprzedzanie bez rozpedu nie biore :P A silnik w audi to 1.9 AWX. Jak jezdzilem do roboty czasem pod krakow, to spalanie w zimie nawet 4,5 l bylo na fisie :P Ale to byla jazda dziadek-style, bo gowniania droga gdzie malo okazji do wyprzedzania, a pelno busow do krakowa jedzi i pelno ciamajd jadacych 50 km/h i zamulajacych caly ruch....ehh jak ja ich nienawidze :P

A opony to 205/55 R16

Z tego co widze po uzytkownikach b7 i 2.0 tdi to az jestem jeszcze bardziej zadowlony ze mam b6 i 1.9 ;] Bo w moim osobistym guscie to: albo b6, albo b8, b7 z wygladu jest dla mnie slabe i ladniejsze jest b6 :) A ze kasy na b8 za duzo trzeba to jest b6 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na baku do pelna 56 litrow gazu,

a4, b6, 1.8T BFB 163KM

za kazdym tankowaniem robie 450, a zdaza się 500km... ale rzadko...

---------- Post dopisany at 03:14 ---------- Poprzedni post napisany at 03:13 ----------

aha oczywicie 235/45/17 :D małe nie są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.4 v6 miasto 12.5L ,trasa 11L - normalna jazda do 170/h . Skrzynia multitronic,opony 235/45/18

Najmniej spalil 7,8 Jazda jak z jajkami w bagazniku (bez opakowania)- najwiecej 23l but w podlodze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60,5 L - przejechane 970km.

miasto i lokalne drogi między wioskami.

spalanie 6.24

jazda tzw. ecodriving, nie mylić z jazdą kapeluszników.

Szybkie rozpędzanie się do najwyższego biegu i utrzymywanie prędkości, częste hamowanie silnikiem. Przewidywanie na drodze.

Koła 225/40/18, 1.9 TDI 170KM, AVF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj 110 konny dizel na baku 60L robil wczesniej 1000km. na 17 ' powaga. Teraz ma opone 18' szersza i niestety wynik nieosiagalny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235

---------- Post dopisany at 10:01 ---------- Poprzedni post napisany at 10:00 ----------

Ogolnie na 17 jakos sie jezdzilo ale przy 18 8,5j czuje sie roznice jest inny opor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czuje sie, szczególnie to odczuwam od 0 do 50km/h. Lekki mułek sie zrobił. Z tym że ja mam 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJM, cztery dni jazdy po zakorkowanym Poznaniu (raczej krótsze trasy) + nocna sesja Vag-owania z wielokrotnym butowaniem na trójce do 4200 obr - po przejechaniu w sumie 172 km i dolaniu do pełna spalanie wyszło 7.2 litra / 100 km. Norma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. 600km na 52 litrach pb98. 150km Niemcy całe Czechy i ok. 20km w Polsce. Pusta droga, wyżyny, doliny itp + objazdy. Boli mnie brak odpowiedniej konfiguracji 5-tego biegu gdzie na 3000 rpm mam około 120km/h, i droga powrotna na autostradzie wyniosła więcej jak 500zł za 1000km. Jednak 110km/h przez Czeskie lasy robi robotę jak trzeba. 4WD - Panowie czekam tylko na powrót świąteczy do kraju przez te piękne ośnieżone krajobrazy. Podsumuję - mniej jak 1,5 baku na 1000km przy mniej niż 120km/h. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...