Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

U mnie tak jak pisałem 6.4 w mieście. Spróbuję przy następnej okazji zatankować na jakiejś potencjalnie lepszej stacji - zobaczymy czy to robi jakąkolwiek różnicę

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Wyświetleń 622,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

MÓJ avf 165 kucy po modzie w miescie 9-10L trasa 7.8 nie schodzi

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Ja moim AVF (170KM) od X-2009r zapisuje sobie spalanie.

Po odrzuceniu 4 najniższych wyników i 4 najwyższych.

Wychodzi 7 wyników w granicy 6.1L/100km, 20 wyników po 6.5L/100km i 8 wyników po 7,0L/100km.

Średnia po ponad 3 latach 6.45L/100km

Profil koła na zime był różny - zaczynałem od 195/65R15 , później 205/55R16 i ostatnio 225/50R17.

Lato zawsze było 225/45R17 i dopiero od tego sezonu 225/40R18.

Myśle że na takim kole to średnia jest zadowalająca i to bardzo.

FIS bardzo dokładnie pokazuje - np. mi wyszło 6.96L a FIS mi pokazał średnią 7.0L

Tankuje zawsze do pełna jak już jest zasięg na FIS-ie 10km.

Opublikowano

Co do spalania to przekonałem się po przesiadce z B5 AFN do B6 AVF że w obecnym dużo zależy od stylu jazdy. W AFN miałem średnie od 5,5 do 7,2 L/100kkm a w AVF od 6,3 do 9,3L/100km.

Opublikowano

Moje Audi A4 B6 AWX 131@170km:

Spalanie: 80% trasa, 20% miasto - średnie spalanie po 60 tysiącach km to 5,3l/100km, minimalne 4,4, a max 6,0l.

Na baku przejechałem najwięcej chyba 1270km, dalej nie chciałem ryzykować.

Dane wyliczone ręcznie, nie z FIS'a. Zawsze tankuje do pełna.

Opublikowano

A4 B7 3.0TDI 233@272 srednie spalanie miasto, trasy 20km ok. 10-11l/100km.

Trasa zima, box, predkosc do 110km/h ok. 6.8-7l. Lato zaleznie od fantazji ale w okolicach 7-8l, bo predkosci wieksze :)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

Stalowa Wola - Ustka, Ustka - Stalowa Wola, Średnie spalanie wg FISa 7.8 [L/100km]. (Jazda spokojna do 2500 obr./min).

Natomiast w cyklu miejskim średnie spalanie wg FISa [12,5 L/100km]. Duże wskazania chwilowe przy ruszaniu od 12 - 25 L/100 km.

Myślę Kolego, że pokonywałeś tą trasę z odrotami często powyżej 3000/min, dużo wyprzedzałeś na trasie? Jeśli taj, to spalanie w okolicach 9L /100 km wogóle nie powinno Cię martwić.

Mam nadzieję, że pomogłem i Cię niejako uspokoiłem.

Opublikowano

No to i ja się dopisze:

Marka: :audi:

Model: A4 B6, Avant

Oznaczenie: AWX po kosie,

Trasa- przy naprawdę spokojnej jeździe nie przekraczając 120 Km/h spalanie na fis: 5.9L w rzeczywistosci 5,5L :banan: na 60L jakies 1090km

Miasto- tutaj komp pokazuje mi 8-9L :facepalm: na ile to jest wiarygodne to nie wiem :/ bo nie tankowałem go do pełna w mieście :confused4:

Opublikowano

Widze ze niektorym w miescie pali 6 l :P

Mi pali 10,5 w miescie w te minusowe temp, ja nie wiem skad wy bierzecie te spalanie, chyba ze w miescie macie same proste po 50km bez swiatel. :grin:

Ja czasem w trasie nie moglem takiego wyniku uzyskac(moze za krotka trasa).

Opublikowano

Moja w mrozy i po mieście podobnie około 9,5 L/100km

Opublikowano

No to by sie zgadzalo, ja mam automata, a wiec o ten literek wiecej mi pali

Opublikowano

mi wychodz w granicy 7,5 średnie miasto trasa przy spokojnej jeździe miałem wcześniej b6 avb po programie na 130 i max paliło 6 zawsze tankuje do pełna

Opublikowano

a4 b7 avant 2.0tfsiQ bwe krakow 235/45/17 (na zime tez) 100% miasto

lato 10-11

zima 11-12

trasa krakow - wlochy, wlochy - krakow we wrzesniu + - 130km/h 4 osoby full zaladowany 8.5 w obie strony

Opublikowano

Moja b6 sedan BKE 1.9tdi 116ps

jazda ekonomiczna 1200km na zbiorniku

jazda mieszana wychodzi 5,2-7,5l w zależności od fantazji

na laczkach 235/40/18 i 245/40/18 w cyklu mieszanym ok 650-700km na zbiorniku

Opublikowano

Ja najlepsze wyniki miałem na zimówkach 15'' ale w ciepłe dni, tzn. albo zanim jeszcze sie zima dobrze nie zaczeła i nie było śniegu, można było sie rozpędzić na tyle żeby jechać 5-tką albo 6-tką, lub zaraz po zimie, zanim sie nie zdążyło założyć letnich.

Wtedy spalanie 5,0 -5,5L jest jak najbardziej realne, nawet takim potworem ważącym ponad 1.5 tony. Tylko obowiązkowe są koła od taczuszki - 195/65R15

Opublikowano

spalanie BC.4,8

trasa.boczne drogi

odcinek 200km

jazda,od 90 do 120 km/na godz

silnik m47n2

318D manual

Ogumienie: ( zimowe 205/55/16 stal)

Opublikowano

B5 1z 90 koni

Wynik po zatankowaniu łącznie 180 litrów - 8,1 litra/100km

Odcinki 5-10km, nie jeżdzony w trasie.

Jazda dynamiczna, klima 100%, opony zimowe 205/55/16

Chyba normalny wynik?

Opublikowano

na 1z troche duzo moj ahu na krotkich odcinkach max7 wezmie

Opublikowano

a to poparwię wam humor ...

2,0 TFSI + Q+ automat

po Krakowie 12 l

poza miastem 10l

najniższe osiągniete wczoraj .... 8,9 litra do Tarnowa stara trasa :)

( latem jest o 1 litr lepiej )

Opublikowano
B5 1z 90 koni

Wynik po zatankowaniu łącznie 180 litrów - 8,1 litra/100km

Odcinki 5-10km, nie jeżdzony w trasie.

Jazda dynamiczna, klima 100%, opony zimowe 205/55/16

Chyba normalny wynik?

normalny wynik u mnie tez tyle bierze w takich warunkach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.